Використання конструкторів WordPress — основні їх переваги та недоліки
До основних переваг двигуна WordPress можна віднести величезну кількість безкоштовних і преміальних тем (шаблонів) та плагінів. Та окремо можна виділити й конструктори (веб-білдери), що спрощують створення сторінок та створення власних макетів. Завдяки цій сукупності на CMS WordPress можна створити веб-сайт будь-якого типу та виду. Тож, у цій статті давайте обговоримо конструктори у WordPress, та основні аргументи «за» їх використання, та основні аргументи «проти».
Що таке конструктор (web-builder) у ВордПрес? Основні характеристики
Основна особливість конструкторів — це те, що вони дозволяють редагувати візуальну складову сайту практично без необхідності знань в програмуванні. Більшість наявних конструкторів схожі і працюють методом додавання та перетягування елементів (drag-and-drop), щоб створювати власні макети сторінок. Також, кожен елемент, включно з самою сторінкою, її розділами, абзацами, заголовками тощо, можна індивідуально стилізувати без редагування CSS стилів.
Які елементи є в конструкторі?
Кількість таких елементів у різних конструкторах сильно варіюється, але впевнено можна сказати, що їх багато та цілком достатньо. До основних елементів у конструкторі можна віднести наступне:
- Навігаційне меню,
- Стилізовані списки (
ul
/ol
), - Кнопки,
- Іконки,
- Слайдери,
- Галереї,
- Акордеони,
- Форми,
- Блоки HTML коду,
- Google карти,
- та багато іншого.
Окремо в конструкторі можна виділити функції налаштувань таких «глобальних» елементів, як header
та footer
, ширина сторінки, шрифти та кольори сайту, тощо.
Завдяки цьому ви можете індивідуально налаштувати макет та інтерфейс сайту, що повністю задовольнить вас. Окремо потрібно зазначити, що візуальний редактор конструктору дозволяє попередньо переглянути свої редагування дизайну, навіть без необхідності публікувати зміни на діючому сайті.
Дефолтний (вбудований) конструктор сайту на WordPress — Gutenberg блоки
Завдяки впровадженню блоків Гутенберга починаючи з версії 5.8 WordPress, стало простіше впорядковувати наявний контент сайту, а також створювати нові дивовижні макети та шаблони. Редактор блоків Gutenberg характеризується модульним підходом до редагування сайту — практично всього сайту. Так ви можете редагувати окремі блоки контенту постів (записів) або сторінок, керувати віджетами, і навіть редагувати макети хедеру, футеру та навігаційні меню сайту. І без необхідності встановлювати окремо якийсь інший веб-білдер, адже Гутенберг блоки вже вбудовано за замовчуванням у двигун WordPress.
Кожен елемент контенту при редагуванні в графічному редакторі ВордПрес, від абзацу до галереї зображень, можна вважати окремим блоком. Тож, ці блоки можна додавати, видаляти, переміщувати та сортувати. Що дозволяє користувачам створювати мультимедійний контент та макети сайтів візуально інтуїтивно зрозумілим способом — і без обхідних шляхів, таких як шорткоди або редагування HTML/PHP коду.
ТОП-5 лідерів на ринку конструкторів для WordPress сайтів
- Divi Theme Visual Builder
- Elementor
- Gutenberg Blocks
- Visual Composer
- WP Bakery
Основні плюси (переваги) конструктора
- Програмна розробка макета (кодування) не потрібна
- Конструктор легко може опанувати навіть новачок
- З конструктором можна провести тонке налаштування основних параметрів сайту
- Великий вибір безкоштовних і преміальних макетів
- Можливість різного оформлення для сторінок і постів
- Велика кількість вбудованих (готових) елементів
- Зменшує потребу в окремих плагінах
- Дизайн у реальному часі з графічним інтерфейсом
- Інтуїтивно зрозумілі інтерфейси
- Часто додаються нові функції, елементи та вдосконалення
Основні мінуси (недоліки) конструктора
- Складно знайти унікальний дизайн
- «Гнучкість» редагування дизайну обмежена
- Важко перероблювати вже налаштований макет
- При зміні теми/конструктора ваші макети можуть «поруйнуватися»
- Деякі функції потребують окремих плагінів
- Деякі безкоштовні конструктори можуть містити рекламу або інший небажаний код
- Розширені функції відносяться до преміум-класу та вимагають платної підписки
- Велика ймовірність створити поганий, «кривий», дизайн
Замість висновку
Конструктори у CMS WordPress чудово підійдуть тим, хто хоче повністю налаштувати свій веб-сайт лише через графічний інтерфейс. Їх можна використовувати як для створення та налаштування свого сайту, так і для сайтів клієнтів. Вони дають вам можливість просто почати робити сайт, не будуючи його з нуля. Ви можете створити з допомогою конструктора власні макети, щось унікальне, і використовувати це у подальшій роботі над іншими сайтами.
Натомість, якщо вам потрібно більше контролю над сайтом, — краще не використовувати конструктор, а покладатися на програмний код.