Categories: Технології

Використання касових апаратів в Україні – основні моменти

Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачає правове регулювання застосування реєстратора розрахункових операцій (РРО) підприємствами різних груп. Внесення змін до вищезазначеного закону було прийнято 1 липня 2015 року та набуло чинності 23 липня того ж року.

Отже, кого ж торкнулися зміни в законодавстві? В першу чергу, це ті підприємства, які мають обіг понад 1 млн. грн. Якщо ж інтернет-магазин, кур’єрська служба або інше підприємство сфери послуг має обіг менше 1 мільйона і не є платником ПДВ – використання РРО не є обов’язковим.

 

Як працювати за новими умовами:

  • Якщо товар чи послуга оплачені через Інтернет, і товар фізично передається покупцеві (або послуга передбачає безпосередню зустріч продавця та покупця (наприклад, якщо клієнт сплачує в Інтернеті за стрижку в салоні), то застосування РРО та видача фіскального чека потрібні; якщо ж передача товару чи послуги віртуальна – то ні.
  • Якщо інтернет-магазин виписує рахунок зі своїми офіційними реквізитами, а покупець оплачує рахунок у відділенні банку, то застосування РРО не потрібно ні для банку, ні для магазину.
  • Щоб уникнути продажу контрабанди та неофіційного товару раніше було потрібно вести товарний облік і показувати джерело походження товару, але цю норму скасували для тих, хто не є платником ПДВ.
  • Для апаратів самообслуговування і терміналів поповнення рахунку вимога видачі фіскального чека була відстрочена до 1 січня 2016 року.
  • Для терміналів, які можуть тільки видавати гроші, РРО не потрібно.
  • Передача грошей кур’єром, поштовою службою та іншими службами також вимагає використання РРО.
  • Щоденні звіти про проведені операції як і раніше потрібно робити, але їх вже не потрібно зберігати в книгах обліку розрахункових операцій.
  • Закон дозволяє виробникам товарів не видавати фіскальні чеки на свої товари (але якщо тільки вони не є магазином або закладом громадського харчування, і лише за умови існування на підприємстві каси, яка видає касові ордери).

 

Вимоги до експлуатації РРО:

РРО повинен бути підключений до інформаційної системи Державної фіскальної служби (ДФС) і передавати дані про здійснені операції на сервер міністерства.

РРО встановлюється і пломбується виключно авторизованими ЦСО (центрами сервісного обслуговування) виробника, і ними ж потім обслуговується.

Для інтернет-магазинів найбільш популярними є такі види РРО, як касовий апарат, фіскальний реєстратор і переносний (мобільний) реєстратор. РРО тепер можна не тільки придбати, але і взяти в оренду, лізинг. Якщо ж він зламався, або ж на підприємстві відсутня електрика, ви зобов’язані повідомити про це в ЦСО і в органи Державної фіскальної служби. В такому випадку ви можете вести облік за допомогою касових книг, але не довше сім днів. Використання РРО тепер дозволяється аж до закінчення терміну його роботи відповідно до рекомендацій виробника.

 

Порушення і штрафи:

Максимальний штраф обмежений 100% вартості проданих з порушеннями товарів. До порушень відносяться: проведення через РРО неповної вартості товару або послуги, невидача покупцеві фіскального чека, використання РРО в нефіскальному режимі, невідповідність реальних залишків грошей в касі звітності з РРО та ін.

 

Повний текст Закону тут.

 

This post was last modified on 11/06/2016 15:30

Останні пости

Геракліт

Єдине, що постійне, — це зміни. Немає нічого постійного окрім змін. Усе плине, усе змінюється.…

23/06/2024

Іммануїл Кант

Sapere aude! Май мужність користуватися власним розумом! Іммануїл Кант  

22/06/2024

Джордж Орвелл

Уся пропаганда війни, усі крики, брехня і ненависть, йдуть завжди від людей, які на цю…

14/06/2024

Фітосвічки Вагіфлорин для підтримки здоров’я жіночої флори від Рослина Карпат

    Фітосвічки Вагіфлорин: Підтримка Здоров’я Жіночої Флори Фітосвічки Вагіфлорин від компанії Рослина Карпат є ефективним засобом…

11/06/2024

Тренування грудей з гантелями та лавкою від Youtube канала Workout Guru

Вітаю вас, друзі! Ви коли-небудь замислювалися, як покращити тренування грудей, використовуючи гантелі та лавку? Це…

05/06/2024

Що таке порт (комп’ютерний) і навіщо він потрібен?

Оскільки різні комп’ютерні програми можуть використовувати різні процеси та/або служби, для їх розрізнення операційна система…

01/06/2024