Вибір ідеального хостингу під свій сайт може бути досить заплутаною справою, особливо коли існує багато різних варіантів серверів. Однак, якщо ви шукаєте економічно ефективну альтернативу дорогому виділеному серверу і надійніше рішення, ніж загальний (shared) хостинг, тоді віртуальний виділений/приватний сервер (VPS) може стати ідеальним рішенням. VPS з англійської саме так і перекладається Virtual Private Server — віртуальний приватний сервер (ВПС).
А потім вам потрібно обрати операційну систему для ВПС сервера: Windows OS або Linux-based OS. Тому метою даного огляду є те, щоб ви краще розуміли деякі важливі, але неочевидні нюанси вибору і могли ухвалити більш усвідомлене рішення. Давайте глибше поринемо у технічні питання VPS хостингу/сервера, щоб ви могли підібрати найкращий варіант для свого сайту. Додатково рекомендую ознайомитися з детальним оглядом серверів VPS в тематичній статті.
Незважаючи на те, що VPS-хостинг облаштовується на серверах (комп’ютерах), якими користуються інші клієнти, він не вважається загальним (shared) хостингом, адже сильно відрізняється від нього. Архітектура VPS сервера дозволяє отримати окремий (тобто приватний) простір на загальному розділі сервера, із спеціально виділеними для вашого веб-сайту(ів) ресурсами. А це, у свою чергу, забезпечує кращу швидкість завантаження, більший обсяг пам’яті, додає пропускної здатності і більшу надійність, ніж у загального сервера. Таким чином, VPS є золотою серединою між найпростішим загальним сервером та дорогим виділеним сервером, з ідеальним балансом продуктивність/доступність. VPS-хостинг схожий на міні-версію виділеного хостингу з набором виділених ресурсів за більш доступною ціною.
Далі давайте перейдемо до більш детальної характеристики влаштування хостингу Windows VPS і віртуальних серверів на Linux, щоб ця інформація була корисна вам і необхідна для прийняття обґрунтованого рішення.
Щоб перетворити фізичний сервер (один комп’ютер) на кілька віртуальних серверів, хостинг-провайдеру потрібно спеціальне програмне забезпечення для віртуалізації. Таке ПЗ відоме як гіпервізор – програмне обладнання для забезпечення можливості одночасної (і головне, паралельної) роботи багатьох віртуальних машин (VM – virtual machine). А кожна віртуальна машина — це саме той віртуальний приватний сервер зі своєю операційною системою та програмним забезпеченням (сайтом). У кожного VPS є власні виділені ресурси, такі як процесор, оперативна пам’ять, ОС та інші необхідні програми. Емуляція такого сервера може відбуватися різними технологіями віртуалізації, гіпервізорами типу KVM (Kernel-based Virtual Machine), Hyper-V (Windows Server Virtualization), VMware Workstation, VirtualBox, Xen та інші. На сервері може бути встановлена будь-яка операційна система, ключовими критеріями вибору якої є поділ на Windows і Linux-based OS (CentOS
, Ubuntu
, RHEL
, Debian
і т.д.). Отже, якщо ми говоримо про сервер Windows VPS — мається на увазі, що це виділений віртуальний сервер, що працює на операційній системі Windows.
До найбільш виразних особливостей серверів з Віндовсом можна віднести:
PHP
та бази даних
. Далі завантажити файли сайту на сервер і підняти сайт.
Дякую за увагу!
Багато забудовників вважають таунхауси ідеальним балансом при вирішенні проблеми доступності житла, щільності забудови та складнощів,…
Чиста питна вода – це запорука здоров’я і гарного самопочуття. Водопровідна вода, навіть після централізованої…
Освіта вже давно перестала бути лише про лекції в аудиторіях і товсті конспекти. Зараз освітня…