
Різниця між Зображенням обкладинки та Обраним зображенням у WordPress
Візуальна привабливість є ключовою особливістю будь-якого сайту на ВордПрес. Відвідувачі частіше будуть відкривати посилання, які оздоблені релевантними (та приємними для очей) зображеннями. Для цього можна використовувати Зображення обкладинки (Cover Image) або Мініатюру публікації (Обране зображення, Featured Image). Їх мета — більше залучити вашу аудиторію та спонукати її до подальшого дослідження вашого сайту/контенту. Ці два типи зображень виконують унікально важливі ролі. Але чи є між ними різниця? Так, і в сьогоднішній публікації ми розглянемо основні відмінності між ними.
Що таке Вибране Зображення (Приліплене зображення, Featured Image)?
Вибране зображення — це своєрідна «візитка» вашої публікації на WP сайті, що повинна забезпечувати її візуально привабливе представлення. Функція цього зображення не сильно відрізняється від наступного типу, але найчастіше використовується в переліку публікацій сайту, наприклад, на головній сторінці або архівних сторінках. Доволі часто його використовують в якості thumb-картинки при шерингу статті в соціальних мережах. Його також називають мініатюрою публікації, і часто використовують в якості зображення статті за замовчуванням. В основному воно використовується, щоб зацікавити читача та поінформувати про тип або мету даної конкретної статті. На нашому сайті практично кожна публікація має своє унікальне «Приліплене» Обране Зображення.
Таке зображення додається до статті через налаштування публікації (або сторінки). Загалом, якщо не «приліпити» зображення до статті, — тоді буде показане «зображення-заглушка». Хоча це все залежить від поточної теми. Наприклад, деякі шаблони взагалі не використовують даний функціонал.
Що таке Зображення Обкладинки (Covered Image)?
Зображення обкладинки — це основне велике зображення, яке зазвичай розміщують у верхній частині публікації. Це перше, що бачить читач, переглядаючи контент статті. Зображеннями обкладинки також можуть бути не лише картинки, але й, наприклад, відео.
Це одразу привертає увагу читача та орієнтує читача у подальшому контенті, — надаючи візуальне уявлення про те, що буде далі. По суті, цей візуальний елемент часто використовується в якості заміни заголовків.
Цей тип зображення був доданий до CMS WordPress після оновлення версією 5.0 (з редактором Gutenberg). Тому, щоб додати Зображення обкладинки, — достатньо скористатися відповідним блоком редактора (Обкладинка, Cover) у вкладці загальних блоків. Цей блок також дозволяє додати до такого зображення накладення (overlay, фон) та/або текст.
Щоб здійснити ці маніпуляції із Обраним зображенням, — мінімум потрібно використовувати відповідні плагіни. А тут це все вже «вбудовано». Тож, дані нововведення відкривають безліч можливостей для красивого оформлення статті, надаючи можливість додавати зображення з текстом, оверлеями та паралаксом і, що цікаво, не обмежуючись лише одним таким блоком на сторінці.
Замість висновку: чи є різниця між цими типами зображень статті у WP?
Спочатку вони здаються однаковими (або доволі схожими), хоча на практиці вони можуть мати дуже різний функціонал та застосування. Обидва типи зображень слугують для того, щоб привабити читача до статті. Стаття може мати лише одне Приліплене зображення, яке буде показано будь-де, де відображаються мініатюри публікацій. А Зображень обкладинки стаття може мати кілька, і не лише у вигляді картинок, а й, наприклад, відео. Вони можуть бути розкидані по всьому контенту статті, не лише в самому початку (для чого, як зазвичай, використовують Обрані зображення). Вони чудово підходять для своєрідного розподілення між розділами статті (якщо потрібен не лише текстовий заголовок). І на додачу, даний тип має чимало вбудованих опцій, без необхідності використовувати окремі плагіни.
Ці два типи зображень є частиною статті та можуть допомогти покращити взаємодію з нею. Вони чудово підходять для візуального оформлення. Оскільки вони мають різні опції та призначення, ви можете застосовувати їх окремо або разом в межах однієї публікації. А їх використання дасть вам більше контролю над дизайном свого сайту.