Categories: Технології

Порівняння маркетингу та нейромаркетингу – переваги і недоліки

Нейромаркетинг – нова наука, яка ламає стандарти традиційних маркетингових досліджень і пропонує абсолютно дивовижні способи пізнання поведінки споживачів і методи поліпшення продуктів.

Навряд чи нейромаркетинг зможе повністю замінити маркетинг найближчим часом, але за допомогою нього можна вийти на новий рівень розуміння покупців, до якого традиційні маркетингові дослідження не мають доступу, оскільки більшість з них спираються на методології опитувань фокус-груп і самозвітів, які грішать низкою упереджень, і можуть серйозно спотворювати результат.

В свою чергу, нейромаркетинг намагається вивчити споживчі реакції безпосередньо через мозок, який ніколи не обманює.

 

 

Що таке нейромаркетинг?

Відвідуючи супермаркет, покупці звертають увагу на безліч елементів, які працюють як заклик до дії – купівлі. Вони – це результат маркетингових зусиль, але чи дійсно всі вони ефективні і корисні? Нейромаркетинг може відповісти на це питання методом:

 1. а) досліджень шляхів покупця в процесі купівлі (не важливо, це роздрібні магазини або веб-сайти);
 2. б) визначення помилок пов’язаних з купівельним досвідом, і поведінкою;
 3. в) оптимізації продукту відповідно до потреб і очікувань клієнтів.

 

Звичайно, нейромаркетингові тестування вимагають великих фінансових витрат і людських знань, застосування нейро-наукових інструментів і методів, таких як ЕЕГ, пульсометрія, айтрекінг та ін. Але, ймовірність успішного результату, значно вище результатів класичного маркетингу.

 

 

А як же маркетинг? Або, що ж все-таки краще?

Потрібно розуміти одну істину – щоб реклама справила потрібний вплив, не потрібно щоб людина свідомо на ній зосереджувалася. Навіть якщо ми відволіклись, наш мозок обробляє майже всю доступну йому інформацію без нашого свідомого втручання всього лише долю секунди, а потім приймає рішення на основі цієї інформації. Саме тому традиційний маркетинг безсилий в цьому відношенні.

 

У порівнянні з традиційним маркетингом, нейромаркетинг намагається поглибитись в підсвідому сторону прийняття рішень, оскільки покупці не можуть розповісти про справжні причини, через які вони щось купили і чому серед безлічі альтернатив вибрали саме цей продукт. Грамотний нейромаркетинг може відповісти на такі питання:

 1. Які повідомлення необхідно надіслати клієнту, щоб отримати зворотну відповідь?
 2. Якій цільовій аудиторії потрібен цей продукт, які у неї потреби, і як їх найкраще задовольнити?
 3. Які цінності повинен представляти бренд, щоб відрізнятися від конкурентів?

 

В Україні вже є компанії, які займаються нейромаркетинговими дослідженнями в різних видах діяльності пов’язаних з розробкою і вдосконаленням продукту:

 • Упаковка
 • Ціноутворення
 • Позиціонування бренду
 • Стратегії просування
 • Розробка нового продукту

 

Як традиційні, так і нейромаркетингові дослідження можуть дати нам цінну інформацію про те, як люди обробляють інформацію і приймають рішення, свідомо і несвідомо. По мірі вдосконалення науки нейромаркетинг, в майбутньому, більшість компаній будуть мати більш надійні та точні результати своєї діяльності.

Однак інформацію, що отримана з обох джерел (чи то маркетингові дослідження, чи то нейромаркетингові), завжди потрібно застосовувати продумано і грамотно, беручи до уваги унікальну цільову аудиторію, ринок, продукти та цілі компанії.

 

Recent Posts

Що таке вита (кручена) пара та де використовується

Сьогодні, в вік високих технологій, дуже важлива швидка та ефективна передача даних. Завдяки швидкому обміну… Read More

21/01/2021

Брюс Лі

Не важливо, як повільно ти рухаєшся, головне, що ти не зупиняєшся - Брюс Лі   Read More

20/01/2021

Google Search Console – Проблема з LCP та як її вирішити

Нещодавно ми писали про нововведення в інструменті для вебмайстрів Google Search Console – Основних веб-показниках.… Read More

18/01/2021

Як змінити HTML код вбудованих елементів WP oEmbed в WordPress?

Починаючи з WordPress версії 2.9 в двигун була додана підтримка oEmbed – формат простого API,… Read More

16/01/2021

Багатофункціональний пристрій коверлок: ключові особливості

Існує багато різновидів швейного обладнання, які відкривають великі можливості для вдосконалення навичок. Один з найскладніших… Read More

15/01/2021

Як зробити відкладене завантаження для HTML, iframe і вбудованого відео

Ліниве (або відкладене) завантаження (Lazy loading) – це популярний метод асинхронного звернення до адреси ресурсу,… Read More

13/01/2021