Категорії: Здоров'я

Як відбувається огляд у проктолога при різних захворюваннях і як до нього підготуватися?

Проктологія спеціалізується на лікуванні різних захворювань ануса та прямої кишки. Такі делікатні проблеми викликають біль та дискомфорт, а до їх розвитку можуть призвести різні причини.

При появі неприємних симптомів слід записатися до сімейного лікаря, який після огляду та збору анамнезу розкаже, до кого звернутися коли геморой і видасть направлення. Це лікар-проктолог, який займається профілактикою та лікуванням проктологічних захворювань.

 

Як відбувається огляд у проктолога?

Звернутися до лікаря-проктолога слід за такої симптоматики:

  • больові відчуття в задньому проході;
  • слизові або кров’яні виділення;
  • тяжкість та здуття живота;
  • свербіж та печіння в анусі;
  • поява гемороїдальних вузлів;
  • часті запори з болями та нападами нудоти;
  • гнійні виділення з підвищенням температури тіла та ін.

 

Поширені проктологічні проблеми – геморой, нориця (свищ прямої кишки), анальні тріщини, поліпи, злоякісні новоутворення, випадання прямої кишки.

Докладніше про те, як проходить огляд у проктолога при геморої та як підготуватися, розповість лікар-проктолог на попередній консультації.

Прийом включає кілька етапів і починається зі збирання анамнезу. Лікар уважно вислуховує скарги пацієнта, що дозволить допомогти надалі з постановкою діагнозу та вибором програми лікування.

Проктолог уточнює про наявність генетичної схильності, хронічних захворювань, можливі причини появи делікатної проблеми.

Другий етап – візуальний огляд з метою виявлення гемороїдальних вузлів, новоутворень, процесів запалення та ін. Методом пальпації лікар досліджує пряму кишку для оцінки стану судин, слизової оболонки, тонусу м’язів.

Для додаткового та точнішого обстеження пацієнта призначається аноскопія для огляду дистального відділу прямої кишки. Це спеціальний пристрій (аноскоп), на кінці якого є мініатюрна відеокамера. Вона виводить на екран монітора чітке зображення для точної діагностики.

Одним з найпоширеніших проктологічних захворювань є свищі прямої кишки (нориці) або хронічний парапроктит. Потрібна консультація та огляд у проктолога як проходить можна дізнатися на сайті медичного центру.

 

Проктолог: як проходить огляд та особливості підготовки

Як відбувається обстеження у проктолога написано вище, а ось про особливості підготовки варто дізнатися докладніше. Необхідно прибрати з раціону продукти, що викликають здуття живота та газоутворення.

Важлива умова – очищення кишківника перед обстеженням (клізма). Є й протипоказання до проведення ендоскопічного обстеження. Це кровотечі з кишки, гострі запалення, гнійні виділення та ін.

Діагностику проводять лише після усунення небезпечних симптомів, і для цього призначається консервативне лікування. Запорукою здоров’я стануть регулярні профілактичні огляди у проктолога.

 

Share

Останні пости

Ніл Ґейман

Люди думають, що будуть щасливі, якщо переїдуть в інше місце, а потім виявляється: куди б… Читати далі

20/02/2024

Уроки JavaScript — як почати працювати з об’єктами

Об’єкти є однією з найважливіших і найпотужніших функцій JavaScript, і в багатьох вбудованих функціях об’єкти… Читати далі

17/02/2024

Часті питання (ЧаПи) про хуки та фільтри в WordPress

Будь-яка сторінка сайту на WordPress складається з безлічі функцій, файлів та запитів до бази даних.… Читати далі

16/02/2024

Створюємо 5 простих CSS анімацій використовуючи ключові кадри

В цьому практичному уроці я покажу вам кілька простих анімацій, які можна створити з допомогою… Читати далі

15/02/2024

З Днем святого Валентина!

I ♥ you!   do{ love++; } while (alive);   kisses=''; while(i==1) { kisses+=x; }… Читати далі

14/02/2024

У чому різниця між веб-додатком, мобільним додатком та PWA?

Якщо ви розробник і хочете створити крос-платформову програму, — у вас на вибір буде 3… Читати далі

13/02/2024