Categories: Технології

Використання касових апаратів в Україні – основні моменти

Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачає правове регулювання застосування реєстратора розрахункових операцій (РРО) підприємствами різних груп. Внесення змін до вищезазначеного закону було прийнято 1 липня 2015 року та набуло чинності 23 липня того ж року.

Отже, кого ж торкнулися зміни в законодавстві? В першу чергу, це ті підприємства, які мають обіг понад 1 млн. грн. Якщо ж інтернет-магазин, кур’єрська служба або інше підприємство сфери послуг має обіг менше 1 мільйона і не є платником ПДВ – використання РРО не є обов’язковим.

 

Як працювати за новими умовами:

  • Якщо товар чи послуга оплачені через Інтернет, і товар фізично передається покупцеві (або послуга передбачає безпосередню зустріч продавця та покупця (наприклад, якщо клієнт сплачує в Інтернеті за стрижку в салоні), то застосування РРО та видача фіскального чека потрібні; якщо ж передача товару чи послуги віртуальна – то ні.
  • Якщо інтернет-магазин виписує рахунок зі своїми офіційними реквізитами, а покупець оплачує рахунок у відділенні банку, то застосування РРО не потрібно ні для банку, ні для магазину.
  • Щоб уникнути продажу контрабанди та неофіційного товару раніше було потрібно вести товарний облік і показувати джерело походження товару, але цю норму скасували для тих, хто не є платником ПДВ.
  • Для апаратів самообслуговування і терміналів поповнення рахунку вимога видачі фіскального чека була відстрочена до 1 січня 2016 року.
  • Для терміналів, які можуть тільки видавати гроші, РРО не потрібно.
  • Передача грошей кур’єром, поштовою службою та іншими службами також вимагає використання РРО.
  • Щоденні звіти про проведені операції як і раніше потрібно робити, але їх вже не потрібно зберігати в книгах обліку розрахункових операцій.
  • Закон дозволяє виробникам товарів не видавати фіскальні чеки на свої товари (але якщо тільки вони не є магазином або закладом громадського харчування, і лише за умови існування на підприємстві каси, яка видає касові ордери).

 

Вимоги до експлуатації РРО:

РРО повинен бути підключений до інформаційної системи Державної фіскальної служби (ДФС) і передавати дані про здійснені операції на сервер міністерства.

РРО встановлюється і пломбується виключно авторизованими ЦСО (центрами сервісного обслуговування) виробника, і ними ж потім обслуговується.

Для інтернет-магазинів найбільш популярними є такі види РРО, як касовий апарат, фіскальний реєстратор і переносний (мобільний) реєстратор. РРО тепер можна не тільки придбати, але і взяти в оренду, лізинг. Якщо ж він зламався, або ж на підприємстві відсутня електрика, ви зобов’язані повідомити про це в ЦСО і в органи Державної фіскальної служби. В такому випадку ви можете вести облік за допомогою касових книг, але не довше сім днів. Використання РРО тепер дозволяється аж до закінчення терміну його роботи відповідно до рекомендацій виробника.

 

Порушення і штрафи:

Максимальний штраф обмежений 100% вартості проданих з порушеннями товарів. До порушень відносяться: проведення через РРО неповної вартості товару або послуги, невидача покупцеві фіскального чека, використання РРО в нефіскальному режимі, невідповідність реальних залишків грошей в касі звітності з РРО та ін.

 

Повний текст Закону тут.

 

Recent Posts

Що подарувати друзям на річницю весілля

Люди, між якими є любов і взаєморозуміння, скріплюють стосунки й народжують новий союз, а дату… Read More

13/04/2021

Авторитетність домену та його вплив на SEO просування сайту

Для якісного SEO (пошукової оптимізації, розкрутки сайту) одним з важливих показників є Авторитет домену (Domain… Read More

27/03/2021

Як вивести гроші з PayPal – основні способи

З'ясування того, як вивести свої гроші з PayPal, є одним з перших питань, які бентежать… Read More

26/03/2021

Як вибрати спідницю під свою фігуру – основні поради

Спідниця – потужний елемент жіночого гардеробу, завдяки якому будь-який наряд буде виглядати приголомшливо стильно і… Read More

25/03/2021

Основні методи лінкбілдінгу: як отримати якісні зовнішні посилання на сайт

Пошукові системи (наприклад, Google) перевіряють технічні характеристики вашого сайту, такі як швидкість завантаження, зручність навігації,… Read More

24/03/2021

Які матеріали використовуються при ламінуванні вій

Щоб подовжити, завити і добре зміцнити структуру вій, недостатньо використовувати спеціальні багатофункціональні інструменти. Ще знадобляться… Read More

19/03/2021