Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 14.06.2024)
524060
осіб
359
літаків
326
гелікоптерів
7936
танків
15234
ББМ
13818
артилерія
849
ППО
1101
РСЗВ
18854
машин
28
кораблі і катери
5 головних хвороб суглобів
Опубліковано Оновлено: 23.04.2024

5 головних хвороб суглобів

Біль у суглобах може вибити тебе з колії. Щоб максимально довго бути у формі, ознайомся з найпоширенішими хворобами суглобів. Це забезпечить тебе інформацією і ти вчасно помітиш поломку, якщо вона все-таки трапиться.

БУРСИТ
first-aidПри цій хворобі запалюються слизові сумки в області суглобів. Характерна ознака бурситу – раптова припухлість, що супроводжується болем. Можливі причини: травма або тривале та надмірне навантаження на суглоб.
Для профілактики: навантаження збільшуй поступово. Якщо болить, не пересилюй себе, краще зробити перерву та не завдавати суглобу ще більшої шкоди.

 

ОСТЕОАРТРОЗ
first-aidУраження хрящової тканини. Захворювання може проявлятися у вигляді припухлості в районі суглоба, але зазвичай все починається із періодичного ниючого болю, котрий з часом прогресує від слабкого до сильного, постійного.
Для профілактики заведи собі правило робити розминку перед кожним тренуванням (або перед будь-яким фізичним навантаженням). Травма, що отримана в 18 років, може дати про себе знати і в 45, але вже у вигляді остеоартрозу. Важливо, також, стежити за своєю вагою. Надмірна вага прискорює зношування суглобів, а жирові клітини сприяють їх запаленню.

 

ПОДАГРА
first-aidНадлишок сечової кислоти в крові може призвести до відкладення її кристалів навколо тканини суглоба. Результатом стає запалення, сильний біль – найчастіше у великому пальці ноги, а також припухлість.
Головні вороги – алкоголь, тверді жири тваринного походження, червоне м’ясо та морепродукти. Ці продукти, при засвоєнні, переробляються саме в сечову кислоту.

 

РЕВМАТОЇДНИЙ АРТРИТ
first-aidПри цьому захворюванні страждає суглобова тканина. Страждає та болить. Ревматоїдний артрит в першу чергу вражає невеликі суглоби рук і ніг. Пізніше починають хворіти лікті, плечі і так далі.
Для профілактики налягай на вітамін D (з досліджень відомо, що при нестачі цього вітаміну ризик підхопити ревматоїдний артрит збільшується на 24%).

 

ТЕНДИНІТ
first-aidГоловна причина цієї хвороби – зношування тканини сухожиль через спорт, навантаження або важку роботу. Результатом є запалення сухожиль, з допомогою яких м’язи кріпляться до кісток. Найсильніша, ниюча біль, зазвичай відчувається вночі. Тому, не намагайся за місяць стати самим сильним, швидким і витривалим. Навантаження потрібно збільшувати поступово та акуратно.

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *