Категорії: Здоров'я

Які бувають брекети та яка між ними різниця?

У сучасній стоматології виправити прикус та вирівняти зубний ряд можна за допомогою різних ортодонтичних конструкцій. Поширене рішення – брекет-система, яка буває різних видів.

Поставити брекети в Києві можна у стоматології, а саме у відділенні ортодонтії, де працюють кваліфіковані лікарі-ортодонти. Кожному гарантується індивідуальний підхід, надійність, безпека та результат.

 

Рекомендації, протипоказання, ціна брекетів

Неправильний прикус згодом призводить до серйозних ускладнень. До них відносять зубні та головні болі, захворювання пародонту, стирання зубів, порушення роботи органів травлення тощо.

Стоматологи рекомендують не відкладати візит до стоматології та регулярно відвідувати профілактичні огляди. Основні показання до призначення брекетів:

  • неправильний прикус;
  • дистопія;
  • діастема;
  • скученість зубів та ін.

 

Процес виправлення прикусу є тривалим, але носіння брекет-систем дозволяє ефективно вирішити проблему. Кінцева вартість залежить від багатьох факторів – матеріали виготовлення, спосіб фіксації, види кріплень та ін.

Є й протипоказання до встановлення брекетів. Це психічні розлади, сильна рухливість зубів, онкологія, порушення роботи ендокринної системи, алергічні реакцію матеріал, тонка емаль та інших.

На консультації стоматолог проведе огляд, призначить обстеження для виключення можливих протипоказань та за їх відсутності підбере відповідну брекет-систему. Після встановлення дасть рекомендації щодо догляду.

 

Види брекетів та їх особливості

Брекети в залежності від матеріалів виготовлення бувають:

  • металеві;
  • керамічні;
  • сапфірові;
  • комбіновані.

 

Металеві брекети за вартістю найдоступніші, а на сайтах кваліфікованих клінік можна детальніше дізнатися про їх переваги та мінуси.

Керамічні брекети естетично привабливо виглядають на зубах, вони гіпоалергенні та ефективніші, ніж металеві. Можна легко підібрати колір під відтінок природної емалі пацієнта.

Керамічні досить крихкі, але при дотриманні простих правил догляду та лікарських рекомендацій вони прослужать довго. Конструкції з кераміки можуть бути лігатурними та безлігатурними.

Лігатурні брекети вважаються класичними в ортодонтії, і дозволяють виправити навіть найскладніший прикус. Вони кріпляться до дуги за допомогою еластичних кілець або дроту. Головна перевага – оптимальне співвідношення якості та вартості.

Відмінною особливістю сапфірових брекетів є їхня прозорість. Тому вони непомітні на зубах, але й коштують вони дорожче за метал і кераміку. Комбіновані брекет-системи показані у таких випадках – патологічно неправильний прикус нижньої щелепи, складність корекції, обмежений бюджет пацієнта та ін.

 

Share

Останні пости

Основні критерії при виборі та купівлі телевізора

В цьому огляді ми зібрали основні поради та критерії щодо придбання телевізора, в одному місці,… Читати далі

30/11/2023

На що звернути увагу при виборі ліхтарика на батарейках

Ліхтарик на батарейках здатний допомогти у різних ситуаціях, починаючи від походів і закінчуючи аваріями. При… Читати далі

29/11/2023

Всебічний огляд Apple Watch Series 9: у чому його відмінності від інших поколінь

Остання презентація американської компанії продемонструвала декілька різноманітних новинок. Зокрема, у середині вересня 2023 року були… Читати далі

24/11/2023

Як утеплити дитину на зиму за допомогою хутряних навушників

Голова та вуха – це ті частини тіла, які найбільше потребують тепла взимку. Особливо для… Читати далі

23/11/2023

Як відбувається огляд у проктолога при різних захворюваннях і як до нього підготуватися?

Проктологія спеціалізується на лікуванні різних захворювань ануса та прямої кишки. Такі делікатні проблеми викликають біль… Читати далі

23/11/2023

Нюанси розміщення меблів на кухні — на що звернути увагу

Облаштовуючи домашній простір, ми завжди намагаємося зробити його якомога затишнішим та функціональнішим. При цьому у… Читати далі

22/11/2023