Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 01.03.2024)
414680
осіб
345
літаків
325
гелікоптерів
6610
танків
12582
ББМ
10106
артилерія
691
ППО
1000
РСЗВ
13206
машин
25
кораблі і катери
Як додати пошук Google на свій WordPress сайт
Опубліковано

Як додати пошук Google на свій WordPress сайт

Google найбільш відомий своїм пошуком, і використання пошуку Google на вашому сайті може забезпечити користувачам набагато кращий досвід. Якщо вони зможуть знайти те, що шукають, тоді вони набагато більше часу проведуть на вашому сайті.

Дефолтний пошук в WordPress непоганий для невеликих та сайтів початківців, але в міру зростання вашого сайту ви будете помічати його недоліки. Зокрема, по мірі того, як збільшується обсяг контенту на вашому сайті, цей пошук буде показувати не завжди найбільш релевантні результати. А це негативно позначиться на сприйнятті ваших відвідувачів.

У сьогоднішній статті ми розглянемо можливість переходу з дефолтного пошуку WordPress на використання пошуку Google на своєму сайті, а також практичні кроки такого переходу.

 

 

Навіщо переходити на використання Google пошуку

Дефолтний пошук WordPress працює шляхом запитів до бази даних вашого сайту, пошуку збігів ключових слів в публікаціях і сторінках. Базовий пошук має деякі обмеження, які впливають на зручність використання:

 • Результати пошуку за замовчуванням відображають короткі витяги (часто перший абзац)
 • Коментарі, користувацькі типи постів та інші дані не включаються в результати пошуку (якщо не використовувати спеціальні плагіни)
 • Результати часто відсортовані за датою (у хронологічному порядку)
 • Результати пошуку не можна відфільтрувати за допомогою додаткових параметрів

 

 

Багато з цих обмежень можуть бути усунені за допомогою плагінів, але хіба це є оптимальним рішенням? З іншого боку Google є своєрідним еталоном пошуку в Інтернеті. Ми використовуємо це слово як дієслово (наприклад, «гуглити»). Тому, якщо вас не влаштовує пошук на сайті на WordPress за замовчуванням, ви можете скористатися перевагами пошукового досвіду Google.

 

Переваги пошуку від Google:

 • У результатах пошуку відображаються більш релевантні сторінки, які враховують індексацію та рейтинг в Google.
 • В результати пошуку включається весь контент вашого сайту.
 • Якщо ви використовуєте піддомени, тоді їх контент також буде включений в результати пошуку.
 • Якщо ви монетизуєте свій сайт, в пошук Google можна інтегрувати AdSense.

 

 

Давайте подивимося, як на практиці легко налаштувати Google пошук на своєму сайті на двигуні WordPress.

 

 

Як додати пошук Google на свій сайт

Google знає, що у них відмінний пошук, тому компанія подбала про вебмайстрів, щоб вони могли легко налаштувати Google Пошук на своїх сайтах. Основний функціонал інструменту є безкоштовним, але якщо ви хочете більш тонких налаштувань (наприклад, видалити рекламу або елементи брендингу Google, додати потужніші функції), вам варто звернути увагу на Google Cloud Search.

 

Створити Cистему користувацького пошуку для вашого сайту досить просто:

 1. Увійдіть в Систему користувацького пошуку Google.
 2. Натисніть кнопку Створити користувацьку систему пошуку (Create a custom search engine) і введіть потрібні дані:
  • Сайти для пошуку: ви можете ввести один або кілька URL-адрес для сайтів або сторінок, які повинні враховуватися при пошуку.
  • Мова: це мова, на якій представлений дизайн самої пошукової системи.
  • Назва пошукової системи: це автоматично генерується з URL-адрес, введених вище, але ви можете змінити це.
 3. Натисніть кнопку Створити (Create).

 

Тепер ваша Система користувальницького пошуку готова до використання! На наступній сторінці ви зможете додати її на свій веб-сайт, переглянути її вид в Інтернеті або ж змінити її. Ви можете додати Систему користувацького пошуку (CSE) на свій сайт за допомогою ручного додавання коду Google CSE.

 

 

Як вручну додати Систему користувацького пошуку Google на свій сайт WordPress

Ви можете додати Google CSE на свій сайт вручну. Це найшвидший спосіб, і він може бути кращим для тих з вас, хто не хоче додавати ще один плагін на свій сайт. Якщо вам потрібно повністю замінити пошукову форму WordPress за замовчуванням на Google CSE, вам потрібно зробити лише кілька кроків.

 

Коли ви успішно створите свою CSE, натисніть кнопку Отримати код (Get code) і скопіюйте код, представлений на наступній сторінці.

Потім відкрийте файл шаблон searchform.php в вашій активній темі в текстовому редакторі (наприклад, Notepad++).

Після цього вставте отриманий код Google CSE в цей файл. Ви можете повністю замінити вміст цього файлу.

Якщо у вашій темі немає файлу searchform.php, ви можете створити його в текстовому редакторі і завантажити в папку з вашою активною темою.

Якщо ви хочете додати нову пошукову форму десь на бічній панелі (в сайдбарі), ви можете перейти в Майстерні в Зовнішній вигляд > Віджети і додати новий текстовий віджет з даними кодом.

 

Якщо вас лякає ручне додавання коду, ви можете скористатися відповідними плагінами, наприклад, такими як WP Google Search (безкоштовний).

 

 

 

Короткий підсумок

Ви витрачаєте багато часу на створення контенту на вашому сайті, але якщо користувачі не зможуть знайти його, вони, швидше за все, підуть, і ваші труди підуть нанівець. Використання пошуку Google на вашому WordPress сайті може допомогти вашим користувачам швидше і простіше знаходити цікаві для них статті.

В сьогоднішньому уроці ми розглянули покрокову інструкцію по переходу з дефолтного пошуку WordPress на Систему користувацького пошуку від Google. Сподіваємося, що ця інформація буде вам корисна!

Дякуємо, що читаєте нас!

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *