Categories: Здоров'я

Які бувають брекети та яка між ними різниця?

У сучасній стоматології виправити прикус та вирівняти зубний ряд можна за допомогою різних ортодонтичних конструкцій. Поширене рішення – брекет-система, яка буває різних видів.

Поставити брекети в Києві можна у стоматології, а саме у відділенні ортодонтії, де працюють кваліфіковані лікарі-ортодонти. Кожному гарантується індивідуальний підхід, надійність, безпека та результат.

 

Рекомендації, протипоказання, ціна брекетів

Неправильний прикус згодом призводить до серйозних ускладнень. До них відносять зубні та головні болі, захворювання пародонту, стирання зубів, порушення роботи органів травлення тощо.

Стоматологи рекомендують не відкладати візит до стоматології та регулярно відвідувати профілактичні огляди. Основні показання до призначення брекетів:

  • неправильний прикус;
  • дистопія;
  • діастема;
  • скученість зубів та ін.

 

Процес виправлення прикусу є тривалим, але носіння брекет-систем дозволяє ефективно вирішити проблему. Кінцева вартість залежить від багатьох факторів – матеріали виготовлення, спосіб фіксації, види кріплень та ін.

Є й протипоказання до встановлення брекетів. Це психічні розлади, сильна рухливість зубів, онкологія, порушення роботи ендокринної системи, алергічні реакцію матеріал, тонка емаль та інших.

На консультації стоматолог проведе огляд, призначить обстеження для виключення можливих протипоказань та за їх відсутності підбере відповідну брекет-систему. Після встановлення дасть рекомендації щодо догляду.

 

Види брекетів та їх особливості

Брекети в залежності від матеріалів виготовлення бувають:

  • металеві;
  • керамічні;
  • сапфірові;
  • комбіновані.

 

Металеві брекети за вартістю найдоступніші, а на сайтах кваліфікованих клінік можна детальніше дізнатися про їх переваги та мінуси.

Керамічні брекети естетично привабливо виглядають на зубах, вони гіпоалергенні та ефективніші, ніж металеві. Можна легко підібрати колір під відтінок природної емалі пацієнта.

Керамічні досить крихкі, але при дотриманні простих правил догляду та лікарських рекомендацій вони прослужать довго. Конструкції з кераміки можуть бути лігатурними та безлігатурними.

Лігатурні брекети вважаються класичними в ортодонтії, і дозволяють виправити навіть найскладніший прикус. Вони кріпляться до дуги за допомогою еластичних кілець або дроту. Головна перевага – оптимальне співвідношення якості та вартості.

Відмінною особливістю сапфірових брекетів є їхня прозорість. Тому вони непомітні на зубах, але й коштують вони дорожче за метал і кераміку. Комбіновані брекет-системи показані у таких випадках – патологічно неправильний прикус нижньої щелепи, складність корекції, обмежений бюджет пацієнта та ін.

 

This post was last modified on 18/10/2023 11:17

Останні пости

Генрі Форд

Людина має два мотиви поведінки — один справжній та інший, що гарно звучить Генрі Форд…

16/07/2024

Фрідріх Ніцше

Не треба додумувати надто багато. Так ви створюєте проблеми, яких не існувало Фрідріх Ніцше  

11/07/2024

Такий різний інвертор! Вибираємо між кондиціонерами Inverter, Inverter DC та Full DC

Літо в розпалі, а значить якраз час задуматися про покупку кондиціонера. Але як не загубитися…

06/07/2024

Омар Хайям

Справжній друг — це людина, яка в очі викаже тобі все, що про тебе думає,…

30/06/2024

Корисні поради щодо вибору розсувних дверей

Варто знати, що функціональність і дизайн працюють рука об руку, коли ви використовуєте розсувні двері.…

29/06/2024

Геракліт

Єдине, що постійне, — це зміни. Немає нічого постійного окрім змін. Усе плине, усе змінюється.…

23/06/2024