Categories: Технології

Стадії вирішення проблем, що виникають у стартапів

Коли ви запускаєте стартап або починаєте малий бізнес, будьте готові до проблем та/або непередбачуваних обставин. Незалежно від того, наскільки ретельно ви все спланували, спрогнозували і протестували, проблеми в бізнесі можуть виникати. Ось чому вам, як підприємцю, потрібно знати, як ефективно вирішувати бізнес-завдання. Адже проблеми – це повсякденна частина будь-якого бізнесу і особливо стартапів.

Часто проблеми в бізнесі – це замасковані можливості, і вони майже завжди відкривають нові шляхи для навчання. По мірі того, як ви будете дізнаватися більше про те, як люди взаємодіють з вашим продуктом, у вас буде виникати більше розуміння ключових ідей для запуску нових продуктів, розвивати те, що вже є, і відмовлятися від непотрібного. Все це повинно стати системним підходом при веденні бізнесу. Системний підхід до вирішення проблем в бізнесі не вбереже вас від потенційних проблем в майбутньому, але дасть вам важливі інструменти, які не дозволять майбутнім ситуацій перерости в кризу.

Підприємці, які вміють вирішувати проблеми в будь-якій сфері бізнесу, краще за всіх підготовлені до того, щоб ефективно вирішувати потреби своїх клієнтів. Але, даний навик не з’являється сам по собі, його потрібно постійно розвивати і вдосконалювати. І ви теж можете цьому навчитися.

 

Що таке вирішення проблем в бізнесі?

В бізнесі проблема – це ситуація, при якій створюється невідповідність між бажаними і фактичними результатами. А рішення проблем в бізнесі – це комплекс дій, спрямованих на зменшення або усунення перешкод, що заважають стартапу досягти операційних і стратегічних бізнес-цілей. Вирішення проблем, а не їх ігнорування – ось основна стратегія виживання в будь-якому бізнесі.

 

Стадії вирішення проблем, що виникають у стартапу

Існує безліч різних способів вирішення проблем, але більшість з них можна розбити на загальні кроки (або стадії). Рішення бізнес-проблем працює найкраще, коли до цього процесу підходять системно. Нижче представлений приблизний план вирішення непередбачуваних бізнес-задач (проблем):

 

Стадія №1: Виявлення та визначення проблеми

Стадія №1: Виявлення та визначення проблеми

Перше, на чому ви повинні сфокусуватися на даній стадії – це розпізнавання і чітке виявлення проблеми. Це може здатися тривіальним, однак, це дуже важливий крок. Коли ви розумієте, який аспект ситуації необхідно розплутати і вирішити, ви готові зрозуміти суть проблеми, а не витрачати час на рішення проблем, що не відносяться до справи, і лікувати симптоми.

Коли ви усвідомлюєте проблему, вам потрібно переконатися, що ви не проґавили ліс за деревами. Якщо у вас виникла серйозна проблема, вам варто поглянути на неї з різних сторін:

  • Фактори ринку. Як події в світі, а також тенденції розвитку національної економіки впливають на ваших клієнтів і ваші продажі?
  • Конкуренція. Чи з’явилися на вашому ринку нові гравці? Як вони просувають свій продукт або бізнес?
  • Зворотній зв’язок. В сьогоднішніх реаліях, у кожного бізнесу повинен бути свій сайт. Блогери ведуть свої блоги, кожен серйозний фахівець обов’язково повинен мати сайт-портфоліо, а у бізнесу – корпоративні сайти. І це не примха, сьогодні це обов’язкова умова для успішного бізнесу. За допомогою корпоративного сайту ви зможете отримувати зворотний зв’язок від своїх клієнтів: через контактні форми, опитування і голосування. Так ви з перших вуст дізнаєтеся про існування якоїсь проблеми.

 

Більшість проблем є особливими ситуаціями, що вийшли з-під контролю. Якщо ви будете враховувати більше змінних при аналізі проблеми, ви збільшите шанси на її рішення комплексно. Чим детальніше ви визначите проблему, тим більша ймовірність, що ви знайдете краще рішення. Проведіть комплексний аналіз і зберіть достатньо інформації, для більш точної ідентифікації проблеми.

Також, тут важливо з’ясувати причину проблеми. Вся суть в пошуку першопричини, а не в лікуванні симптому. Якщо ви не дістанетесь до кореня, проблема, швидше за все, повториться, але, ймовірно вже з іншими симптомами. Не витрачайте свій дорогоцінний час на пошук вирішення однієї й тієї ж проблеми.

 

Стадія №2: Мозковий штурм

Стадія №2: Мозковий штурм

На даній стадії вам потрібно творчо продумати всі можливі шляхи вирішення завдання. Щоб знайти більше рішень, проведіть мозковий штурм з співробітниками, які найкраще обізнані про проблему. Будьте креативні і не турбуйтеся на даному етапі про те, наскільки реалістичні можливі рішення. Тут головне підібрати максимум можливих шляхів вирішення завдання, це допоможе вам поглянути на проблему з різних точок зору. Майте на увазі, що вирішити всі складові великої проблеми може бути неможливо. В такому випадку розбийте проблему на кілька невеликих проблем і спробуйте знайти рішення для кожної з них.

