Як збільшити швидкість завантаження сайту на WordPress
Є маса причин для того, щоб зайнятися поліпшенням і збільшенням швидкості завантаження сайту на WordPress (та й не тільки на ньому). Основна причина – це задоволені відвідувачі сайту. Серед інших важливих причин наступні:
- Показники швидкості завантаження сайту є одним з офіційних показників рейтингу Google. З іншої точки зору, цей рейтинг прямо і побічно впливає на відвідувачів сайту. Чим швидше завантажується інформація сайту, тим вища ймовірність того, що відвідувачі будуть переглядати більше однієї сторінки вашого сайту і проведуть на ньому більше часу. Це не залишається непоміченим з боку Google і він покращує рейтинг вашого сайту.
- Багато великих сайтів займалися дослідженням ефекту від швидкості завантаження на свій бізнес. Дослідження довели, що краща продуктивність сайту безпосередньо впливає на обсяги продажів.
Щоб почати збільшувати швидкість завантаження сайту, для початку варто перевірити її поточний стан. Оптимальний інструмент для цього – Google Insights PageSpeed Tool.
Вводите в рядок адресу свого (або чужого) сайту і оцінюєте результат.
Основні моменти цього інструменту
- Оцінка Google Page Speed коливається від 1 (жахливо і повільно) до 100 (джекпот) очок.
- Скорочення HTTP-запитів
Кожен виклик файла, що йде з HTML-сторінкою (CSS, картинки і JavaScript), робить HTTP-запит до сервера, або, іншими словами: чим більше CSS і JavaScript файлів у вас завантажується на сторінці, тим повільніше буде завантажуватися сайт. Це головний пріоритет оптимізації швидкості сайту.
- Оптимізація зображень і графіки
Якщо ваш шаблон використовує багато дрібної графіки, об’єднайте її за допомогою CSS-спрайтів (один графічний файл, що поєднує кілька дрібних).
- Якщо це можливо, то завантажуйте картинки, JavaScript та інші статичні ресурси по CDN (мережа доставки контенту). Це має на увазі те, що великовагові файли будуть розташовуватися на інших, більш швидких серверах, які географічно розташовуються ближче до вашого відвідувача.
Основні способи збільшення швидкості завантаження сайту ВордПрес
- Активуємо стиснення і кешування через .htaccess
Активуйте стистення і кешування в браузері користувача за допомогою файлу .htaccess.
Цей метод повинен прискорити ваш сайт, якщо він ще не активований.
Додайте наступний код в файл .htaccess в кореневій директорії вашого сайту на сервері.
### Активуємо стиснення ### AddOutputFilterByType DEFLATE text/plain AddOutputFilterByType DEFLATE text/html AddOutputFilterByType DEFLATE text/xml AddOutputFilterByType DEFLATE text/css AddOutputFilterByType DEFLATE application/xml AddOutputFilterByType DEFLATE application/xhtml+xml AddOutputFilterByType DEFLATE application/rss+xml AddOutputFilterByType DEFLATE application/javascript AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-javascript
### Активуємо кешування в браузері ### ExpiresActive On ExpiresDefault "access plus 1 month" ExpiresByType text/html "access plus 1 month" ExpiresByType image/gif "access plus 1 month" ExpiresByType image/jpeg "access plus 1 month" ExpiresByType image/png "access plus 1 month" ExpiresByType text/css "access plus 1 month" ExpiresByType text/javascript "access plus 1 week" ExpiresByType application/x-javascript "access plus 1 month" ExpiresByType text/xml "access plus 1 week"
- Використовуйте плагін кешування
У попередньому пункті ми «попросили» кешувати файли на стороні користувача (тобто на його комп’ютері). Але й сам сайт повинен бути закешований (тобто на сервері). Спробуйте скористатися плагіном кешування Cachify (для WordPress), який зберігає на сервері динамічні PHP сторінки в статичних HTML-сторінках. Такі сторінки браузер завантажує швидше, оскільки в них не задіюється обробник PHP-коду.
Мінус плагіна в тому, що він не працює з CDN, якщо у вас він налаштований – вам краще скористатися іншими плагінами, наприклад WP Super Cache або W3 Total Cache.
- Об’єднання і стиснення JavaScript і CSS
На початку статті ми вже згадували, що зменшення HTTP-запитів добре позначається на швидкості завантаження сайту. Якщо ви хочете ефективно об’єднати і стиснути JavaScript і CSS файли, скористайтеся відмінним плагіном для WordPress – Autoptimize. Він забезпечує істотний приріст швидкості завантаження і продуктивності.
- Видаліть повільні або неактивні плагіни
Без плагінів WordPress працює швидко, але без плагінів WordPress втрачає весь свій багатий функціонал. Тому, вам доведеться використовувати тільки дійсно необхідні плагіни, а повільні або неактивні – видалити.
- Використовуйте якісний хостинг.
Якщо ви знаєте інші способи покращення швидкості завантаження сайта на ВордПрес – поділіться думками в коментарях.
Nekto
Дякую, код допоміг пришвидшити сайт мало не на 15%
ZAnatoly
Дуже приємно це чути, дякуємо!