WordPress JSON REST API – що це таке, та як працює
В сьогоднішній публікації ми проаналізуємо основні ідеї технології JSON REST API у WordPress та розглянемо практичні сфери їх застосування. Сподіваємось, що отримана інформація надихне вас на більш тісну взаємодію з цією технологією.
Для початку розглянемо основні терміни, що стосуються даної технології.
Що таке API?
API або Прикладний програмний інтерфейс – це програмний посередник, який дозволяє програмам взаємодіяти одна з одною та обмінюватися даними в обмежених, чітко визначених способах.
Кілька прикладів застосування API:
- Десктопний або Мобільний клієнт Twitter.
- Служба Facebook, яка надає такі функції, як авторизація, обмін повідомленнями тощо.
- Використання в додатку Карт Google для відображення інформації про поточне місцезнаходження.
У цих, та подібних випадках, API надає доступ стороннім розробникам до певних внутрішніх функцій основних програм, які можна використовувати у своїх власних додатках або сайтах. Але знову ж таки, цей доступ надається лише в обмежених, чітко визначених способах.
Що таке REST API?
Скорочення REST означає «передача репрезентативного стану» (Representational State Transfer). Це архітектурний стиль побудови API; це не програмна мова або опис функцій. API REST призначений для надання легкої форми зв’язку (меншої пропускної спроможності) між виробником (наприклад, Twitter) та споживачем (наприклад, клієнтом Twitter), що робить його відмінним рішенням для потужних веб-служб, таких як Google Apps, Facebook, Twitter, та WordPress.
Що таке WordPress JSON REST API (WP API) і як це працює?
Скорочення JSON позначає JavaScript Object Notation (запис об’єктів JavaScript), — це легкий формат обміну даними на основі структурованого програмного коду JavaScript. Для людей легше читати і писати, а для машин – генерувати та робити розбір коду. Тобто, JSON – спеціальний запис коду, який буде зрозумілий машинам.
Отже, якщо розкласти запис WordPress JSON REST API на складові, то виходить наступне: WordPress використовує JSON запис, архітектурний стиль REST, та інтерфейс API. Коли скласти ці складові до купи, то виходить інструмент, який розробники можуть використовувати для легкого обміну даними зі своїх веб-сторінок WordPress з іншими веб-сайтами або додатками.
На практиці WP API дозволяє робити CRUD дії для контенту сайту на двигуні WordPress. Операції CRUD – це Create (створення), Read (читання), Update (оновлення) та Delete (видалення) таких типів контенту:
- Пости
- Сторінки
- Кастомні типи посту
- Медіа
- Коментарі
- Таксономії
- Користувачі
- Або будь-який інший кастомний тип контенту
Щоб краще зрозуміти переваги від цієї технології, потрібно розглянути деякі конкретні приклади використання.
Як використовується WP API?
Це може бути, наприклад, вдосконалення будь-якої наявної функціональності WordPress, яка заснована на JavaScript:
- Теми або плагіни на backbone.js
- Безкінечна прокрутка (підвантаження нових постів при прокрутці сторінки)
- Перевірка/валідація форм
- Редагування контенту у фронт-енді
Це може бути також і наступний функціонал:
- Відображення контенту з іншого веб-сайту у мультисайтовій мережі
- Відображення контенту з окремого сайту WordPress
- Створення або оновлення контенту на окремому сайті WordPress або іншому сайті в мультисайтовій мережі
Це лише невеликий перелік дуже корисних випадків використання. Окрім цього є ще й перспективні ідеї для застосування. Це може бути, наприклад:
- Відображення та керування контентом сайту за допомогою мобільного/десктопного додатку (що не являється офіційним додатком WordPress).
- Інтеграція вашого контенту з іншими платформами. Це може бути взаємодія вашого контенту з додатками, які не побудовані на PHP або іншій мові, що використовується у сайті на WordPress.
- Інтеграція інших додатків з вашим сайтом на WordPress. Це зворотний тип із попереднім пунктом. Він дозволяє вам збирати контент з інших джерел та відображати його на своєму сайті саме так, як ви цього хочете.
Якщо ви зацікавлені в додатковій інформації про WP API і тому, що ви можете зробити з його допомогою, рекомендуємо ознайомитись з Офіційним сайтом документації WP API.