
Поширені міфи та помилки про пиво: відновлюємо справедливість
Перевірка віку. Цей контент призначений для осіб старше 18 років.
Цей розділ сайту містить матеріали, призначені лише для повнолітніх осіб.
Будь ласка, підтвердьте, що вам виповнилося 18 років:
Пиво – один із найпопулярніших напоїв, який поряд з чаєм та кавою відомий у всіх країнах та на всіх континентах. Тисячолітня історія не змогла повністю внести ясність у властивості та вплив на організм людини. Шанувальники напою суворо дотримуються традицій та ритуалів. Противники звинувачують пиво в зайвій вазі та формуванні неестетичного профілю фігури з випираючим животом. Хто правий, розглянемо разом.
Існує понад 200 тис. сортів напою, що відрізняються технологією приготування, смаком, ароматом. Калорійність 100г напою, залежно від сорту, варіюється в межах 30-60 ккал. Якщо порівнювати з іншими видами напоїв та продуктів за кількістю калорій, пиво можна поставити в один ряд з натуральними соками, овочами, ягодами та фруктами. Крафтові сорти, як пиво IPA (АйПіЕй, Індійський пейл-ель, ІПЕ), відрізняються виразним, насиченим смаком з яскравими відтінками фруктів, хвої, прянощів та приємною гіркотою. Індійський пейл ель відноситься до світлих сортів, які відмінно освіжають і вгамовують спрагу в літню спеку. Додатковий плюс – знижений вміст алкоголю, що становить 5-7,5%.
Що потрібно знати про пиво
Процес приготування у класичній версії вимагає виключно чотирьох інгредієнтів – ячмінного солоду, хмелю, води та дріжджів. Кожен компонент грає свою роль:
- Вода розчиняє та поєднує складові.
- Ячмінний солод дає цукор, необхідний для процесу бродіння.
- Дріжджі перетворюють цукор на вуглекислий газ.
- Завдяки хмелю напій набуває характерної гіркуватості та аромату.
Для приготування крафтового пива використовують інші інгредієнти, зокрема рис, пшеницю, кукурудзу, спеції, фрукти та інші добавки, що визначають смаковий профіль. Необов’язково для покращення смаку додавати нетипові інгредієнти. Світлий індійський пейл ель, який можна недорого замовити в спеціалізованих інтернет-магазинах (і якщо вам вже є 18 років), набуває виразних відтінків за рахунок використання різних видів хмелю.
Міфи та помилки про пиво
Багато помилок пов’язані з відсутністю знань про інгредієнти та технології приготування. Найпоширеніші міфи:
- Пиво містить гормони. Помилкова думка з’явилася на тлі іншої теорії про «пивний живіт». Люди страждають на ожиріння через непомірне вживання, а не присутність гормонів. Ячмінь та хміль містять рослинний естроген та прогестерон у невеликих кількостях. Однак доза настільки мала, що не впливає на здоров’я та самопочуття.
- Темне пиво міцніше за світле. Міцність залежить від вмісту етанолу. А колір від виду солоду. Для приготування темних сортів використовують обсмажений солод, що не впливає на міцність. Заради справедливості варто відзначити, що темні сорти часто міцніші. Але не завжди.
- Порядок змішування алкогольних напоїв впливає на ступінь сп’яніння. Насправді не має значення, що п’єте першим – пиво чи горілку. Зрештою, ступінь сп’яніння визначається кількістю випитого алкоголю, а не порядком розпиття різних напоїв.
Щоб рослинні естрогени змінили гормональне тло людини, потрібно випити за раз 20 тис. літрів. Рослинні гормони містяться в яблуках, моркві, шпинаті, що не робить овочі потенційно небезпечними продуктами.
інформацію розміщено на правах реклами
ПОПЕРЕДЖЕННЯ: АЛКОГОЛЬ ШКІДЛИВИЙ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я!