Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 29.05.2024)
505100
осіб
357
літаків
326
гелікоптерів
7700
танків
14891
ББМ
13066
артилерія
815
ППО
1087
РСЗВ
17796
машин
27
кораблі і катери
Значення вишиванки для українського народу та світу
Опубліковано

Значення вишиванки для українського народу та світу

Вже не тільки в Україні, але й поза її межами по всьому світу розповсюдилася традиція вишивання на одязі. Вишита сорочка для народу України має дуже глибоке значення, яке шанують також в інших державах. Ознайомтесь з асортиментом вишиванок за посиланням, серед яких ви знайдете ті мотиви, що вам до душі, адже напрямків у стилях та кольорах вишитого одягу дуже багато.

 

Що означає вишиванка

На основі давнішніх археологічних розкопок, що датовані восьмим-дев’ятим століттям нашої ери, можна зробити висновок про їх старовинне походження. Сьогодні відомо, що перші вишиванки виготовлялися українськими майстрами на території держави щонайменше тисячі років тому. Українці – неймовірно хоробрий народ, якому вдалося за весь цей час зберегти традицію та не втратити того великого значення вишитого одягу, що було в нього вкладено. Тепер вишиванка – це цікавий елемент стилю та образу, проте раніше вона була скоріше релігійним або амулетним предметом. В сорочках проводилися актуальні ритуали на той час, про що досі збереглися згадки від наших предків. Проте символи та ту глибину, яку несе в собі вишиванка, ми спостерігаємо досі:

  • Відображення гідності. Національна гідність та патріотизм особливо сьогодні сильно програються у традиції вишитого одягу. Вироби з різних куточків України майстерно поєднують у собі різноманіття стилів та напрямків, яких все одно з’єднує головне – це національна самосвідомість та відображення символами тих реалій, що оточують нас в країні.
  • Зображення українського мистецтва. Саме вишивка є тим мистецьким видом, що передає українську традицію з покоління в покоління через вмілі та старанні руки майстрів. Народне мистецтво завжди цінувалося в Україні та наразі ще більше набуває свого значення.
  • Символ різноманітності та великої території України, адже кожен з існуючих видів вишитих сорочок походить від певного регіону, яких доволі багато на території країни. Це вказує на багатогранність української культури та масштаб її мистецької спадщини.
  • Показник єдності, символ об’єднання народу. Окрім символу національної ідентичності, що об’єднує безпосередньо всіх українців, вишиванка несе у собі значення єдності, що розповсюджується на кожну людину, не в залежності від релігії, етнічного походження чи соціального статусу.
  • У давні часи вишиванка служила як символ захисту від темних сил. Українці вірили, що вишиті вироби відштовхували деструктивні енергії та захищали селища та мешканців країни від негативного впливу будь-якого походження.

 

Особливо для жінок вишиванка відіграє велике значення, підкреслюючи жіночність та грацію справжньої господарки. За посиланням https://svarga.ua/zhinkam/vyshyti-sukni/ ви знайдете стильні вишиті сукні, що підкреслять вашу елегантність.

 

Стаття розміщена на правах реклами

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *