Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 02.12.2024)
743920
осіб
369
літаків
329
гелікоптерів
9478
танків
19397
ББМ
20953
артилерія
1019
ППО
1253
РСЗВ
30606
машин
28
кораблі і катери
Як швидко проіндексувати сайт в Google
Опубліковано

Як швидко проіндексувати сайт в Google

 

 

Затративши чимало часу та сил, щоб створити та запустити свій веб-сайт, ви розумієте, що його ще потрібно «просувати» в Інтернеті. І одним із найважливіших кроків після того, як сайт запрацював, буде переконатися в тому, що він індексується у найбільшій пошуковій системі – пошуковику Google.

Без індексації Google ніколи не покаже ваш сайт (його контент та сторінки) у результатах пошуку. І це може знівелювати всі ваші зусилля по створенню сайту. Тому сьогодні ми розглянемо поради щодо швидкого індексування вашого сайту пошуковою системою Google. І це, насправді, не складно зробити.

 

 

Як перевірити, що сайт індексується в пошуку Google

Перш ніж пройти повну індексацію вашого сайту, вам потрібно пересвідчитись в тому, що сайт ще не проіндексований. Для цього достатньо ввести в пошуковий рядок короткий пошуковий запит:

 

site:VASH-DOMEN

 

Замініть VASH-DOMEN на адресу свого сайту (домен), введіть це в пошуковому рядку і ви побачите, які сторінки Google вже проіндексував. Якщо Google уже додав ваш сайт в індекс, то ви побачите перелік сторінок вашого сайту.

Якщо сторінки вашого сайту не показані в результатах пошуку, це означає, що пора зайнятися приверненням уваги пошукової системи Google до свого сайту.

 

 

Ваш сайт має корисний контент

Щоб Google помітив ваш сайт, вам потрібно зрозуміти, як відбувається сам пошук. Багато в чому Google можна порівняти із бібліотекою, яка містить велику кількість інформації. Як і в будь-якій бібліотеці, вся наявна інформація повинна бути класифікована, щоб її можна було легше знайти.

Тепер уявіть, що ви знайшли в цій бібліотеці книгу з гарною назвою та привабливою обкладинкою, але відкривши її ви бачите, що сторінки книги порожні. Що ви зробите з цією книгою? Ймовірно, відкладете її в сторону і більше не будете тримати її на полицях, адже така книга абсолютно марна.

Те ж саме стосується і пошукової системи Google. Якщо мова йде про веб-сайт, який не містить контенту (порожній), пошукова система «відкладе» його подалі від полиць бібліотеки.

Тому першим кроком після створення сайту має бути наповнення його вмістом. Усі сторінки сайту повинні мати унікальну та корисну інформацію (контент). І коли Google буде сканувати ваш сайт, він знайде цей контент і з більшою вірогідністю залишить його в результатах пошуку.

 

 

Створення та надсилання файлу Sitemap

Після того, як ви наповните сайт вмістом, який потрібно просканувати та проіндексувати, настане час привернути увагу пошуковика Google до свого сайту. Найкращий та найшвидший спосіб зробити це – надіслати карту сайту в Google.

Карта сайту – це файл sitemap.xml, в якому перелічені всі лінки вашого сайту. Приклад цього файлу:

 

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<urlset xmlns="http://www.sitemaps.org/schemas/sitemap/0.9" xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" xsi:schemaLocation="http://www.sitemaps.org/schemas/sitemap/0.9 http://www.sitemaps.org/schemas/sitemap/0.9/sitemap.xsd">

<url>
  <loc>https://sebweo.com/</loc>
</url>
…
</urlset>

 

Створити його можна вручну, копіюючи та вставляючи блоки <url>…</url> та змінюючи лінки в ноді <loc>…</loc>. Це доволі просто буде зробити, якщо сайт має невелику кількість сторінок. Якщо ж сайт має велику кількість сторінок, тоді краще використовувати спеціальні інструменти, наприклад, такі як онлайн-генератори Google XML Sitemaps, XML-Sitemaps.com та подібні. Після цього файл sitemap.xml потрібно розмістити в корені сайту.

 

 

Додавання сайту в Google Search Console

Якщо у вас є пошта GMail, тоді у вас є доступ і до інструменту Google Search Console (раніше цей інструмент називався Google Webmasters).

Відкрийте лінк https://www.google.com/webmasters/tools/ та натисніть кнопку «Додати ресурс» і введіть адресу вашого сайту. Після цього потрібно буде підтвердити свої права на сайт: це можна зробити з допомогою спеціального коду, який потрібно буде додати на всі сторінки сайту, або ж, простіше, завантажити спеціальний файл в корінь сайту.

Після того, як ви пройдете цю верифікацію, ви можете надіслати свою карту сайту (sitemap.xml) в Google.

 

Увійдіть у Search Console і відкрийте там сторінку свого сайту. Потім перейдіть в лівому меню за адресою Сканування > Файли Sitemap.

У верхньому правому куті натисніть кнопку з написом “Додавання/перевірка файлу Sitemap”. Додайте URL-адресу знаходження файлу sitemap.xml (у форматі VASH-DOMEN/sitemap.xml) і натисніть кнопку Надіслати.

Після цього боти Google будуть знати, які лінки потрібно буде просканувати та проіндексувати, щоб потім їх класифікувати.

 

В принципі, попередніх кроків вже буде достатньо для швидкого індексування вашого сайту, але ми маємо ще кілька порад, які допоможуть привернути увагу Google до вашого сайту.

 

Почніть генерувати трафік на свій сайт

Не варто чекати, доки Google проіндексує ваш сайт, ви вже можете отримувати відвідувачів. Ось 3 способи отримати трафік на свій сайт, які також допоможуть швидшому індексуванню сайту.

 

Соціальні мережі

Діліться лінками на сторінки свого сайту в соціальних мережах і ви зможете отримати певний потік трафіку на свій сайт. Тут дуже важливо, щоб контент вашого сайту був корисний та цікавим.

Використовуйте найпопулярніші соціальні мережі, такі як Facebook, LinkedIn, Google+, Instagram та інші. Це може бути трохи трудомістким, але ці дії окупляться з часом.

 

Розсилки

Якщо це можливо, додайте на свій сайт форму із підпискою на Розсилку. Знову ж таки, якщо контент сайту цікавий, ви зможете отримати велику кількість підписників та фанів. Поштові розсилки – це чудовий спосіб отримати додатковий трафік на сайт.

 

Реклама

Якщо ви можете дозволити собі платну рекламу – це також додасть вам відвідувачів та бонусів для індексування.

 

 

Тепер, коли ви отримуєте трафік на свій сайт, і надіслали карту сайту, спробуйте через кілька днів знайти свій сайт в результатах пошуку Google. Якщо ваш сайт індексується пошуковою системою Google, тоді ви побачите свій сайт серед результатів. Якщо ж ні, спробуйте перевірити це трохи пізніше.

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Швидкий доступ по сайту SebWeo
Пригости мене кавою