Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 16.05.2025)
971690
осіб
372
літаків
336
гелікоптерів
10825
танків
22546
ББМ
27908
артилерія
1167
ППО
1385
РСЗВ
48713
машин
28
кораблі і катери
15 класичних запитань на співбесіді, до яких варто бути готовим програмісту
Опубліковано

15 класичних запитань на співбесіді, до яких варто бути готовим програмісту

 

 

Будь-які співбесіди завжди хвилюють, і навіть можуть викликати певного ступеню нервозність. Однак, якщо ви будете підготовлені заздалегідь, цим ви збільшите свої шанси успішно пройти складний процес співбесіди. Проблема такої підготовки заключається в тому, що інтерв’юери люблять закидати інтерв’юйованих усілякими різними та каверзними питаннями. На щастя, більшість питань є доволі стандартними та часто повторюваними, загалом «класичними». Що дає вам змогу наперед підготуватись до них та добре обміркувати свої відповіді. Чим кращою буде ваша підготовка — тим спокійнішими та впевненішими на співбесіді ви будете. Тож, давайте поглянемо на деякі з питань, які кореспонденти полюбляють найчастіше ставити на співбесіді!

 

Питання №1: Які ваші сильні сторони?

Це «класичне» питання, що задається майже на кожній співбесіді, і в цьому є своя користь. Адже вам надається можливість підкреслити свої сильні сторони, окремо виділивши навички, які, на вашу думку, будуть корисними для потенційної посади. Однак не перестарайтеся, — зосередьтеся максимум на одній-двох ключових навичках.

 

Питання №2: Які ваші слабкі сторони?

Це питання може здатися пасткою, яка вимагає хитрощів з вашого боку, — але ви повинні завжди відповідати чесно. Хоча і без фанатизму, типу: «Я занадто багато працюю». Чесність щодо цього питання покаже потенційним роботодавцям, що ви вмієте «в самокритику», можете виявляти свої недоліки та, що найголовніше, вмієте працювати над їх виправленням. Зрештою, будь-яка робота здатна вдосконалити вас та ваші навички, — і цей факт можна використати. Рекомендую у відповіді назвати одну слабкість (поточну) і пояснити, які кроки ви робите для покращення в цьому плані.

 

Питання №3: Чому ви хочете тут працювати?

Завжди досліджуйте будь-яку компанію, в якій ви хочете працювати. Так ви матимете орієнтовне уявлення про компанію: чим вони займаються, як вони це роблять та їх загальне відношення до корпоративної культури. Намагайтеся не зосереджуватися сильно на зарплаті, оскільки роботодавцям зазвичай не приємно чути, що ви тут лише заради грошей. Натомість ви можете зосередитись на їх корпоративному стилеві, який особисто вам підходить.

 

Питання №4: Ким ви бачите себе у нас через п’ять років?

Через п’ять років, якщо пощастить, ви можете керувати цією компанією. Хоча це досить зухвала відповідь, яка може і сподобатися деяким інтерв’юерам, — але це не завжди гарна ідея. З допомогою цього питання компанія хоче орієнтовно знати ваші довгострокові цілі, та чи плануєте ви працювати деякий (певної тривалості) час. На додачу, ваша відповідь покаже ваш рівень амбіцій та готовність до навчання.

 

Питання №5: Якою для вас є ідеальна робота?

Тут також може бути багато цікавих відповідей. Однак рекрутери хочуть почути, що ви відповідаєте пропонованій посаді. Відповідно, це гіпотетично є чудовою можливістю поговорити про ваші амбіції, прийнятні посадові обов’язки та, найголовніше, потенційні переваги (наприклад, можливість працювати віддалено).

 

Питання №6: Що відрізняє вас від інших кандидатів?

У кожного кандидата є щось унікальне. Грамотно складене резюме дасть інтерв’юерам загальне уявлення про це, але саме вам вирішувати, чому ви найкраще підходите для цієї роботи. Загалом, рекрутери хочуть почути про ваші конкретні навички та досвід, що буде корисним для даної посади.

 

Питання №7: Чому ви залишили свою попередню роботу?

Колись люди могли працювати на одній роботі все своє життя. Але сьогодні все зовсім інакше, і зміна роботи — це, безумовно, найкращий спосіб підвищити свою зарплату. Тому, наразі не виникає подиву, коли кандидати часто змінюють компанії, особливо в певних галузях (наприклад, пов’язаних з IT). Однак не потрібно лякати інтерв’юерів тим, що зміна компаній для вас — це надзвичайно легке заняття. Натомість, у відповідях зосередьтесь на тому, що ви шукаєте найбільш підходящу робочу культуру, чи роботу, яка дозволяє більше розвиватися в професійному плані.

