Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 14.06.2024)
524060
осіб
359
літаків
326
гелікоптерів
7936
танків
15234
ББМ
13818
артилерія
849
ППО
1101
РСЗВ
18854
машин
28
кораблі і катери
9 онлайн платформ, на яких можна швидко поділитися кодом
Опубліковано Оновлено: 18.09.2019

9 онлайн платформ, на яких можна швидко поділитися кодом

Програмісти, в основному, використовують IDE (інтегроване середовище розробки) для своєї роботи і написання коду. Це досить потужні інструменти, в яких є інтуїтивно зрозумілий та зручний інтерфейс, включені передвстановлені бібліотеки, є підтримка безлічі мов, генератори коду, інструменти для спільної роботи та інші.

Але, іноді, є потреба в тому, щоб можна було швидко поділитися з іншими сніпетами коду, який робочий і доступний онлайн. Наприклад, вам потрібно розмістити на своєму сайті шматок робочого коду і показати демо його роботи. Виявляється, що для цього є спеціальні платформи. Вони доступні безкоштовно, і на цих майданчиках творчі люди можуть проводити цікаві експерименти, пробувати нові методи, колективно обговорювати проблеми і просто демонструвати свої навички. Тут ви також можете вносити зміни в код і бачити результат в режимі онлайн.

У сьогоднішній статті ми розглянемо список з 9 найбільш корисних і цікавих майданчиків, на яких ви можете швидко поділитися фрагментами коду.

 

 

Codepad (https://codepad.co/)

Codepad – це досить таки нова платформа, яка добре підходить розробникам різних напрямків. Незалежно від того, чи спеціалізується ви на Java або Python, сервіс надасть вам зручне середовище для написання, тестування, збереження і обміну фрагментами коду в Інтернеті.

Залежно від поставленого завдання ви можете створювати публічні, приватні і частково приватні фрагменти, у яких буде різний рівень доступу. Тут ви також можете збирати всі свої проекти в колекції.

Ви також можете слідкувати за роботами інших розробників, знаходити нові рішення і надихатися цікавими прикладами коду.

 

 

Codepen (https://codepen.io/)

Codepen – це платформа, яка дуже популярна у розробників. Інструмент доступний безкоштовно, але щоб скористатися його перевагами, вам необхідно зареєструватися. Щоб швидко розмістити фрагмент коду, натисніть кнопку Нове перо (New Pen) і приступайте до роботи.

Це відмінний інструмент для створення прототипів робочих компонентів або елементів користувацького інтерфейсу за допомогою HTML, CSS, JavaScript. Двигун готовий до роботи з такими препроцесорами, як SASS, LESS, Stylus, SCSS, CoffeeScript і LiveScript.

 

 

Codeply (https://www.codeply.com/)

Завдяки сильній підтримці таких відомих шаблонів, як Bootstrap, Foundation, Materialize, SemanticUI, Skeleton та деяких інших, Codeply є відмінним місцем для створення адаптивних проектів, віджетів і компонентів для цих платформ. Ви можете використовувати готові макети, фрагменти і елементи прямо з редактора, щоб поліпшити свої проекти.

 

 

CSSDeck (http://cssdeck.com/)

CSSDeck – це одна з лідируючих платформ для написання і обміну вихідним кодом, з більш ніж 85 000 зареєстрованих користувачів. Хоча за назвою платформи можна судити, що вона сконцентрована на CSS, але тут ви можете створювати проекти, засновані на HTML і JavaScript.

Вам не потрібно мати обліковий запис, щоб почати роботу. Проте, якщо ви хочете насолодитися всіма перевагами, вам краще створити акаунт, і це абсолютно безкоштовно.

 

 

Dabblet (http://dabblet.com/)

Dabblet – відмінний і простий інструмент для написання коду онлайн. Тут список функцій не так вражає, як в Codepen. Майданчик простий, зрозумілий і не зіб’є вас з пантелику численними інструментами.

Однак, якщо вам потрібно розширити інструментарій, ви можете вручну вставити всі необхідні бібліотеки.

 

 

GitHub Gist (https://gist.github.com/)

Цей майданчик також користується популярністю серед розробників, яким потрібно поділитися проектами з відкритим вихідним кодом. Тут ви можете створювати публічні або секретні Git файли, супроводжувати кожен фрагмент коду документацією або корисними інструкціями і оновлювати їх в будь-який час. Більш того, кожен може прокоментувати або схвалити це.

 

 

jsFiddle (https://jsfiddle.net/)

JSFiddle давно завоював свою нішу. Тут немає вітальної стартової сторінки, на якій описані особливості майданчика або показані роботи інших. Однак, платформа робить те, що повинна робити – надає програмістам можливість одразу писати код і бачити результат, щоб досягти бажаного результату.

Робоча сторінка розбита на чотири розділи (вікна), в яких ви можете писати HTML, CSS і JavaScript код і бачити ефект в режимі реального часу. Крім цього платформа має кілька певних якостей, таких як:

 • Підтримка машинопису
 • Автозбереження локальних чернеток
 • Бібліотеки JavaScript
 • Інструменти спільної роботи для команд
 • Інтуїтивно зрозумілий і ефективний спосіб створення коду для вбудовування та багато іншого

 

 

LiveWeave (https://liveweave.com/)

Особливості майданчика для онлайн кодування LiveWeave:

 • велика кількість бібліотек, які регулярно оновлюються
 • генератор тексту-риби (Lorem ipsum)
 • генератор CSS коду
 • інструмент підбору кольору
 • інструмент по роботі з векторною графікою онлайн
 • інструмент експорту
 • інструменти для спільної роботи

 

Чотири акуратно скомпонованих поля (вікна) дозволяють незалежно писати HTML, CSS і JS-код і переглядати результат у вікні попереднього перегляду.

 

 

Snipplr (https://snipplr.com/)

Snipplr – це одна з кращих бібліотек фрагментів (сніпетів) з відкритим вихідним кодом. Якщо ви хочете поділитися онлайн своїм кодом з іншими людьми, Snipplr – відмінне місце. Це платформа, на якій зібрано більш ніж 30000 фрагментів корисного коду різних мов програмування (JavaScript, PHP, Ruby, Objective C, ASP та інших).

 

 

 

Короткий підсумок

Редактори в режимі реального часу, що працюють з мовами програмування, такими як HTML, CSS і JavaScript, дуже корисні як для новачків, так і для професійних програмістів. Якщо вам потрібно протестувати нову техніки, застосувати деякі нові прийоми або просто поділитися своїми сніпетами коду з друзями, щоб дізнатися їхню думку або отримати допомогу у вирішенні завдання, то немає більш підходящих інструментів, ніж онлайн-майданчики для програмного коду.

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *