Categories: Технології

Порівняння маркетингу та нейромаркетингу – переваги і недоліки

Нейромаркетинг – нова наука, яка ламає стандарти традиційних маркетингових досліджень і пропонує абсолютно дивовижні способи пізнання поведінки споживачів і методи поліпшення продуктів.

Навряд чи нейромаркетинг зможе повністю замінити маркетинг найближчим часом, але за допомогою нього можна вийти на новий рівень розуміння покупців, до якого традиційні маркетингові дослідження не мають доступу, оскільки більшість з них спираються на методології опитувань фокус-груп і самозвітів, які грішать низкою упереджень, і можуть серйозно спотворювати результат.

В свою чергу, нейромаркетинг намагається вивчити споживчі реакції безпосередньо через мозок, який ніколи не обманює.

 

 

Що таке нейромаркетинг?

Відвідуючи супермаркет, покупці звертають увагу на безліч елементів, які працюють як заклик до дії – купівлі. Вони – це результат маркетингових зусиль, але чи дійсно всі вони ефективні і корисні? Нейромаркетинг може відповісти на це питання методом:

 1. а) досліджень шляхів покупця в процесі купівлі (не важливо, це роздрібні магазини або веб-сайти);
 2. б) визначення помилок пов’язаних з купівельним досвідом, і поведінкою;
 3. в) оптимізації продукту відповідно до потреб і очікувань клієнтів.

 

Звичайно, нейромаркетингові тестування вимагають великих фінансових витрат і людських знань, застосування нейро-наукових інструментів і методів, таких як ЕЕГ, пульсометрія, айтрекінг та ін. Але, ймовірність успішного результату, значно вище результатів класичного маркетингу.

 

 

А як же маркетинг? Або, що ж все-таки краще?

Потрібно розуміти одну істину – щоб реклама справила потрібний вплив, не потрібно щоб людина свідомо на ній зосереджувалася. Навіть якщо ми відволіклись, наш мозок обробляє майже всю доступну йому інформацію без нашого свідомого втручання всього лише долю секунди, а потім приймає рішення на основі цієї інформації. Саме тому традиційний маркетинг безсилий в цьому відношенні.

 

У порівнянні з традиційним маркетингом, нейромаркетинг намагається поглибитись в підсвідому сторону прийняття рішень, оскільки покупці не можуть розповісти про справжні причини, через які вони щось купили і чому серед безлічі альтернатив вибрали саме цей продукт. Грамотний нейромаркетинг може відповісти на такі питання:

 1. Які повідомлення необхідно надіслати клієнту, щоб отримати зворотну відповідь?
 2. Якій цільовій аудиторії потрібен цей продукт, які у неї потреби, і як їх найкраще задовольнити?
 3. Які цінності повинен представляти бренд, щоб відрізнятися від конкурентів?

 

В Україні вже є компанії, які займаються нейромаркетинговими дослідженнями в різних видах діяльності пов’язаних з розробкою і вдосконаленням продукту:

 • Упаковка
 • Ціноутворення
 • Позиціонування бренду
 • Стратегії просування
 • Розробка нового продукту

 

Як традиційні, так і нейромаркетингові дослідження можуть дати нам цінну інформацію про те, як люди обробляють інформацію і приймають рішення, свідомо і несвідомо. По мірі вдосконалення науки нейромаркетинг, в майбутньому, більшість компаній будуть мати більш надійні та точні результати своєї діяльності.

Однак інформацію, що отримана з обох джерел (чи то маркетингові дослідження, чи то нейромаркетингові), завжди потрібно застосовувати продумано і грамотно, беручи до уваги унікальну цільову аудиторію, ринок, продукти та цілі компанії.

 

Recent Posts

Вільям Шекспір

Чужі гріхи судити ви так ретельно любите, почніть з своїх – і до чужих не… Read More

18/04/2021

Що подарувати друзям на річницю весілля

Люди, між якими є любов і взаєморозуміння, скріплюють стосунки й народжують новий союз, а дату… Read More

13/04/2021

Авторитетність домену та його вплив на SEO просування сайту

Для якісного SEO (пошукової оптимізації, розкрутки сайту) одним з важливих показників є Авторитет домену (Domain… Read More

27/03/2021

Як вивести гроші з PayPal – основні способи

З'ясування того, як вивести свої гроші з PayPal, є одним з перших питань, які бентежать… Read More

26/03/2021

Як вибрати спідницю під свою фігуру – основні поради

Спідниця – потужний елемент жіночого гардеробу, завдяки якому будь-який наряд буде виглядати приголомшливо стильно і… Read More

25/03/2021

Основні методи лінкбілдінгу: як отримати якісні зовнішні посилання на сайт

Пошукові системи (наприклад, Google) перевіряють технічні характеристики вашого сайту, такі як швидкість завантаження, зручність навігації,… Read More

24/03/2021