Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 29.05.2024)
505100
осіб
357
літаків
326
гелікоптерів
7700
танків
14891
ББМ
13066
артилерія
815
ППО
1087
РСЗВ
17796
машин
27
кораблі і катери
У чому різниця між настоянками, наливками та лікерами
Опубліковано Оновлено: 27.10.2023

У чому різниця між настоянками, наливками та лікерами

Алкогольні напої в домашніх умовах найчастіше виробляють шляхом настоювання. Цей метод не потребує особливого обладнання, буде достатньо добре знати рецепт та розуміти нюанси. Однак часто плутають настоянки, наливки та лікери. Вони схожі між собою, але різниця є.

 

Що таке настоянка

Настоювання по-науковому називається мацерація, цей метод використовують у домашніх та промислових умовах. Навіть складні напої, як джин та віскі, виробляють з використанням цього етапу. Тільки мацерація допоможе передати максимум смаку та корисних речовин із ягід та фруктів без зайвих витрат. Зробити напій при знанні точного рецепту досить просто, тому ціни на наливки більш-менш демократичні.

Настоянки поділяються на гіркі та солодкі. Спочатку вони з’явилися, як лікарське зілля. У гірких досі переважно використовують трави та коріння. Їх роблять міцнішими. Солодкі містять до 150 грамів цукру на літр і робляться на основі ягід або фруктів.

 

Чим відрізняються наливки

Але також солодкими бувають наливки, у яких додають лише фрукти та ягоди. Часто для отримання цікавого букета підсилюють основу сухофруктами або підв’яленими фруктами. Вони менш міцні ніж настойки, приблизно 18-28 градусів. Але вдома можна створити необхідну міцність зміною пропорцій інгредієнтів. Їх готують у такий спосіб:

  1. Фрукти та ягоди миють, позбавляють зайвого і просушують. У яблук та подібних до них потрібно видалити кісточки.
  2. Плоди укладають у банку під шийку, не стискаючи. Додають цукор по смаку і заливають горілкою до верху. Якщо потрібний міцніший напій, спиртом або самогоном.
  3. Накрити можна гумовою кришкою, але краще з марлею, щоб уникнути протікання. Потім поставити у темне місце на 3-12 тижнів. Термін витримки залежить від ніжності плодів, щотижня ємність потрібно струшувати.
  4. По закінченні терміну рідину добре фільтрують, розливають по пляшках і дають настоятися ще 5-7 днів (“відпочити”).

 

Залежно від міцності та солодкості різняться і способи вживання наливок. Більшість можна вживати у будь-який час за смаком: як аперитив, дигестив, під час трапези. Але явно солодкі підійдуть лише до десертів чи кави з шоколадом.

 

Як роблять лікери

Лікери частіше виробляють на підприємствах, щоб досягти чистого приємного смаку, адже необхідно застосовувати спеціальні технології. Зараз на піку попиту сливові різновиди, їх в домашніх умовах дуже важко зробити. Зате можна скуштувати різні смаки в профільному маркеті. Головна відмінність лікеру – використання заздалегідь підготовленого сиропу на ягодах та фруктах.

Вони різняться за міцністю, від 15% до 45%. Також поділяються на види по смаку: міцні, десертні, кремові. Їх вважають класичними дигестивами, на відміну двох інших різновидів, і подають лише з десертами чи у складі коктейлів. Також можна просочувати десерти та іншим чином використовувати у кулінарії.

 

ВАЖЛИВО: зловживання алкоголем шкодить вашому здоров’ю!

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *