Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 16.07.2024)
561400
осіб
361
літаків
326
гелікоптерів
8227
танків
15862
ББМ
15368
артилерія
892
ППО
1119
РСЗВ
20680
машин
28
кораблі і катери
В допомогу айтішнику-початківцю
Опубліковано Оновлено: 13.01.2017

В допомогу айтішнику-початківцю

 

 

 

Чи можна чогось навчитися в IT за місяць

Однозначна відповідь – ні!

Якщо ви хочете стати професійним програмістом, вам постійно потрібно буде вчитися, знати відповідні мови і постійно їх вдосконалювати. За місяць такий шлях ніяк не пройти.

Для початку потрібно визначитися з вибором спеціалізації: наприклад, що вам найбільше подобається – адміністрування, веб-розробка або щось інше. Якщо адміністрування – то на якій платформі. Якщо веб-розробка – це FrontEnd чи BackEnd. І так далі, поки не визначите свою мету. І чим більш вузьким буде підбір спеціалізації – тим краще.

Після вибору напрямку вам обов’язково доведеться вчитися, а на це потрібні час і ресурси.

Якщо ви вибрали для себе напрямок веб-розробки, вам потрібно буде знати ази верстки, а це великий фронт робіт: HTML5 + CSS3 + JavaScript (jQuery) + PHP (бажано) + MySQL (бажано). Коли вже ви будете знати ази, зможете вирішити для себе, куди рухатися далі.

Зараз, наприклад, дуже затребувані JavaScript-розробники.

Звідки добувати інформацію: книги, курси (стаціонарні або онлайн), відео-уроки, лекції.

Отримані знання обов’язково потрібно закріплювати практикою. Оптимальний варіант для навчання: влаштуватися на роботу в IT-компанію стажистом-практикантом, щоб постійно підвищувати свої знання і «бачити» весь процес наживо.

Подальший шлях початківця айтішника

Програмування сьогодні – це інструмент для вирішення конкретних бізнес-завдань. Початківець програміст повинен вміти щось робити (хоч щось, але в основному – багато чого), показати роботодавцю, що він дуже хоче вчитися, а потім багато працювати і вчитися.

До серйозних проектів айтішника-початківця не підпустять, але, зважаючи на брак фахівців, багато компаній готові взяти на роботу молодого спеціаліста, який навіть не володіє всіма необхідними навичками, на навчання або стажування. Сьогодні IT-компанії приділяють велику увагу бажанню претендента працювати і його можливості швидкому навчанню.

Головне спочатку – «набити» руку і побачити, як IT-кухня працює зсередини. Також, дуже важливо вміти знаходити потрібну інформацію (хоча-б «гуглити») і читати чужий код.

Не зупиняйтеся на досягнутому і постійно розвивайтеся. Оскільки майстерність приходить з досвідом, достатньо знайти свою справу і просто робити її.

Чи можна працювати дистанційно без досвіду

Дистанційна робота – це привілей тільки досвідчених розробників. Якщо у вас немає достатнього досвіду в програмуванні – дистанційна робота для вас не підходить, оскільки вам елементарно не вистачить практики та обсягу знань.

Масштабні IT-проекти, зі складною бізнес-логікою, з величезною кількістю коду не здатні працювати віддалено, оскільки потрібна постійна координація всіх учасників процесу: переговори тімліда і розробників, тестувальників, маркетолів, та фахівців інших відділів. Дистанційно це все дуже важко організувати. Джуніора дистанційно в серйозну компанію не візьмуть, оскільки в таких компаніях, як правило, починають працювати ще стажерами і тільки стаціонарно.

Початківцям можна порекомендувати наступний алгоритм: спочатку набратися досвіду в окремих проектах, накопичити портфоліо та репутацію. Отримати безцінний досвід командної розробки, а коли з’явиться досвід і знання – спробувати перейти на дистанційку.

Переваги фрілансу над роботою в офісі

 • Можливість працювати тоді, коли це найбільш зручно і ефективно для вас.
 • Мінімальні часові та фізичні витрати на дорогу до роботи.
 • Можливість створити свій власний режим дня. Наприклад, одні краще працюють вранці, а інші – пізно вночі.
 • Відсутність видимого максимального обмеження по заробітку.

Основні недоліки фрілансу:

 • основна маса замовлень – це «допилювання» готових проектів. Платять за таку роботу невеликі гроші, а конкуренція величезна.
 • весь час потрібно шукати замовлення і вкладати в це свої час і сили.
 • відсутність соціальних гарантій (соціальна страховка, відрахування в пенсійний фонд тощо).

Вартість роботи програміста

Зарплата програмістів визначається попитом і пропозицією на ринку праці. А так само тим, наскільки правильно IT-фахівці оцінюють свою компетенцію і, власне, вартість своєї роботи.

Оплата праці може бути наступною:

 • погодинною
 • договірною за весь проект
 • за обсяг роботи
 • місячна оплата праці незалежно від обсягу роботи.

Рівень зарплати залежить і від рівня знань програміста (junior/middle/senior/guru), а також від того, скільки ринок готовий платити. Середні ціни стартують від 5-20$/час і вище.

Де можна заробити програмісту

Початківцю програмісту важко заробити на фрілансі, але все ж можна. Для цього найкраще підходять вітчизняні біржі фрілансу. Більш кращий варіант для початківця – піти в IT-компанію Джуніором і поступово підвищувати свій рівень.

Якщо ви володієте англійською мовою, а також якщо ваш рівень від Middle і вище, сміливо йдіть на західні біржі фрілансу, такі як Upwork (об’єднана біржа колишніх oDesk та Elance) і їй подібні.

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *