Категорії: Цікаве

Значення вишиванки для українського народу та світу

Вже не тільки в Україні, але й поза її межами по всьому світу розповсюдилася традиція вишивання на одязі. Вишита сорочка для народу України має дуже глибоке значення, яке шанують також в інших державах. Ознайомтесь з асортиментом вишиванок за посиланням, серед яких ви знайдете ті мотиви, що вам до душі, адже напрямків у стилях та кольорах вишитого одягу дуже багато.

 

Що означає вишиванка

На основі давнішніх археологічних розкопок, що датовані восьмим-дев’ятим століттям нашої ери, можна зробити висновок про їх старовинне походження. Сьогодні відомо, що перші вишиванки виготовлялися українськими майстрами на території держави щонайменше тисячі років тому. Українці – неймовірно хоробрий народ, якому вдалося за весь цей час зберегти традицію та не втратити того великого значення вишитого одягу, що було в нього вкладено. Тепер вишиванка – це цікавий елемент стилю та образу, проте раніше вона була скоріше релігійним або амулетним предметом. В сорочках проводилися актуальні ритуали на той час, про що досі збереглися згадки від наших предків. Проте символи та ту глибину, яку несе в собі вишиванка, ми спостерігаємо досі:

  • Відображення гідності. Національна гідність та патріотизм особливо сьогодні сильно програються у традиції вишитого одягу. Вироби з різних куточків України майстерно поєднують у собі різноманіття стилів та напрямків, яких все одно з’єднує головне – це національна самосвідомість та відображення символами тих реалій, що оточують нас в країні.
  • Зображення українського мистецтва. Саме вишивка є тим мистецьким видом, що передає українську традицію з покоління в покоління через вмілі та старанні руки майстрів. Народне мистецтво завжди цінувалося в Україні та наразі ще більше набуває свого значення.
  • Символ різноманітності та великої території України, адже кожен з існуючих видів вишитих сорочок походить від певного регіону, яких доволі багато на території країни. Це вказує на багатогранність української культури та масштаб її мистецької спадщини.
  • Показник єдності, символ об’єднання народу. Окрім символу національної ідентичності, що об’єднує безпосередньо всіх українців, вишиванка несе у собі значення єдності, що розповсюджується на кожну людину, не в залежності від релігії, етнічного походження чи соціального статусу.
  • У давні часи вишиванка служила як символ захисту від темних сил. Українці вірили, що вишиті вироби відштовхували деструктивні енергії та захищали селища та мешканців країни від негативного впливу будь-якого походження.

 

Особливо для жінок вишиванка відіграє велике значення, підкреслюючи жіночність та грацію справжньої господарки. За посиланням https://svarga.ua/zhinkam/vyshyti-sukni/ ви знайдете стильні вишиті сукні, що підкреслять вашу елегантність.

 

Стаття розміщена на правах реклами

 

Share

Останні пости

Основні критерії при виборі та купівлі телевізора

В цьому огляді ми зібрали основні поради та критерії щодо придбання телевізора, в одному місці,… Читати далі

30/11/2023

На що звернути увагу при виборі ліхтарика на батарейках

Ліхтарик на батарейках здатний допомогти у різних ситуаціях, починаючи від походів і закінчуючи аваріями. При… Читати далі

29/11/2023

Всебічний огляд Apple Watch Series 9: у чому його відмінності від інших поколінь

Остання презентація американської компанії продемонструвала декілька різноманітних новинок. Зокрема, у середині вересня 2023 року були… Читати далі

24/11/2023

Як утеплити дитину на зиму за допомогою хутряних навушників

Голова та вуха – це ті частини тіла, які найбільше потребують тепла взимку. Особливо для… Читати далі

23/11/2023

Як відбувається огляд у проктолога при різних захворюваннях і як до нього підготуватися?

Проктологія спеціалізується на лікуванні різних захворювань ануса та прямої кишки. Такі делікатні проблеми викликають біль… Читати далі

23/11/2023

Нюанси розміщення меблів на кухні — на що звернути увагу

Облаштовуючи домашній простір, ми завжди намагаємося зробити його якомога затишнішим та функціональнішим. При цьому у… Читати далі

22/11/2023