 

Питання №8: Якими були ваші обов’язки на попередній посаді?

У кожній роботі завжди знайдеться багато дрібних завдань, опис яких, окрім вас, нікому не буде цікавим. Рекрутерів більше цікавлять навички, які ви розвинули на попередній посаді. Це можна вважати своєрідним уточнюючим питанням про ваш досвід та знання.

 

Питання №9: Над яким найскладнішим проектом ви працювали?

Це ще одне запитання, яке дає вам чудову можливість похвалитися своїми навичками. Буде ідеально, якщо в тому проекті ви задіяли навички, що потенційно зацікавлять ваших нових роботодавців. І так ви покажете інтерв’юерам, що ви та людина, яка може не лише виявляти, але й вирішувати проблеми.

 

Питання №10: Як ви справляєтеся з конфліктами на робочому місці?

Певні конфлікти, різного ступеню, завжди будуть виникати в роботі. І неважливо, в наскільки великій компанії ви працюєте. В своїй відповіді важливо не відлякати опонентів тим, що ви негативно будете впливати на робочу атмосферу, особливо якщо ви конфліктна особистість. Буде оптимальним, якщо ви покажете, що не конфліктна людина та вмієте добре спілкуватися з колегами. Ідеальним буде, якщо ви вмієте досягати компромісу з колегами (не шкодити проекту), та/або вмієте вирішувати конфлікти між іншими співробітниками.

 

Питання №11: Які ваші очікування щодо зарплати?

Тут найголовніше сказати практично та орієнтовно те, що хоче почути людина з іншого боку столу. Але ви не повинні «підігрувати», — ви повинні враховувати лише свої інтереси. Вам потрібно тримати в голові допустимий діапазон зарплат і дотримуватися його. В ідеалі, це має бути більше за те, що ви заробляли на попередній роботі. Хоча і тут можливі варіанти (залежно від обставин). Однак, розумною ідеєю буде дослідити, скільки в середньому заробляють інші люди на бажаній посаді в цій компанії. Так ви будете краще підготовлені до цього «каверзного» запитання.

 

Питання №12: Як би ви описали свій стиль роботи?

Ви вже готові до цього питання: тут важливо зберегти баланс між і не занадто великого, і не занадто малого позитивного свого власного опису. З допомогою цього питання рекрутери хочуть скласти загальне враження про те, чи ви краще працюєте самостійно, або ж навпаки — в команді. Цей фактор, як правило, важливий для більшості компаній.

 

Питання №13: Чи використовуєте інструменти для підвищення продуктивності на робочому місці?

Сьогодні практично всі компанії використовують (так чи інакше) інструменти, що збільшують продуктивність роботи. Це означає, що якщо у вас є досвід роботи з такими інструментами, — це збільшить ваші шанси як кандидата. У відповіді зосередьтеся на своєму досвіді роботи з інструментами, які, на вашу думку, можуть знадобитися на новій роботі.

 

Питання №14: Як би ви впоралися з незадоволеним клієнтом?

Навіть якщо ваша потенційна посада не передбачає роботи з клієнтами, роботодавцям цікаво буде знати, чи є у вас здатність працювати з клієнтами. Оскільки ви, як працівник, будете представником компанії (її «обличчям»). Буде плюсом, якщо ви вмієте працювати з незадоволеними клієнтами. Якщо у вас був такий досвід, — опис вирішення подібної проблеми буде чудовим способом відповісти на дане запитання.

 

Питання №15: Чи маєте ви до нас якісь запитання?

Це ще одне «класичне» і одне з «улюблених» запитань. З його допомогою ви можете спробувати дізнатися, як це — працювати в цій компанії. У більшості випадків, найкращий спосіб відповісти на це питання — поставити зустрічне запитання щодо орієнтовних обрисів повсякденної роботи на вашій конкретній посаді. Так ви зможете проявити зацікавленість у посаді, та спробуєте більше дізнатись про свої майбутні посадові обов’язки.

 

 

Замість висновку

Йти на співбесіду без будь-якої підготовки — це не найкраща ідея. Якщо ви шукаєте роботу, то буде цілком логічним, якщо ви постараєтесь максимально збільшити свої шанси. Більшість питань, з якими ви зіткнетеся на співбесіді, мають на меті допомогти роботодавцям оцінити вашу компетентність та ваші соціальні навички. Якщо знання та професійні якості можна гарно розписати в резюме, то ваші особистісні якості ви зможете презентувати лише на співбесіді. Тому важливо, щоб ви були до цього підготовленими.

Сподіваюсь, що інформація з сьогоднішньої статті стане вам у пригоді! Дякую за увагу!

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Швидкий доступ по сайту SebWeo
Пригости мене кавою