Головне при мозковому штурмі – вільне вираження своїх думок і об’єктивність. Тут не прийнятні критика і оціночні судження.

На практиці було виявлено, що більш різноманітні групи людей для мозкового штурму, краще справлялися з проблемами, ніж групи, що складаються тільки з висококваліфікованих «вирішувачів»  проблем. Тож, при організації групи мозкового штурму, не піддавайтеся спокусі оточити себе людьми, які вже у всьому з вами згодні.

 

Стадія №3: Оцінка всіх шляхів вирішення проблеми

Перше рішення, яке приходить на думку, може бути не кращим у вашій ситуації. Рішення, про яке ви багато думали, також не завжди кращий варіант. Якщо в результаті мозкового штурму у вас знайшлося кілька варіантів, оцініть короткострокові і довгострокові плюси та мінуси кожного з них. Порівняйте і зіставте альтернативні рішення на основі шкали здійсненності кожного з них, включаючи ресурси, необхідні для їх реалізації, та окупність кожного з них. Нарешті, прийміть тверде рішення з приводу одного рішення, яке чітко усуває основну причину проблеми.

 

Стадія №4: Вибір кращого рішення

Стадія №4: Вибір кращого рішення

Оберіть рішення, будь-яке рішення з доступних, а потім визначтеся з подальшим планом дій. Чим довше ви відкладаєте, тим вище витрати і тим більш негативним буде вплив проблеми. Ваша мета повинна полягати в негайному вирішенні принаймні 70-80% всієї проблеми. Якщо ви добре продумали і приділили увагу виявленню та аналізу проблеми, а потім розробці можливих рішень, ви вже заклали основу для вибору оптимального рішення.

 

Стадія №5: Впровадження рішення і оцінка його успішності

На цій, останній стадії вирішення проблеми, вам потрібно реалізувати обране раніше рішення. Складіть докладний план впровадження та введіть його в дію. Зробіть всі необхідні заходи і маніпуляції. Зберігайте холоднокровність.

Після того, як ви впровадили рішення, оцініть, наскільки воно було успішним (або ж не успішним). Визначте ключові показники для оцінки успішності. Як ви будете знати, що ваша проблема вирішена? Як ви дізнаєтеся, що усунули основну проблему? Іноді буває досить складним виявити успіх, особливо, якщо ваш стартап пов’язаний з продуктами, що не піддаються кількісній оцінці. Та набагато простіше, якщо діяльність вашого стартапу можна виміряти не тільки кількісно, ​​але й якісно. У вік цифрових технологій вам досить підключити до свого корпоративного сайту особистий кабінет під ключ з встановленою ERP-системою та/або CRM-системою, і у вас на руках будуть всі необхідні аналітичні дані.

Якщо на даній стадії рішення повністю не усунуло проблему, ймовірно, вам потрібно буде знову пройти попередні стадії, але тепер з ще більшою ретельністю.

 

Пройшовши всі стадії, описані вище, ви зможете докласти максимум зусиль для вирішення нагальних бізнес-завдань. Як і з будь-якою стратегією, найкраще почати практикувати цю тактику на дуже простих або несерйозних проблемах. Таким чином, ви зможете освоїтися з усіма стадіями, перш ніж використовувати їх для вирішення більш складних завдань.

Виявлення і визначення проблеми, мозковий штурм, оцінка всіх шляхів вирішення проблеми, вибір кращого рішення, впровадження рішення і оцінка його успішності – все це частина шляху до того, щоб подолати проблему і спрямувати до успішного стартапу.

 

Recent Posts

Чи можна знайти доступний хостинг у 2024 році?

Якщо ви плануєте розмістити веб-сайт в мережі Інтернет, дуже важливо знайти для нього швидкий і…

21 годину ago

Чому обрати освіту за кордоном: переваги для майбутнього вашої дитини

Навчання за кордоном вже давно асоціюється з якісною освітою, новими можливостями та безліччю перспектив. Але…

3 дні ago

Як вибрати майстра для перетяжки меблів?

Вибір майстра для ремонту та перетяжки меблів – завдання, яке потребує вдумливого підходу. Адже від…

4 дні ago

Що краще вибрати для хостингу: сервер VPS Windows чи VPS Linux?

Вибір ідеального хостингу під свій сайт може бути досить заплутаною справою, особливо коли існує багато…

2 тижні ago

Лоуренс Пітер

Щоб уникати помилок, потрібно набиратися досвіду; щоб набиратися досвіду, потрібно робити помилки Лоуренс Пітер  

2 тижні ago

Що таке Чорне СЕО (Black Hat SEO) — вся потрібна інформація

Коротке визначення Чорного SEO Чорне СЕО (або Чорна оптимізація) — це будь-яка практика, метою якої…

2 тижні ago