Categories: Технології

15 фактів про мережу Інтернет

Більшість людей щодня користуються Інтернетом, але повною інформацією про подробиці його появи і роботи володіють далеко не всі. Пропонуємо ознайомитися з найцікавішими фактами про глобальну мережу.

 

 

Як все починалося

 1. Перший сайт з’явився майже 30 років тому – 6 серпня 1991 року. Він належав швейцарському ЦЕРН. Дивно, але цей сайт справно працює до цих пір.
 2. Перший сеанс відеоспілкування з допомогою веб-камери відбувся в 1991 році в Кембриджі. Але цікаво інше: камера використовувалася, щоб транслювати те, що відбувається з кавоваркою, що стояла в сусідньому приміщенні.
 3. Вперше поняття «веб-серфінг» згадується в 1992 році в книгах бібліотекаря і письменника Джин Армор Поллі, яка використовувала це визначення для опису принципів безпеки в сегменті онлайн-послуг.
 4. Перша країна в світі, де законодавчо закріплене право громадян на доступ в Інтернет і захищений інтернет-трафік – Фінляндія. Закон прийнятий в 2010 році.
 5. Південна Корея – перша країна, в якій дані інтернет-трафіку будуть передаватися через мобільну 5G мережу зі швидкістю до 20 Гбіт/с.

 

В роботі інтернету головне – стабільність, тому важливо вибрати надійного провайдера. Послуги фіксованого інтернету пропонують більшість всеукраїнських операторів зв’язку для дому та бізнесу.

 

 

Великі цифри

 1. Найбільше користувачів інтернету проживає в Китаї. Щодня мережею користується близько 800 мільйонів людей, тобто майже 60% жителів країни.
 2. Найбільше трафіку припадає на сайт Netflix. За статистикою, він генерує 15% передаваних даних.
 3. Більше половини всього світового трафіку генерують не реальні користувачі, а боти.
 4. Більшість користувачів намагається приховувати особисті дані в інтернеті, боячись стеження. При цьому далеко не всі цікавляться тим, які дані бачить їх інтернет-провайдер.

 

Більшість користувачів намагається приховувати особисті дані в Інтернеті, боячись стеження

 

 

Інфраструктура

 1. У Інтернета є 7 хранителів. Кожен з них володіє персональним ключем, з допомогою якого можна перезапустити глобальну мережу. Допустимих передумов для такої дії лише дві: захоплення інтернету або технологічна катастрофа.
 2. Основа світової мережі – 300 кабелів, що з’єднують континенти по дну морів і океанів.

 

Основа світової мережі – 300 кабелів, що з’єднують континенти по дну морів і океанів

 

 1. На онлайн-передачу і зберігання даних на серверах витрачається до 20% загальносвітової електроенергії.
 2. Обладнання, задіяне для обслуговування Інтернету, виробляє близько 5% світового обсягу вуглекислого газу, що виділяється в атмосферу Землі.
 3. Пошукові системи індексують більше 2 мільярдів активних сайтів. При цьому половина глобального трафіку припадає на 0,1% з них.
 4. Співробітники Каліфорнійського університету розробили алгоритм розрахунку і визначили, що Інтернет з усією інформацією вагою близько 50г.

 

 

Інтернет знаходиться на зорі розвитку, тому найцікавіше ще попереду. Чим він здивує нас в найближчі роки – покаже час.

 

Recent Posts

Авторитетність домену та його вплив на SEO просування сайту

Для якісного SEO (пошукової оптимізації, розкрутки сайту) одним з важливих показників є Авторитет домену (Domain… Read More

27/03/2021

Як вивести гроші з PayPal – основні способи

З'ясування того, як вивести свої гроші з PayPal, є одним з перших питань, які бентежать… Read More

26/03/2021

Як вибрати спідницю під свою фігуру – основні поради

Спідниця – потужний елемент жіночого гардеробу, завдяки якому будь-який наряд буде виглядати приголомшливо стильно і… Read More

25/03/2021

Основні методи лінкбілдінгу: як отримати якісні зовнішні посилання на сайт

Пошукові системи (наприклад, Google) перевіряють технічні характеристики вашого сайту, такі як швидкість завантаження, зручність навігації,… Read More

24/03/2021

Які матеріали використовуються при ламінуванні вій

Щоб подовжити, завити і добре зміцнити структуру вій, недостатньо використовувати спеціальні багатофункціональні інструменти. Ще знадобляться… Read More

19/03/2021

Що таке гібридний автомобіль?

Якихось тридцять років тому потужні двигуни, які споживають багато палива, були безальтернативною нормою для елітних… Read More

18/03/2021