Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 03.09.2024)
618960
осіб
368
літаків
328
гелікоптерів
8611
танків
16821
ББМ
17664
артилерія
940
ППО
1177
РСЗВ
23972
машин
28
кораблі і катери
Як встановити локальний сервер (XAMPP)
Опубліковано Оновлено: 20.04.2019

Як встановити локальний сервер (XAMPP)

 

 

У попередньому уроці ми розглядали встановлення локального серверу на базі набору Denwer (Денвер). В цьому уроці ми продовжимо розгляд даної теми і також встановимо локальний сервер, але вже на базі дистрибутива XAMPP.

Великих відмінностей між цими двома збірками небагато, і вони обидві відмінно справляються із завданням запуску на своїй локальній машині веб-серверу. Нагадаємо, що головним завданням розгортання локального серверу є можливість розробки сайту на своєму комп’ютері, тестування і налагодження сайту навіть без наявності Інтернету. Іншими словами, збірки Денвер і XAMPP містять в собі всі найнеобхідніші інструменти для запуску повноцінного веб-сервера, як на звичайному платному хостингу.

До цього інструментарію відносяться, зокрема: HTTP-сервер Apache, інтерпретатор скриптів PHP, система управління базами даних MySQL, інтерпретатор мови Perl, і маса інших додаткових бібліотек.

 

 

Процес встановлення XAMPP

Завантажте інсталятор XAMPP на сторінці скачування дистрибутива: https://www.apachefriends.org/ru/download.html

 

Після скачування запускаємо інсталятор

 

процес встановлення XAMPP

При запущеному антивірусі інсталятор видасть попередження, що для встановлення може знадобитися більше часу. Якщо у вас є вільний час і/або потужний комп’ютер, сміливо тисніть Yes.

 

У наступному вікні користувачеві пропонується вибрати компоненти для встановлення.

процес встановлення XAMPP

Практично всі зазначені компоненти можуть стати вам в нагоді в подальшому, тому краще почитайте трохи в Інтернеті про кожен з компонентів, і виходьте з позиції їх потрібності для вас. Для базової роботи знадобляться Apache, MySQL, програмна мова PHP. Також бажано встановити phpMyAdmin для більш комфортної роботи з базами даних.

 

Клацайте “Next” і в наступному вікні вам потрібно вибрати цільову папку встановлення. Залиште так як є, або ж вкажіть інше місце призначення.

 

У наступному вікні вам запропонують встановити Bitnami для XAMPP, тобто набір плагінів і дистрибутивів для різних CMS (напр., Drupal, Joomla, WordPress). Ця опція покликана спростити життя новачкам, але на практиці все виявляється ще значно важчим. Тому ви нічого не втратите, якщо знімете галочку і натиснете “Next” для продовження установки.

процес встановлення XAMPP

 

Безпосередньо сам процес встановлення

процес встановлення XAMPP

 

Якщо ви бачите таке вікно,

процес встановлення XAMPP

значить процес інсталяції XAMPP успішно завершено.

 

Натисніть на кнопку “Finish” і ви автоматично перейдете до панелі управління сервером:

панель управління сервером XAMPP

 

Для початку роботи з сервером досить натиснути кнопки «Start» навпроти сервера Apache і бази даних MySQL. Запущені служби підсвічені зеленим фоном та стають активними їх кнопки «Admin».

панель управління сервером XAMPP

Кнопка «Admin» апача відкриває посилання http://localhost/dashboard/ в браузері; тут ви знайдете набір корисних даних: питання і відповіді по XAMPP, документацію і запуск phpinfo (інформація про поточні налаштування і конфігурацію PHP). Все це поки тільки англійською мовою.

Кнопка «Admin» MySQL запускає phpMyAdmin – інструмент для роботи з базою даних.

 

 

Тепер у вас є свій локальний сервер на базі XAMPP! Далі – справа техніки і знань. Тобто далі потрібно розбиратися як робити сайти. А XAMPP вам допоможе в його тестуванні і відображенні.

 

Якщо у вас є файли сайту для тесту, запустити його на локальному сервері XAMPP досить просто: копіюєте всі файли сайту в окремий каталог в папку сервера, обрану при установці (за замовчуванням це була папка htdocs, повний шлях до неї C:\xampp\htdocs\. Якщо ж ви змінювали папку призначення, то C:\вибрана_папка_при_встановленні\htdocs\).

Наприклад, у вас є папка sait з файлами сайту. Після копіювання в локальний сервер шлях до файлів сайту буде наступний: C:\xampp\htdocs\sait\. А доступ до сайту в браузері буде http://localhost/sait/. Тобто, набравши в браузері даний шлях, ви зробите «запит» у локального сервера на файли в папці sait, і вам відкриється індексний файл сайту (напр. index.html, або index.php і т.д.).

Ви можете змінити назву папки свого сайту на будь-який домен, наприклад, google.com. Тоді шлях до файлів сайту буде не C:\xampp\htdocs\sait\, а C:\xampp\htdocs\google.com\. І в браузері потрібно набирати http://localhost/google.com/.

Наявність в адресному рядку шляху localhost трохи заплутує, але служить для нагадування, що ви працюєте на локальному сервері, а не на віддаленому хостингу. І додасть вам трохи нервів при перенесенні сайту на робочий хостинг (потрібно буде замінити в файлах і/або базі даних всі статичні посилання з localhost в адресі), але це вже тема для окремого уроку.

 

 

Після завершення робочого дня і тестування сайту, не забувайте зупиняти роботу локального сервера XAMPP шляхом натискання на кнопки «Stop» в панелі адміністрування.

 

Деякі моменти:

  • Локальний сервер XAMPP підійде вам, якщо у вас не встановлено Windows, а наприклад, Linux або Mac OS. Денвер працює тільки на операційній системі Windows.
  • Це досить спірний момент, але завантаження і обробка сайтів на складних CMS (наприклад, Мадженто), в XAMPP відбувається трохи швидше, ніж в Денвері. На цю швидкість, все ж, більше впливає конфігурація комп’ютера – скрипти і код обробляються швидше, якщо у вас досить потужна машина.
  • Відсутність української локалізації, документації українською, робить XAMPP не таким популярним, як Денвер в Україні.
  • Можливі конфлікти при одночасній роботі Skype і XAMPP через використання в Skype 80 порту.
  • XAMPP і Денвер є безкоштовними, з відкритим вихідним кодом, але для скачування дистрибутива Денвер знадобиться реєстрація.

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *