Як знайти безкоштовні картинки для свого сайту

Одна картинка варта тисячі слів. Ось чому всі топ-блогери використовують картинки, щоб привернути увагу і ефективно донести своє послання. У нас часто запитують, як знайти гарне зображення, і щоб воно ще й безкоштовним було? Які кращі ресурси, де можна знайти безкоштовні зображення для свого сайту на WordPress? У цій статті ми поділимося деякими з кращих джерел, які ми самі використовуємо для пошуку безкоштовних картинок. Варто відзначити, що на зазначених ресурсах можна знайти і абсолютно безкоштовні фото, але, в основному, потрібне обов’язкове посилання на джерело.

 

1. freeimages

Сайт freeimages (колишній Stock.xchng) містить велику колекцію фотографій, акуратно розділених по категоріям та тегам. На сайті є форма пошуку фотографій. Більшість зображень на сайті досить високої якості, так що ви зможете використовувати їх на своєму сайті, або для презентацій. Картинки безкоштовні тільки для особистого користування, їх не можна перепродавати. Для завантаження зображень потрібно зареєструватися на сайті.

 

2. Creative Commons Search

Creative Commons Search – це простий спосіб знайти зображення на інших веб-сайтах, які потім можна використовувати на своєму сайті. Єдина умова тут – ліцензія Creative Commons. Це передбачає, що завантажені картинки ви зможете використовувати, змінювати, ділитися ними, але іноді потрібно буде вказувати власника авторських прав. Посилання на вихідний матеріал, як правило, виконує цю вимогу авторства. За таку атрибуцію ви отримуєте доступ до великої кількості джерел, і ви потім зможете використовувати зображення, які є унікальними, і які будуть відмінно виглядати на вашому сайті.

 

3. Photo Pin

PhotoPin допомагає блогерам знайти зображення, які вони могли б використовувати для своїх постів і статей. Сайт використовує API від Flickr, щоб знайти фотографії за ліцензією Creative Commons. Так само, як Creative Commons Search, більшість фотографій тут вимагають наявність атрибуції (під кожною картинкою є код для вставки на свій сайт). Пошук картинок на цьому сайті візуально привабливий, але в видачу тут підмішуються і платні картинки (з ярликом «sponsored»). Також, для зручності, на сайті працює лайтбокс – при наведенні на картинку вона показується збільшеною у спливаючому вікні.

 

4. WikiMedia Commons

Проект Вікімедіа, Wikimedia Commons є величезною бібліотекою зображень, аудіо та відео файлів, які доступні для вільного використання. Тут є сортування по типу контенту, наприклад: зображення, фотографії, креслення, ілюстрації; або за типом файлів: такі як аудіо, відео, фото, і т.д. Велика кількість зображень на ВікіСховищі знаходяться в публічному домені, що означає, що ви зможете використовувати їх без будь-яких посилань на джерело. А деякі зображення можуть все ж таки вимагати ліцензію Creative Commons. Обов’язково перевіряйте інформацію про ліцензії під кожним зображенням.

 

5. StockPhotosforFree.com

StockPhotosforFree ще один сайт безкоштовного фото. Правда більшість з цих зображень взяті з кадрів відео в HD якості. Для скачування картинок необхідно зареєструватися безпосередньо на сайті, або ж використовувати для цього свій профіль в Фейсбук.

 

6. OpenClipArt Library

Якщо вам потрібно векторне зображення, іконка, або кліп-арт, зверніть свою увагу на цей сайт. Всі картинки в бібліотеці знаходяться в суспільному надбанні, так що ви зможете їх вільно використовувати і змінювати. Багато з них доступні в SVG-форматі векторної графіки, а також у форматі PNG.

Схожий сайт, але з обов’язковими атрибутами – freepik.

 

7. Unsplash.com

Сайт повністю безкоштовних зображень у великій якості. Кожні 10 днів на сайті з’являються нові 10 фото.

 

Ще 2 нові корисні ресурси, на яких можна знайти і повністю безкоштовні фото – це picjumbo.com

і foter.com.

 

При завантаженні обов’язково звертайте увагу, чи є у картинки якесь обмеження у використанні.

P.S. Нещодавно, вже після публікації цього запису, до нас звернулися із команди Canva. Вони провели надзвичайно велику роботу досліджуючи дану тему і зробили свою добірку безкоштовних фото. Отже, додаємо і їхню роботу до нашого переліку – Canva.

 

Ми сподіваємося, що ця стаття допоможе вам знайти безкоштовні зображення для використання на своєму веб-сайті. Якщо ви знаєте інші, схожі ресурси, поділіться посиланням через форму коментарів під цією статтею.

 

В продовження теми: Де знайти безкоштовні (або напівбезкоштовні) іконки веб-дизайнеру

Share

Останні пости

Основні критерії при виборі та купівлі телевізора

В цьому огляді ми зібрали основні поради та критерії щодо придбання телевізора, в одному місці,… Читати далі

30/11/2023

На що звернути увагу при виборі ліхтарика на батарейках

Ліхтарик на батарейках здатний допомогти у різних ситуаціях, починаючи від походів і закінчуючи аваріями. При… Читати далі

29/11/2023

Всебічний огляд Apple Watch Series 9: у чому його відмінності від інших поколінь

Остання презентація американської компанії продемонструвала декілька різноманітних новинок. Зокрема, у середині вересня 2023 року були… Читати далі

24/11/2023

Як утеплити дитину на зиму за допомогою хутряних навушників

Голова та вуха – це ті частини тіла, які найбільше потребують тепла взимку. Особливо для… Читати далі

23/11/2023

Як відбувається огляд у проктолога при різних захворюваннях і як до нього підготуватися?

Проктологія спеціалізується на лікуванні різних захворювань ануса та прямої кишки. Такі делікатні проблеми викликають біль… Читати далі

23/11/2023

Нюанси розміщення меблів на кухні — на що звернути увагу

Облаштовуючи домашній простір, ми завжди намагаємося зробити його якомога затишнішим та функціональнішим. При цьому у… Читати далі

22/11/2023