Ніщо так не асоціюється з літом, як величезні поля, що вкриті яскравою рослиною – соняшником. Тут нічого дивного, адже сама назва рослини дуже промовиста – це «сонячна квітка». Ботаніки позначають її латиною Helianthus annuus, часом можна почути таку назву як Геліант чи Геліантус, а ми всі знаємо її як соняшник. Якими б назвами ми не користувалися, мова все рівно йде про сонце. Кажемо сонце, уявляємо собі соняшник, і навпаки. Соняшники – це дуже сонцелюбна рослина (геліотропна), адже вона повертає свої квіти, щоб стежити за рухом Сонця по небу.
Соняшник відомий людству досить давно, це була одна з перших культур, яку люди почали вирощувати в Північній Америці вже приблизно 5000 років тому. В Україні соняшник впевнено зберігає статус «царя українських полів», і залишається однією з найбільш затребуваних культур. Причини популярності досить прості: наша країна є головним світовим експортером олії, а соняшник – це одна з найкращих олійних культур. Україна продовжує поступово нарощувати обсяги виробництва насіння соняшнику, а також збільшує показники врожайності. Тут даються взнаки використання передових сільськогосподарських технологій та використання високоякісного насіння.
На сьогоднішній день Україна, в середньому, має 6200000 гектар посівних площ під соняшник. Для порівняння, в 1990 році таких площ було всього 1620000 гектарів. Позитивна динаміка проглядається неозброєним оком. Соняшник настільки популярний через своє насіння, що має великий попит у переробників олійних культур. Тому соняшникове насіння залишається однією з найприбутковіших сільськогосподарських культур.
До речі, якщо ви шукаєте якісне насіння соняшнику, рекомендуємо завітати на сторінку https://lnzweb.com/hybrid/sunflower інтернет-магазину агропродукції LNZweb.
Запитайте будь-якого фермера, чому вони вирощують соняшник, і дев’ять разів із десяти вони скажуть, що це тому, що соняшник досить прибутковий. Соняшник при врожаї дає чудову віддачу від інвестицій.
Також соняшники допомагають зменшити ризик сівозміни, можуть добре переносити негоду або посуху. Оскільки вони глибоко вкорінені, соняшник може добре рости в більш сухих умовах і з меншими вимогами, ніж інші культури. Однією з переваг вирощування соняшнику є те, що соняшники отримують доступ до вологи глибоко в кореневій зоні, а також використовують поживні речовини, які можуть міститись в ґрунті.
Вартість насіння є важливим компонентом собівартості соняшника. За статистичними даними, частка вартості насіння для соняшника становить 14,1% від загальної вартості, що є досить вагомим показником. Для порівняння, цей показник для пшениці становить 7,3%, а для ріпака – 6,8%.
Українські аграрії активно використовують як насіння іноземної селекції, так і вітчизняне українське насіння. Сьогодні на ринку України можна обрати з-поміж 500 сортів/гібридів насіння соняшнику. Серед основних постачальників насіння можна виділити LNZ Group (сайт – lnzweb.com), що надає перевагу насінню як від великих транснаціональних компаній, так і від українських інститутів.
стаття розміщена на правах реклами
По-перше, щоб не допустити подібних ситуацій, вам заздалегідь потрібно надавати унікальні значення у таблицях. Так…
Заплатка на шині, як правило, є простим і дешевим варіантом порівняно з покупкою нового колеса,…
Коти належать до охайних тварин — приблизно половину свого життя вони витрачають на «гігієнічні процедури».…
Щось готове до вживання, як от піца чи локшина, вже давно зайняло почесне місце в…