Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 18.04.2024)
456960
осіб
347
літаків
325
гелікоптерів
7196
танків
13835
ББМ
11637
артилерія
760
ППО
1046
РСЗВ
15618
машин
26
кораблі і катери
Як перемістити файли JavaScript в футер сайту на WordPress
Опубліковано

Як перемістити файли JavaScript в футер сайту на WordPress

Раніше ми писали про те, як правильно підключати JavaScript і стилі CSS в WordPress. А в цій статті ми покажемо вам, як правильно перемістити файли JavaScript в нижній колонтитул (футер) сайту на CMS WordPress. Це дозволить поліпшити час завантаження вашого сайту і швидкість відображення сторінки, адже файли скриптів в секції HEAD блокують завантаження сторінки, поки ті повністю не завантажаться.

 

 

Переваги від перенесення файлів JavaScript у футер

JavaScript – це мова програмування на стороні клієнта. Він запускається і виконується веб-браузером користувача, а не на стороні сервера. Коли файли JavaScript розміщуються в шапці сайту, браузери будуть обробляти JavaScript перед завантаженням іншої частини сторінки сайту, що позначиться на швидкості цього завантаження. А коли скрипти розміщені в підвалі сайту, сервер швидше буде обробляти і показувати сторінку, а після цього вже браузер користувача буде виконувати файли JavaScript. Оскільки весь рендеринг на стороні сервера вже буде виконаний, файли JavaScript будуть завантажуватися у фоновому режимі, що прискорить загальну швидкість завантаження сторінки.

Іншою важливою перевагою від цього буде поліпшення показника швидкості завантаження в метриках основних пошукових систем. Як ви вже знаєте, швидкість завантаження сайту є одним з важливих показників при ранжуванні в результатах пошуку. Більш швидкі сайти з більшою ймовірністю будуть займати більш високі позиції, ніж сайти з повільною швидкістю завантаження.

 

 

Правильний спосіб підключення скриптів в WordPress

WordPress має потужну систему черговості завантаження, яка дозволяє розробникам додавати скрипти в чергу і завантажувати їх у міру необхідності. Правильне виконання скриптів (а також CSS-стилів) може значно підвищити швидкість завантаження сторінки.

Ми вже розглядали правильний спосіб підключення скриптів ВордПрес, наведемо лише частину коду з файлу functions.php активної теми:

 

function pidklyuchennya_scriptiv () {
  // Реєструємо скрипт в системі (для теми):
  wp_register_script ('pevniy-script', get_template_directory_uri () . '/js/pevniy-script.js');
  // Після реєстрації ми можемо ставити в чергу виклик скрипта для будь-якого плагіна або теми:
  wp_enqueue_script ('pevniy-script');
}
// Викликаємо хук-подію
add_action ('wp_enqueue_scripts', 'pidklyuchennya_scriptiv');

 

 

У цьому коді ми використовували функцію wp_register_script(). Ця функція має такі параметри:

<?php wp_register_script( $handle, $src, $deps, $ver, $in_footer ); ?>

 

Щоб перемістити підключення скрипта в футер сторінки сайту на WordPress, все, що вам потрібно зробити, — встановити для 5-го параметра $in_footer значення true.

 

 

Можливі проблеми при переміщенні скриптів в футер:

Практично всі плагіни WordPress додають свої власні файли JavaScript на сторінки всередині <head> або навіть всередині тіла сторінки. Щоб перемістити ці скрипти в нижню частину сайту, вам потрібно буде відредагувати файли плагінів, в яких відбувається підключення скриптів, і правильно перемістити скрипти в футер.

Як знайти файли плагінів, в яких відбувається підключення скриптів? Ви можете використовувати функцію пошуку по тексту в файлових менеджерах типу Total Commander. Достатньо буде шукати словосполучення «wp_register_script» в папці /wp-content/plugins/. Якщо ви знайшли файл плагіна, в якому використовується підключення JavaScript, то все, що вам потрібно зробити, це змінити функцію wp_register_script і додати true (або змінити з false) для 5-го параметра $in_footer.

Якщо плагін або тема додають JavaScript в тіло контенту, вам потрібно скопіювати і перенести вихідний код скрипта в окремий .js файл. Після цього використовуйте функцію wp_register_script(), як показано вище, щоб підключити цей файл у футері.

Важливо розуміти, що коли ви будете оновлювати плагіни, ваші зміни будуть втрачені. Кращий спосіб вирішити цю проблему – скасувати реєстрацію скрипта (з допомогою функції wp_deregister_script) і потім повторно зареєструвати його з файлу functions.php вашої активної теми.

 

 

 

Ми сподіваємося, що ця стаття допомогла вам перемістити файли JavaScript в футер і, тим самим, поліпшити швидкість завантаження сторінок вашого сайту на WordPress.

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *