З’ясування того, як вивести свої гроші з PayPal, є одним з перших питань, які бентежать кожного нового користувача PayPal. Особливо це цікавить фрілансерів, оскільки практично кожна поважаюча себе біржа фрілансу працює саме через цю платіжну систему.
Якщо у вас є гроші на вашому рахунку PayPal, вам, швидше за все, дуже цікаво знати, як їх можна вивести. Вирішення цього завдання досить просте, але має кілька різних підходів, тому користувачі ПейПал повинні знати про всі ці нюанси заздалегідь.
Сьогодні ми розглянемо процес виведення ваших коштів з балансу PayPal, а також іншу важливу інформацію та кілька корисних порад, які допоможуть вам в цьому.
Існує кілька варіантів переведення в готівку коштів, які Пейпал підтримує в розвинених країнах:
Для «нерозвинених» країн існують інші (обхідні, «сірі») шляхи зняття готівки. Хоча Україна належить до розвинутих країн, на сьогоднішній день українські фрілансери можуть покладатися тільки на «обхідні» шляхи.
UPDATE 2023: На сьогоднішній день PayPal в Україні працює повноцінно, і українцям більше не потрібно шукати обхідні шляхи!
Альтернативні способи переведення в готівку коштів PayPal для України:
А тепер давайте розглянемо кожен спосіб більш детально.
Даний спосіб передбачає, що у вас вже є банківський рахунок в місцевому (або закордонному) банку. Якщо у вас є кредитна, дебетова, передплачена або зарплатна картка – значить, у вас вже є банківський рахунок. Маючи банківський рахунок, ви можете переказати на нього гроші зі свого рахунку PayPal. Зробити це можна через офіційний сайт PayPal, або через офіційний мобільний додаток.
Переказ грошей через сайт здійснюється наступним чином:
Якщо ви використовуєте офіційний мобільний додаток PayPal, вам просто потрібно зайти на свій баланс PayPal і натиснути кнопку Зняти гроші (Withdraw Funds).
Переказ грошей на банківський рахунок – це найпопулярніший спосіб зняти гроші зі свого рахунку PayPal. Передбачуваний час обробки платежу: 1 робочий день. Після зарахування переказу ви йдете в банк і знімаєте гроші.
Виведення коштів на пластикову карту в вашому банку – це більш швидкий спосіб зняти гроші зі свого рахунку PayPal. Передбачуваний час обробки платежу: близько 30 хвилин. Після переказу коштів, ви берете свою банківську картку і йдете в банкомат знімати гроші.
ВАЖЛИВО! Всі перекази підлягають перевірці та при виявленні проблем можуть бути забраковані. Переконайтеся, що ім’я, на яке зареєстрований ваш обліковий запис PayPal, збігається з ім’ям у вашому банківському рахунку.
PayPal Debit MasterCard – це найшвидший спосіб зняти гроші зі свого рахунку. Але є одне істотне обмеження – у вас повинен бути відкритий рахунок PayPal Cash Plus (бізнес-аккаунт). А цей рахунок відкривається тільки в США (для американських громадян) і, можливо, ще в Великобританії.
Є ще такий спосіб – ви можете запросити чек поштою. Для цього здійсніть наступне:
Цей спосіб найтриваліший за часом виконання, навіть американцям потрібно чекати чеки від 1-го до 2-х тижнів. Щоб отримати чек від Пейпал зі своїми грошима, за межами США будьте готові до більш тривалого часу очікування: аж до 6 тижнів.
ВАЖЛИВО! Врахуйте, що не всі банки переводять у готівку чеки, особливо в Україні.
Якщо підвести короткий підсумок – є тільки один, швидкий і ефективний спосіб зняти свої кошти з ПейПал рахунку: переказати гроші на прив’язану банківську карту, а потім навідатися в найближчий банкомат.
Якщо коротко – ніяк. Принаймні, на поточний момент (початок 2021 року). Періодично виникають новини (чутки?) про переговори керівництва України з PayPal, але поки справа далі розмов не йде. Якщо ви фрілансер з українським громадянством, перераховані вище «білі» способи вам не підійдуть. Але, як завжди, є обхідні шляхи («сірі» способи).
Чому родичів, і чому закордонних? Тому, що вам потрібна людина, якій ви довіряєте (можливо, і не родич, а кращий друг). І тому, що в більш розвинених країнах ця людина зможе відкрити рахунок в Пейпал і отримувати на нього перекази. Якщо ви відкриєте рахунок PayPal в Україні, ви не зможете отримувати на нього гроші. «Ігри» з підміною IP нічого не дадуть, рано чи пізно вас попросять підтвердити адресу проживання. І, швидше за все, заблокують ваш аккаунт.
Акаунтом, що зареєстрований з України, ви можете тільки здійснювати операції оплати в мережі Інтернет, через прив’язану картку українського банку.
Даний спосіб більш реалістичний попереднього, але, можливо, більш дорогий. Адже посередникам потрібно не тільки «відбивати» комісію, але й заробляти на цьому бізнесі. Вибір посередників на ринку достатній, і у кожного з них свій відсоток комісійних, а також мінімальні пороги для виведення. У кого-то велика такса, а у кого-то мінімальна. Наприклад, посередник paypal в Україні з мінімальною комісією бере приблизно 10% від отриманої суми переказу.
Є ще й такий спосіб: ви реєструєтесь на інших платіжних системах (наприклад, Payoneer, Scrill і подібних), там відкриваєте дебетову карту, яку потім прив’язуєте до ПейПал. Все дуже складно і заплутано, але чимало хто так і працює.
Вивести гроші зі свого рахунку PayPal нескладно (якщо ви не в Україні). Найбільш швидкий і ефективний спосіб зняти свої кошти з ПейПал рахунку – це зробити переказ коштів на прив’язану банківську карту, а потім сходити до банкомату.
Врахуйте, що існують комісії за проведення операцій, які списує PayPal. Вони різні для різних операцій, і вони різняться в залежності від країни відправника та/або одержувача. Вам варто заздалегідь дізнатися про збори і комісії за необхідні вам послуги.
Також зверніть увагу, що при виведенні коштів в валюті, відмінній від національної, може застосовуватися додаткова комісія за конвертацію валюти. І свою комісію може стягувати банк, банкоматом якого ви користуєтеся.
UPDATE 2023: На сьогоднішній день PayPal в Україні працює повноцінно, і українцям більше не потрібно шукати обхідні шляхи!
По-перше, щоб не допустити подібних ситуацій, вам заздалегідь потрібно надавати унікальні значення у таблицях. Так…
Заплатка на шині, як правило, є простим і дешевим варіантом порівняно з покупкою нового колеса,…
Коти належать до охайних тварин — приблизно половину свого життя вони витрачають на «гігієнічні процедури».…
Щось готове до вживання, як от піца чи локшина, вже давно зайняло почесне місце в…