Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 11.10.2024)
666340
осіб
369
літаків
329
гелікоптерів
8953
танків
17800
ББМ
19322
артилерія
976
ППО
1229
РСЗВ
26398
машин
28
кораблі і катери
Використання касових апаратів в Україні – основні моменти
Опубліковано

Використання касових апаратів в Україні – основні моменти

 

 

Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачає правове регулювання застосування реєстратора розрахункових операцій (РРО) підприємствами різних груп. Внесення змін до вищезазначеного закону було прийнято 1 липня 2015 року та набуло чинності 23 липня того ж року.

Отже, кого ж торкнулися зміни в законодавстві? В першу чергу, це ті підприємства, які мають обіг понад 1 млн. грн. Якщо ж інтернет-магазин, кур’єрська служба або інше підприємство сфери послуг має обіг менше 1 мільйона і не є платником ПДВ – використання РРО не є обов’язковим.

 

Як працювати за новими умовами:

  • Якщо товар чи послуга оплачені через Інтернет, і товар фізично передається покупцеві (або послуга передбачає безпосередню зустріч продавця та покупця (наприклад, якщо клієнт сплачує в Інтернеті за стрижку в салоні), то застосування РРО та видача фіскального чека потрібні; якщо ж передача товару чи послуги віртуальна – то ні.
  • Якщо інтернет-магазин виписує рахунок зі своїми офіційними реквізитами, а покупець оплачує рахунок у відділенні банку, то застосування РРО не потрібно ні для банку, ні для магазину.
  • Щоб уникнути продажу контрабанди та неофіційного товару раніше було потрібно вести товарний облік і показувати джерело походження товару, але цю норму скасували для тих, хто не є платником ПДВ.
  • Для апаратів самообслуговування і терміналів поповнення рахунку вимога видачі фіскального чека була відстрочена до 1 січня 2016 року.
  • Для терміналів, які можуть тільки видавати гроші, РРО не потрібно.
  • Передача грошей кур’єром, поштовою службою та іншими службами також вимагає використання РРО.
  • Щоденні звіти про проведені операції як і раніше потрібно робити, але їх вже не потрібно зберігати в книгах обліку розрахункових операцій.
  • Закон дозволяє виробникам товарів не видавати фіскальні чеки на свої товари (але якщо тільки вони не є магазином або закладом громадського харчування, і лише за умови існування на підприємстві каси, яка видає касові ордери).

 

Вимоги до експлуатації РРО:

РРО повинен бути підключений до інформаційної системи Державної фіскальної служби (ДФС) і передавати дані про здійснені операції на сервер міністерства.

РРО встановлюється і пломбується виключно авторизованими ЦСО (центрами сервісного обслуговування) виробника, і ними ж потім обслуговується.

Для інтернет-магазинів найбільш популярними є такі види РРО, як касовий апарат, фіскальний реєстратор і переносний (мобільний) реєстратор. РРО тепер можна не тільки придбати, але і взяти в оренду, лізинг. Якщо ж він зламався, або ж на підприємстві відсутня електрика, ви зобов’язані повідомити про це в ЦСО і в органи Державної фіскальної служби. В такому випадку ви можете вести облік за допомогою касових книг, але не довше сім днів. Використання РРО тепер дозволяється аж до закінчення терміну його роботи відповідно до рекомендацій виробника.

 

Порушення і штрафи:

Максимальний штраф обмежений 100% вартості проданих з порушеннями товарів. До порушень відносяться: проведення через РРО неповної вартості товару або послуги, невидача покупцеві фіскального чека, використання РРО в нефіскальному режимі, невідповідність реальних залишків грошей в касі звітності з РРО та ін.

 

Повний текст Закону тут.

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Швидкий доступ по сайту SebWeo
Пригости мене кавою