Категорії: Здоров'я

5 головних хвороб суглобів

Біль у суглобах може вибити тебе з колії. Щоб максимально довго бути у формі, ознайомся з найпоширенішими хворобами суглобів. Це забезпечить тебе інформацією і ти вчасно помітиш поломку, якщо вона все-таки трапиться.

БУРСИТ
При цій хворобі запалюються слизові сумки в області суглобів. Характерна ознака бурситу – раптова припухлість, супроводжувана болем. Можливі причини: травма або тривале та надмірне навантаження на суглоб.
Для профілактики: навантаження збільшуй поступово. Якщо болить, не перемагай себе, краще зробити перерву та не робити суглобу гірше.

ОСТЕОАРТРОЗ
Ураження хрящової тканини. Захворювання може проявлятися у вигляді припухлості в районі суглоба, але зазвичай все починається із періодичної ниючого болю, котрий з часом прогресує від слабкого до сильного, постійного.
Для профілактики заведи собі правило робити розминку перед кожним тренуванням (або перед будь-яким фізичним навантаженням). Травма, що отримана в 18 років, може дати про себе знати і в 45, але вже у вигляді остеоартрозу. Важливо, також, стежити за вагою. Надмірна вага прискорює зношування суглобів, а жирові клітини сприяють їх запаленню.

ПОДАГРА
Надлишок сечової кислоти в крові може призвести до відкладення її кристалів навколо тканини суглоба. Результатом стає запалення, сильний біль – найчастіше у великому пальці ноги, а також припухлість.
Головні вороги – алкоголь, тверді жири тваринного походження, червоне м’ясо та морепродукти. Ці продукти, при засвоєнні, переробляються саме в сечову кислоту.

РЕВМАТОЇДНИЙ АРТРИТ
При цьому захворюванні страждає суглобова тканину. Страждає та болить. Ревматоїдний артрит в першу чергу вражає невеликі суглоби рук і ніг. Пізніше починають хворіти лікті, плечі і так далі.
Для профілактики налягай на вітамін D (з досліджень відомо, що при нестачі цього вітаміну ризик підхопити ревматоїдний артрит збільшується на 24 %).

ТЕНДИНІТ
Головна причина цієї хвороби – зношування тканини сухожиль через спорт, навантаження або роботу. Результатом є запалення сухожиль, за допомогою яких м’язи кріпляться до кісток. Найсильніша, ниюча біль зазвичай відчувається вночі. Тому, не намагайся за місяць стати самим сильним, швидким і витривалим. Навантаження потрібно збільшувати поступово та акуратно.

Share

Останні пости

Основні критерії при виборі та купівлі телевізора

В цьому огляді ми зібрали основні поради та критерії щодо придбання телевізора, в одному місці,… Читати далі

30/11/2023

На що звернути увагу при виборі ліхтарика на батарейках

Ліхтарик на батарейках здатний допомогти у різних ситуаціях, починаючи від походів і закінчуючи аваріями. При… Читати далі

29/11/2023

Всебічний огляд Apple Watch Series 9: у чому його відмінності від інших поколінь

Остання презентація американської компанії продемонструвала декілька різноманітних новинок. Зокрема, у середині вересня 2023 року були… Читати далі

24/11/2023

Як утеплити дитину на зиму за допомогою хутряних навушників

Голова та вуха – це ті частини тіла, які найбільше потребують тепла взимку. Особливо для… Читати далі

23/11/2023

Як відбувається огляд у проктолога при різних захворюваннях і як до нього підготуватися?

Проктологія спеціалізується на лікуванні різних захворювань ануса та прямої кишки. Такі делікатні проблеми викликають біль… Читати далі

23/11/2023

Нюанси розміщення меблів на кухні — на що звернути увагу

Облаштовуючи домашній простір, ми завжди намагаємося зробити його якомога затишнішим та функціональнішим. При цьому у… Читати далі

22/11/2023