Таблиця – це відмінний спосіб структурування даних, що робить їх більш читабельними. Таблиці можна використовувати для опису характеристик товарів, розкладу, статистики і т.д. Через те, що таблиці займають досить багато місця, їх досить складно зробити адаптивними.
У сьогоднішній статті ми розглянемо питання важливості адаптивності для таблиць, а також практичне вирішення завдання правильного відображення таблиці на будь-якому розмірі екрану.
Якщо ви переглядаєте неоптимізовану таблицю на мобільному пристрої, вона виступає за рамки екрану і її дуже незручно переглядати. Користувач змушений прокручувати екран, щоб побачити повністю таблицю. Тому важливо, щоб таблиці пристосовувалися до області відображення і вписувалися в макет сторінки.
Є два способи створення адаптивної таблиці: вручну, з використанням HTML і CSS, і за допомогою плагінів. У даній статті ми розглянемо тільки ручний спосіб, оскільки він досить простий і не вимагає додаткового встановлення плагінів.
Найпростіший спосіб домогтися адаптивності таблиці – це зробити її прокручуваною. Прокрутка є прийнятним методом, що дозволяє зберегти читабельність таблиці, коли вона залишається в межах екрану. Ми доб’ємося цього за допомогою невеликих правок в HTML коді та CSS.
Коли ви будете створювати таблицю, додайте певний клас тегу table
(при редагуванні статті, або сторінки, на вкладці «Текст»). Наприклад, так:
<table class="adaptive-table"> ... </table>
Для цього класу (adaptive-table
) ми додамо невеликий шматок правил у файлі CSS стилів. Відкрийте файл CSS стилів в активній темі (style.css
). Це можна зробити по FTP, або в Майстерні перейдіть в Зовнішній вигляд -> Редактор -> Стилі.
Вставте цей код в файл style.css
:
@media only screen and (max-width: 720px) { table.adaptive-table { margin-bottom: 0; overflow: hidden; overflow-x: scroll; display: block; white-space: nowrap; } }
Вкажіть потрібну ширину для медіа-запиту (в нашому прикладі це 720 пікселів), при якій ці правила будуть задіяні.
Даний код додає прокручування для таблиці, коли ширина екрану не більше 720 пікселів і таблиця виступає за рамки екрану. Це рішення дозволяє прокручувати таблицю у вікні пристрою, а весь інший макет сторінки залишається на місці.
Щоб перевірити те, як адаптивна таблиця відображається на девайсах з різною шириною екрану, ви можете скористатися інструментом для розробників в браузері Google Chrome. Натисніть в браузері F12
, а потім виберіть Toggle device toolbar (Панель перемикача пристроїв) в меню. Або натисніть клавіші Ctrl+Shift+M
, щоб відразу запустити інструмент перевірки відображення сайту на різних мобільних пристроях.
Якщо вас не лякає робота з HTML-кодом і редагування CSS-стилів, тоді рішення з даного уроку вам підійде. В іншому випадку, скористайтеся відповідним плагіном з репозиторію WordPress.
Навчання за кордоном вже давно асоціюється з якісною освітою, новими можливостями та безліччю перспектив. Але…
Вибір майстра для ремонту та перетяжки меблів – завдання, яке потребує вдумливого підходу. Адже від…
Вибір ідеального хостингу під свій сайт може бути досить заплутаною справою, особливо коли існує багато…
Щоб уникати помилок, потрібно набиратися досвіду; щоб набиратися досвіду, потрібно робити помилки Лоуренс Пітер
Коротке визначення Чорного SEO Чорне СЕО (або Чорна оптимізація) — це будь-яка практика, метою якої…
Отримання прав водія категорії C відкриває двері до професійної діяльності, пов'язаної з керуванням вантажними автомобілями.…