Categories: Технології

Порівняння маркетингу та нейромаркетингу – переваги і недоліки

Нейромаркетинг – нова наука, яка ламає стандарти традиційних маркетингових досліджень і пропонує абсолютно дивовижні способи пізнання поведінки споживачів і методи поліпшення продуктів.

Навряд чи нейромаркетинг зможе повністю замінити маркетинг найближчим часом, але за допомогою нього можна вийти на новий рівень розуміння покупців, до якого традиційні маркетингові дослідження не мають доступу, оскільки більшість з них спираються на методології опитувань фокус-груп і самозвітів, які грішать низкою упереджень, і можуть серйозно спотворювати результат.

В свою чергу, нейромаркетинг намагається вивчити споживчі реакції безпосередньо через мозок, який ніколи не обманює.

 

 

Що таке нейромаркетинг?

Відвідуючи супермаркет, покупці звертають увагу на безліч елементів, які працюють як заклик до дії – купівлі. Вони – це результат маркетингових зусиль, але чи дійсно всі вони ефективні і корисні? Нейромаркетинг може відповісти на це питання методом:

 1. а) досліджень шляхів покупця в процесі купівлі (не важливо, це роздрібні магазини або веб-сайти);
 2. б) визначення помилок пов’язаних з купівельним досвідом, і поведінкою;
 3. в) оптимізації продукту відповідно до потреб і очікувань клієнтів.

 

Звичайно, нейромаркетингові тестування вимагають великих фінансових витрат і людських знань, застосування нейро-наукових інструментів і методів, таких як ЕЕГ, пульсометрія, айтрекінг та ін. Але, ймовірність успішного результату, значно вище результатів класичного маркетингу.

 

 

А як же маркетинг? Або, що ж все-таки краще?

Потрібно розуміти одну істину – щоб реклама справила потрібний вплив, не потрібно щоб людина свідомо на ній зосереджувалася. Навіть якщо ми відволіклись, наш мозок обробляє майже всю доступну йому інформацію без нашого свідомого втручання всього лише долю секунди, а потім приймає рішення на основі цієї інформації. Саме тому традиційний маркетинг безсилий в цьому відношенні.

 

У порівнянні з традиційним маркетингом, нейромаркетинг намагається поглибитись в підсвідому сторону прийняття рішень, оскільки покупці не можуть розповісти про справжні причини, через які вони щось купили і чому серед безлічі альтернатив вибрали саме цей продукт. Грамотний нейромаркетинг може відповісти на такі питання:

 1. Які повідомлення необхідно надіслати клієнту, щоб отримати зворотну відповідь?
 2. Якій цільовій аудиторії потрібен цей продукт, які у неї потреби, і як їх найкраще задовольнити?
 3. Які цінності повинен представляти бренд, щоб відрізнятися від конкурентів?

 

В Україні вже є компанії, які займаються нейромаркетинговими дослідженнями в різних видах діяльності пов’язаних з розробкою і вдосконаленням продукту:

 • Упаковка
 • Ціноутворення
 • Позиціонування бренду
 • Стратегії просування
 • Розробка нового продукту

 

Як традиційні, так і нейромаркетингові дослідження можуть дати нам цінну інформацію про те, як люди обробляють інформацію і приймають рішення, свідомо і несвідомо. По мірі вдосконалення науки нейромаркетинг, в майбутньому, більшість компаній будуть мати більш надійні та точні результати своєї діяльності.

Однак інформацію, що отримана з обох джерел (чи то маркетингові дослідження, чи то нейромаркетингові), завжди потрібно застосовувати продумано і грамотно, беручи до уваги унікальну цільову аудиторію, ринок, продукти та цілі компанії.

 

Recent Posts

Які безкоштовні конструктори сайтів будуть кращими для розробки сайту?

Веб-майстрам початківцям буває складно обрати конструктор сайтів, який би повністю влаштував їх по співвідношенню зручності… Read More

28/07/2021

Володимир Висоцький

Я розумію, як це смішно Шукати відповідь в очах, В очах, яким все рівно, Чи… Read More

25/07/2021

Брюс Лі

Немає такого вислову "Я не можу!" Зумів один, зможуть й інші. Не зміг ніхто -… Read More

21/07/2021

Йоганн Вольфганг фон Гете

Навіщо у людини в серці доброта, І мудрість розуму, й правиці щедрота, Коли неправда навкруги… Read More

12/07/2021

Який бойлер використовувати для кухні

Незамінним пристроєм при відключенні гарячої води є бойлер для кухні, що дозволяє з комфортом мити… Read More

08/07/2021

Алі ібн Абу Таліб

Краще зберігати мовчання до тих пір, поки не запитають, ніж говорити до тих пір, поки… Read More

07/07/2021