Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 02.12.2024)
743920
осіб
369
літаків
329
гелікоптерів
9478
танків
19397
ББМ
20953
артилерія
1019
ППО
1253
РСЗВ
30606
машин
28
кораблі і катери
Що краще вибрати для хостингу: сервер VPS Windows чи VPS Linux?
Опубліковано Оновлено: 15.11.2024

Що краще вибрати для хостингу: сервер VPS Windows чи VPS Linux?

 

 

Вибір ідеального хостингу під свій сайт може бути досить заплутаною справою, особливо коли існує багато різних варіантів серверів. Однак, якщо ви шукаєте економічно ефективну альтернативу дорогому виділеному серверу і надійніше рішення, ніж загальний (shared) хостинг, тоді віртуальний виділений/приватний сервер (VPS) може стати ідеальним рішенням. VPS з англійської саме так і перекладається Virtual Private Server — віртуальний приватний сервер (ВПС).

А потім вам потрібно обрати операційну систему для ВПС сервера: Windows OS або Linux-based OS. Тому метою даного огляду є те, щоб ви краще розуміли деякі важливі, але неочевидні нюанси вибору і могли ухвалити більш усвідомлене рішення. Давайте глибше поринемо у технічні питання VPS хостингу/сервера, щоб ви могли підібрати найкращий варіант для свого сайту. Додатково рекомендую ознайомитися з детальним оглядом серверів VPS в тематичній статті.

 

Короткий екскурс у те, що таке VPS сервер/хостинг

Незважаючи на те, що VPS-хостинг облаштовується на серверах (комп’ютерах), якими користуються інші клієнти, він не вважається загальним (shared) хостингом, адже сильно відрізняється від нього. Архітектура VPS сервера дозволяє отримати окремий (тобто приватний) простір на загальному розділі сервера, із спеціально виділеними для вашого веб-сайту(ів) ресурсами. А це, у свою чергу, забезпечує кращу швидкість завантаження, більший обсяг пам’яті, додає пропускної здатності і більшу надійність, ніж у загального сервера. Таким чином, VPS є золотою серединою між найпростішим загальним сервером та дорогим виділеним сервером, з ідеальним балансом продуктивність/доступність. VPS-хостинг схожий на міні-версію виділеного хостингу з набором виділених ресурсів за більш доступною ціною.

Далі давайте перейдемо до більш детальної характеристики влаштування хостингу Windows VPS і віртуальних серверів на Linux, щоб ця інформація була корисна вам і необхідна для прийняття обґрунтованого рішення.

Що таке VPS сервер/хостинг

 

Більше технічних деталей влаштування Windows VPS сервера

Щоб перетворити фізичний сервер (один комп’ютер) на кілька віртуальних серверів, хостинг-провайдеру потрібно спеціальне програмне забезпечення для віртуалізації. Таке ПЗ відоме як гіпервізор – програмне обладнання для забезпечення можливості одночасної (і головне, паралельної) роботи багатьох віртуальних машин (VMvirtual machine). А кожна віртуальна машина — це саме той віртуальний приватний сервер зі своєю операційною системою та програмним забезпеченням (сайтом). У кожного VPS є власні виділені ресурси, такі як процесор, оперативна пам’ять, ОС та інші необхідні програми. Емуляція такого сервера може відбуватися різними технологіями віртуалізації, гіпервізорами типу KVM (Kernel-based Virtual Machine), Hyper-V (Windows Server Virtualization), VMware Workstation, VirtualBox, Xen та інші. На сервері може бути встановлена ​​будь-яка операційна система, ключовими критеріями вибору якої є поділ на Windows і Linux-based OS (CentOS, Ubuntu, RHEL, Debian і т.д.). Отже, якщо ми говоримо про сервер Windows VPS — мається на увазі, що це виділений віртуальний сервер, що працює на операційній системі Windows.

Більше технічних деталей пристрою Windows VPS сервера

 

Чим Windows VPS найбільше відрізняється від Linux еквівалентів?

До найбільш виразних особливостей серверів з Віндовсом можна віднести:

  1. Ліцензування. Windows характеризується суворим підходом до ліцензування, що буде ідеальним рішенням для великих проектів та корпоративного сектору. Linux є яскравим прикладом вільного та відкритого програмного ліцензування.
  2. Доступ до вихідного коду. Оскільки Windows є пропрієтарною системою, цей доступ обмежений, а в Linux відкритий вільний доступ до використання та зміни вихідного коду.
  3. Графічний інтерфейс користувача (GUI). Якщо ви звикли працювати з програмами через графічний інтерфейс, Windows вам підійде. З іншого боку, працювати з Linux вам доведеться в більшості випадків через CLI (командний рядок, консоль, термінал тощо).
  4. Встановлення (розгортання) сервера. Знову ж таки, у Віндовса зроблено акцент саме на GUI, а в Лінуксі наголос робиться на використанні менеджерів пакетів (і через CLI).

 

Для чого можна використовувати Windows VPS?

  • Windows Web Server. Я вважаю, що основне призначення сервера — використовувати його як Web-сервер, тобто для розгортання сайтів та/або додатків.
  • Сховище для великих файлів. Доступний VPS хостинг можна використовувати також для завантаження та як сховище для великих файлів (наприклад, резервних копій, бекапів). Сюди можна віднести також і синхронізацію та обмін цими файлами.
  • Поштовий сервер. У Windows VPS можна розгорнути поштовий сервер та використовувати це середовище для власної електронної пошти.
  • Хостинг для бази даних. Іншим призначенням сервера може бути його використання як вмістище для бази даних. Це може бути універсальним рішенням, адже є численний вибір платформ, включаючи MSSQL, MySQL, PostgreSQL, MongoDB та багато інших.

Для чого можна використовувати Windows VPS?

 

Основні питання щодо віртуальних виділених серверів

  1. Як розмістити сайт на VPS? Для початку виберіть оптимального постачальника ВПС, адже вам потрібна оренда Windows VPS. Якісні постачальники нададуть вам сервер із уже встановленим програмним забезпеченням. В іншому випадку вам доведеться самому зробити розгортання сервера, включаючи встановлення PHP та бази даних. Далі завантажити файли сайту на сервер і підняти сайт.
  2. Чи можна розмістити на ВПС не один сайт, а кілька? Недарма сервер називається приватним (і виділеним) – ви практично не обмежені при його використанні; тож ви можете розмістити бодай сотню своїх сайтів. Ви обмежені лише власними ресурсами та ресурсами сервера.
  3. У чому різниця між VPS та VPN? Віртуальний приватний сервер (VPS) – це вид хостингу, тоді як віртуальна приватна мережа (VPN) — це технологія, з допомогою якої будується захищена (приватна) мережа, наприклад, для анонімного користування Інтернетом.
  4. Чи багато відмінностей між VPS та VDS? Раніше ці відмінності були значними. Сьогодні ці види серверів можна вважати спорідненими, адже вони мають майже однакові програмні характеристики.
  5. Я можу змінити параметри сервера VPS? Деякі хостинг-провайдери дозволяють змінювати налаштування та деякі апаратні характеристики свого сервера. Але не всі.
  6. Що краще вибрати: VPS Windows або VPS Linux? Цей вибір залежить від планового використання, ваших знань операційної системи, досвіду роботи з Linux або Windows та фінансових міркувань. Ваші переваги по рівню комфорту керування сервером також впливають на ваше рішення. А цей огляд має допомогти вам із вибором.

 

Дякую за увагу!

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Швидкий доступ по сайту SebWeo
Пригости мене кавою