Коли ви відкриваєте в браузері сайт на WordPress, у фоновому режимі відбувається багато цікавих речей. В цей час платформа відправляє безліч запитів в базу даних, щоб отримати конкретний обсяг інформації.
Якщо ви розробник, і ви хочете знати все про запити до бази даних, система WordPress не надасть вам простий спосіб для цього. На щастя, в репозиторії WordPress для цього є відповідні плагіни. І один з таких плагінів ми сьогодні і розглянемо (Query Monitor). З допомогою цього інструменту ви можете відстежувати всі SQL запити до вашої бази даних, що допоможе вам відстежити те, які ресурси використовує ваш сайт.
У сьогоднішній статті ми поговоримо про те, що таке SQL запити до бази даних в WordPress і те, як їх можна відстежити. Для цього ми будемо використовувати плагін Query Monitor.
Простіше кажучи, SQL запити (query) – це звернення до бази даних для отримання потрібної інформації. Коли система WordPress (або будь-який з ваших плагінів або тем) запитує інформацію з вашої бази даних, вони роблять це у формі SQL запиту.
Коли хтось завантажує ваш сайт, у фоновому режимі запускається кілька запитів. Щоб моніторити ці запити, ви можете використовувати такі плагіни як Query Monitor.
Моніторинг запитів до бази даних може дозволити вам:
Моніторинг запитів до бази даних в основному робиться для підвищення продуктивності сайту. З’ясовуючи, які плагіни або теми використовують найбільше ресурсів, ви можете зробити кроки для їх оптимізації. Наприклад, ви можете замінити ресурсомісткі інструменти на більш оптимізовані альтернативи.
Плагін Query Monitor – це складний інструмент, який може зробити набагато більше, ніж просто допомогти вам відстежувати запити. Він також дозволяє відстежувати AJAX виклики, запити REST API і навіть перенаправлення (редиректи).
Плагін дозволяє вам точно визначити, які компоненти який запит роблять, скільки часу займає обробка і багато іншого. Він також відразу ж повідомить вас про повільні SQL запити, дублюючі запити або будь-які помилки, з якими він зіткнеться. Це може бути корисно як для усунення неполадок, так і для цілей розробки.
Все це робить Query Monitor неймовірно корисним плагіном. Єдина проблема полягає в тому, що в плагіні може бути важко розібратися, якщо у вас немає досвіду в розробці WordPress. У наступному розділі ми поговоримо докладніше про те, як аналізувати логи Query Monitor, щоб у вас це не викликало труднощів.
Особливості плагіна:
Першим кроком процесу є встановлення плагіна Query Monitor. Як тільки плагін стане активним, в самому верхньому розділі панелі адміністратора ви побачите новий блок:
У цьому розділі ви знайдете інформацію по часу генерації сторінки, піковому використанню пам’яті, часу SQL запитів до бази даних і загальної кількості запитів. Якщо ви натиснете на розділ, з’явиться нове меню, яке включає безліч опцій. Вибір будь-якого з них призведе вас до огляду цієї опції.
Звіт розбитий на окремі розділи, до яких ви можете перейти, використовуючи меню в панелі адміністратора.
Тут є розділ «Дубльовані запити», в якому вказані помилкові (дублюючі) запити до бази даних. Рекомендуємо перевіряти цей розділ, якщо один з ваших плагінів не працює належним чином.
У розділі «SQL запити по компонентах» ви можете перевірити, скільки запитів виконує кожен з ваших плагінів і тем. Крім кількості запитів, які виконує кожен компонент, найбільш важливою метрикою тут є час. Чим вище значення в стовпці Час, тим більше плагін або тема може вплинути на продуктивність вашого сайту.
У будь-якому випадку, якщо ваш сайт стикається з проблемами продуктивності, цей плагін надасть вам швидкий спосіб визначити, чи є який-небудь з компонентів WordPress винуватцем цього. Майте на увазі, для низької продуктивності сайту може бути багато причин, іноді плагіни не обов’язково є винуватцями.
Кожен сайт на WordPress має свою власну базу даних, з якою він пов’язаний. Це означає, що система повинна обробляти запити до цієї бази даних. Чим складніше ваш сайт, тим більше запитів він буде обробляти. Відстежувати ці запити – це відмінний спосіб усунення проблем і з’ясування того, що плагіни і теми сайту роблять у фоновому режимі.
У більшості випадків вам потрібно стежити за дублюючими запитами, щоб уникнути проблем з сумісністю.
Відстежуючи, як працюють різні області вашого сайту, ви можете швидко вирішувати проблеми і оптимізувати аспекти, які виснажують ресурси вашого сервера.
Якщо ви плануєте розмістити веб-сайт в мережі Інтернет, дуже важливо знайти для нього швидкий і…
Навчання за кордоном вже давно асоціюється з якісною освітою, новими можливостями та безліччю перспектив. Але…
Вибір майстра для ремонту та перетяжки меблів – завдання, яке потребує вдумливого підходу. Адже від…
Вибір ідеального хостингу під свій сайт може бути досить заплутаною справою, особливо коли існує багато…
Щоб уникати помилок, потрібно набиратися досвіду; щоб набиратися досвіду, потрібно робити помилки Лоуренс Пітер
Коротке визначення Чорного SEO Чорне СЕО (або Чорна оптимізація) — це будь-яка практика, метою якої…