Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 29.05.2024)
505100
осіб
357
літаків
326
гелікоптерів
7700
танків
14891
ББМ
13066
артилерія
815
ППО
1087
РСЗВ
17796
машин
27
кораблі і катери
Як подивитися SQL запити до бази даних в WordPress
Опубліковано

Як подивитися SQL запити до бази даних в WordPress

Коли ви відкриваєте в браузері сайт на WordPress, у фоновому режимі відбувається багато цікавих речей. В цей час платформа відправляє безліч запитів в базу даних, щоб отримати конкретний обсяг інформації.

Якщо ви розробник, і ви хочете знати все про запити до бази даних, система WordPress не надасть вам простий спосіб для цього. На щастя, в репозиторії WordPress для цього є відповідні плагіни. І один з таких плагінів ми сьогодні і розглянемо (Query Monitor). З допомогою цього інструменту ви можете відстежувати всі SQL запити до вашої бази даних, що допоможе вам відстежити те, які ресурси використовує ваш сайт.

У сьогоднішній статті ми поговоримо про те, що таке SQL запити до бази даних в WordPress і те, як їх можна відстежити. Для цього ми будемо використовувати плагін Query Monitor.

 

 

Що таке SQL запити до бази даних в WordPress

Простіше кажучи, SQL запити (query) – це звернення до бази даних для отримання потрібної інформації. Коли система WordPress (або будь-який з ваших плагінів або тем) запитує інформацію з вашої бази даних, вони роблять це у формі SQL запиту.

Коли хтось завантажує ваш сайт, у фоновому режимі запускається кілька запитів. Щоб моніторити ці запити, ви можете використовувати такі плагіни як Query Monitor.

Моніторинг запитів до бази даних може дозволити вам:

  • Побачити, які плагіни або теми найбільше впливають на продуктивність сайту. Кожен запит вимагає часу, і чим більше запитів виконує конкретний інструмент, тим більше він буде впливати на продуктивність вашого сайту.
  • Стежити за тим, які ресурси ви використовуєте. Інструменти моніторингу дозволяють побачити, скільки пам’яті сайт використовуєте і скільки контенту успішно закешовано.
  • Поліпшити діагностику. Якщо ви знаєте, як відстежувати запити до бази даних, ви можете більш ефективно вирішувати багато проблем. Наприклад, якщо плагін не працює належним чином, це може бути пов’язано з тим, що запит не запускається неправильно.

 

Моніторинг запитів до бази даних в основному робиться для підвищення продуктивності сайту. З’ясовуючи, які плагіни або теми використовують найбільше ресурсів, ви можете зробити кроки для їх оптимізації. Наприклад, ви можете замінити ресурсомісткі інструменти на більш оптимізовані альтернативи.

 

 

Плагін для моніторингу запитів до бази (Query Monitor)

Плагін Query Monitor – це складний інструмент, який може зробити набагато більше, ніж просто допомогти вам відстежувати запити. Він також дозволяє відстежувати AJAX виклики, запити REST API і навіть перенаправлення (редиректи).

Плагін дозволяє вам точно визначити, які компоненти який запит роблять, скільки часу займає обробка і багато іншого. Він також відразу ж повідомить вас про повільні SQL запити, дублюючі запити або будь-які помилки, з якими він зіткнеться. Це може бути корисно як для усунення неполадок, так і для цілей розробки.

Все це робить Query Monitor неймовірно корисним плагіном. Єдина проблема полягає в тому, що в плагіні може бути важко розібратися, якщо у вас немає досвіду в розробці WordPress. У наступному розділі ми поговоримо докладніше про те, як аналізувати логи Query Monitor, щоб у вас це не викликало труднощів.

 

Особливості плагіна:

  • Відстежуйте запити до бази даних, AJAX виклики, запити REST API і перенаправлення.
  • Визначте, які компоненти WordPress який SQL запит роблять до бази даних.
  • Перевірте, скільки часу займає обробка кожного запиту, і яку інформацію він обробляє.
  • Отримуйте повідомлення про повільні запити, повторювані запити та інші типи помилок.
  • Вартість плагіна: безкоштовно

 

 

Як моніторити запити до бази даних в WordPress

Першим кроком процесу є встановлення плагіна Query Monitor. Як тільки плагін стане активним, в самому верхньому розділі панелі адміністратора ви побачите новий блок:

Як подивитися SQL запити до бази даних в WordPress

 

У цьому розділі ви знайдете інформацію по часу генерації сторінки, піковому використанню пам’яті, часу SQL запитів до бази даних і загальної кількості запитів. Якщо ви натиснете на розділ, з’явиться нове меню, яке включає безліч опцій. Вибір будь-якого з них призведе вас до огляду цієї опції.

Звіт розбитий на окремі розділи, до яких ви можете перейти, використовуючи меню в панелі адміністратора.

Тут є розділ «Дубльовані запити», в якому вказані помилкові (дублюючі) запити до бази даних. Рекомендуємо перевіряти цей розділ, якщо один з ваших плагінів не працює належним чином.

У розділі «SQL запити по компонентах» ви можете перевірити, скільки запитів виконує кожен з ваших плагінів і тем. Крім кількості запитів, які виконує кожен компонент, найбільш важливою метрикою тут є час. Чим вище значення в стовпці Час, тим більше плагін або тема може вплинути на продуктивність вашого сайту.

У будь-якому випадку, якщо ваш сайт стикається з проблемами продуктивності, цей плагін надасть вам швидкий спосіб визначити, чи є який-небудь з компонентів WordPress винуватцем цього. Майте на увазі, для низької продуктивності сайту може бути багато причин, іноді плагіни не обов’язково є винуватцями.

 

 

 

Короткий підсумок

Кожен сайт на WordPress має свою власну базу даних, з якою він пов’язаний. Це означає, що система повинна обробляти запити до цієї бази даних. Чим складніше ваш сайт, тим більше запитів він буде обробляти. Відстежувати ці запити – це відмінний спосіб усунення проблем і з’ясування того, що плагіни і теми сайту роблять у фоновому режимі.

У більшості випадків вам потрібно стежити за дублюючими запитами, щоб уникнути проблем з сумісністю.

Відстежуючи, як працюють різні області вашого сайту, ви можете швидко вирішувати проблеми і оптимізувати аспекти, які виснажують ресурси вашого сервера.

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *