Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 20.02.2024)
404950
осіб
337
літаків
325
гелікоптерів
6503
танків
12268
ББМ
9773
артилерія
675
ППО
988
РСЗВ
12805
машин
25
кораблі і катери
Що таке КВПтаА – коротко і доступно
Опубліковано Оновлено: 17.10.2023

Що таке КВПтаА – коротко і доступно

КВПтаА – це абревіатура від збірного образу всіх вимірювальних засобів при автоматизації промислових процесів, – Контрольно-Вимірювальні Прибори та Автоматика. Це якщо коротко, а тепер давайте детальніше заглибимося в це питання. Читайте далі нашу статтю-огляд.

 

Поняття приладів спрощене

Що таке прилади? Приладами називаються пристрої, що вимірюють або оперують фізичними змінними роботи, наприклад температуру, рівень, витрата, тиск і т. д. До приладів можна віднести безліч різних пристроїв, що бувають і простими (датчики, реле), і більш складними (солоноїди, аналізатори) . Прилади також можуть включати системи контролю і маніпуляції над різними процесами.

Поняття контрольно-вимірювальних пристроїв охоплює такі прилади, як автоматичні вимикачі, клапани-регулятори, котушки індуктивності, реле та інші. Дані пристрої здатні впливати на силові параметри та сприяють можливості механічного (автоматичного) або дистанційного керування. Без них не обійтися, наприклад, якщо вам потрібна комплексна автоматизація виробництва. Зазвичай вони використовуються в промисловості, де важливі автоматизовані процеси, наприклад на енергетичних, нафтогазових та хімічних виробництвах, щоб сприяти покращенню безпеки, стабільності, надійності та оптимізації продуктивності системи.

 

Основні функції контрольно-вимірювальних пристроїв

  1. Вимірювання. КВП можуть застосовуватися при вимірі необхідних вхідних та вихідних параметрів. До них можна віднести, наприклад, температуру, в’язкість, тиск, щільність, витрата, радіацію, рівень та схожі (можна довго продовжувати список даних параметрів).
  2. Контроль. Крім вимірювання вхідних та вихідних параметрів, контрольно-вимірювальні прилади можуть відповідати за надання можливості змінювати деякі характеристики, а також контролювати їх. Для регулювання параметрами роботи задіяні складніші пристрої, наприклад ПЛК (Програмований логічний контролер), мікроконтролери або мікропроцесори.

 

Важливість КВП для підприємств

 

Важливість КВП для підприємств

У сучасних умовах важливою метою будь-якого промисловця є досягнення найбільш безпечного та ефективного бізнесу, використовуючи обладнання, що є у розпорядженні. Монтаж на заводі хорошого контрольно-вимірювального обладнання можна зарахувати до одного із дієвих методів досягнення цієї мети.

Коли ми потрапляємо на будь-який сучасний завод, нам впадає в око безліч датчиків, регулюючих клапанів, двигунів, соленоїдів, реле та інше. Це все можна охарактеризувати приладами.

На жаль, прилади самостійно не здатні щось зробити. Їм необхідний якийсь «мозок», що вміє безперервно стежити за показаннями з приладів, та на їх основі приймати відповідні рішення. Тут ми підходимо до сфери контролю. Система контролю та управління дозволяє обладнанню керувати кінцевими елементами так, щоб виробництво ставало надзвичайно безпечним і оптимальним. Щоб усі пристрої працювали на оптимальних параметрах (щоб забезпечити їхню працездатність і довговічність), і це має бути максимально автоматизовано.

 

Як відбувається монтаж КВП та А?

Монтаж КВП — це технологічно складний процес встановлення та налаштування приладів, датчиків та керуючих систем на підприємствах. Метою встановлення (монтажу) контрольно-вимірювальних пристроїв є забезпечення своєчасного, надійного та точного моніторингу та контролю різних змінних процесу, наприклад, за тиском, витратою, температурою та рівнем.
Процес монтажу КВП можна розбити на кілька основних етапів:

  • Планування та проектування. Першим кроком при встановленні приладів є планування та проектування системи. Це включає визначення змінних процесу, які необхідно відстежувати і контролювати, вибір відповідних приладів і датчиків, а також визначення фізичного розташування і маршрутизації приладів.
  • Закупівля та доставка. Після завершення проектування закуповується обладнання у виробників та доставляється на об’єкт. Сюди можна включити також тестування (калібрування) обладнання перед встановленням, а також наявність всієї необхідної документації та сертифікатів.
  • Монтаж (установка). Наступним етапом буде безпосередньо встановлення приладів. Це включає фізичний монтаж приладів і датчиків у відведених місцях, прокладання та підключення різних електричних та комунікаційних кабелів, а також налаштування системи управління.
  • Введення в експлуатацію та калібрування. Після встановлення систему необхідно ввести в експлуатацію, що включає тестування та точне налаштування обладнання, щоб переконатися, що воно працює правильно.
  • Технічне обслуговування та моніторинг. Після встановлення та введення в експлуатацію приладів важливо обслуговувати та контролювати систему, щоб гарантувати її правильну роботу. Це може включати регулярні перевірки, усунення неполадок та ремонт, а також оновлення та модернізацію системи за необхідності.

Як відбувається монтаж КВП та А?

 

Підсумовуючи

Факт, що КВП є важливими елементами для ефективної та результативної роботи промислових та комерційних об’єктів. Якщо якась із систем виходить з ладу, промисловість стикається із втратами виробництва, пошкодженням обладнання, зупинкою підприємств, штрафами та збитками, а також погіршенням іміджу.

Тому правильний монтаж, калібрування, обслуговування та моніторинг контрольно-вимірювальних приладів та автоматів допомагає підвищити ефективність, безпеку та загальну продуктивність процесу. Важливо, щоб застарілі технології частіше замінювалися надійнішими та регулярно оновлювалися.

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *