Categories: Здоров'я

Як відбувається огляд у проктолога при різних захворюваннях і як до нього підготуватися?

Проктологія спеціалізується на лікуванні різних захворювань ануса та прямої кишки. Такі делікатні проблеми викликають біль та дискомфорт, а до їх розвитку можуть призвести різні причини.

При появі неприємних симптомів слід записатися до сімейного лікаря, який після огляду та збору анамнезу розкаже, до кого звернутися коли геморой і видасть направлення. Це лікар-проктолог, який займається профілактикою та лікуванням проктологічних захворювань.

 

Як відбувається огляд у проктолога?

Звернутися до лікаря-проктолога слід за такої симптоматики:

  • больові відчуття в задньому проході;
  • слизові або кров’яні виділення;
  • тяжкість та здуття живота;
  • свербіж та печіння в анусі;
  • поява гемороїдальних вузлів;
  • часті запори з болями та нападами нудоти;
  • гнійні виділення з підвищенням температури тіла та ін.

 

Поширені проктологічні проблеми – геморой, нориця (свищ прямої кишки), анальні тріщини, поліпи, злоякісні новоутворення, випадання прямої кишки.

Докладніше про те, як проходить огляд у проктолога при геморої та як підготуватися, розповість лікар-проктолог на попередній консультації.

Прийом включає кілька етапів і починається зі збирання анамнезу. Лікар уважно вислуховує скарги пацієнта, що дозволить допомогти надалі з постановкою діагнозу та вибором програми лікування.

Проктолог уточнює про наявність генетичної схильності, хронічних захворювань, можливі причини появи делікатної проблеми.

Другий етап – візуальний огляд з метою виявлення гемороїдальних вузлів, новоутворень, процесів запалення та ін. Методом пальпації лікар досліджує пряму кишку для оцінки стану судин, слизової оболонки, тонусу м’язів.

Для додаткового та точнішого обстеження пацієнта призначається аноскопія для огляду дистального відділу прямої кишки. Це спеціальний пристрій (аноскоп), на кінці якого є мініатюрна відеокамера. Вона виводить на екран монітора чітке зображення для точної діагностики.

Одним з найпоширеніших проктологічних захворювань є свищі прямої кишки (нориці) або хронічний парапроктит. Потрібна консультація та огляд у проктолога як проходить можна дізнатися на сайті медичного центру.

 

Проктолог: як проходить огляд та особливості підготовки

Як відбувається обстеження у проктолога написано вище, а ось про особливості підготовки варто дізнатися докладніше. Необхідно прибрати з раціону продукти, що викликають здуття живота та газоутворення.

Важлива умова – очищення кишківника перед обстеженням (клізма). Є й протипоказання до проведення ендоскопічного обстеження. Це кровотечі з кишки, гострі запалення, гнійні виділення та ін.

Діагностику проводять лише після усунення небезпечних симптомів, і для цього призначається консервативне лікування. Запорукою здоров’я стануть регулярні профілактичні огляди у проктолога.

 

This post was last modified on 25/11/2023 10:23

Останні пости

Генрі Форд

Людина має два мотиви поведінки — один справжній та інший, що гарно звучить Генрі Форд…

16/07/2024

Фрідріх Ніцше

Не треба додумувати надто багато. Так ви створюєте проблеми, яких не існувало Фрідріх Ніцше  

11/07/2024

Такий різний інвертор! Вибираємо між кондиціонерами Inverter, Inverter DC та Full DC

Літо в розпалі, а значить якраз час задуматися про покупку кондиціонера. Але як не загубитися…

06/07/2024

Омар Хайям

Справжній друг — це людина, яка в очі викаже тобі все, що про тебе думає,…

30/06/2024

Корисні поради щодо вибору розсувних дверей

Варто знати, що функціональність і дизайн працюють рука об руку, коли ви використовуєте розсувні двері.…

29/06/2024

Геракліт

Єдине, що постійне, — це зміни. Немає нічого постійного окрім змін. Усе плине, усе змінюється.…

23/06/2024