Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 21.05.2024)
495070
осіб
354
літаків
326
гелікоптерів
7605
танків
14699
ББМ
12779
артилерія
811
ППО
1077
РСЗВ
17383
машин
27
кораблі і катери
Що таке периметральні системи безпеки?
Опубліковано Оновлено: 27.04.2020

Що таке периметральні системи безпеки?

Периметральні системи безпеки – це природні бар’єри та укріплення, або інтегровані елементи та системи (і електронні, і механічні), які покликані захищати фізичну область – наприклад, компанію або аеропорт – від проникнення зловмисників, або утримувати їх в межах кордону цієї області.

Спочатку це визначення може здатися досить складним, тому давайте розглянемо якісь практичні приклади периметральних систем безпеки.

Ще з давніх часів люди використовували укріплення, стіни і природні бар’єри для захисту суверенних територій і приватної власності. Наприклад, найяскравішим прикладом може служити Велика Китайська стіна, яка була побудована з метою захисту периметра (Китаю) від кочових загарбників з Півночі (хунну).

Гори, річки, океани, пустелі, каньйони і льодовики здавна створювали природний бар’єр від вторгнення загарбників. Ізоляція Індії від решти Азії через Гімалаї є одним з найяскравіших прикладів.

Сьогодні ж, по мірі розвитку технологій, видів периметральних систем безпеки значно більше.

 

 

Призначення периметральної системи безпеки

Основним призначенням системи охорони периметра є раннє виявлення будь-якого вторгнення на об’єкт, що охороняється і подальше сповіщення охоронців, щоб вони могли вжити відповідні наступні кроки.

Периметральна система повинна забезпечувати захист шляхів до об’єкту (промислового або приватного) і є першою лінією захисту об’єкта.

Об’єктами захисту можна вважати наступні: державний кордон, аеропорти, атомні- та електростанції, військові об’єкти, бізнес-центри, заводи, університети, готелі, музеї, приватні будинки та багато іншого.

Система охорони периметра може захищати не тільки сам периметр, але й внутрішні частини приміщень, які розташовані в зоні, що охороняється, від злому, проникнення, крадіжки і вандалізму.

Периметральна система безпеки найбільш ефективна при використанні в поєднанні з деякими іншими системами безпеки (такими як відеоспостереження і аварійна сигналізація).

периметральні системи безпеки

 

 

Які є види систем периметральної безпеки?

На сьогоднішній день існує багато типів систем охорони периметра. Кожна з цих систем має як свої переваги, так і недоліки, тому дуже важливо прийняти правильне рішення щодо вибору типу охоронної системи периметра під конкретний об’єкт.

 

Датчики руху

Це датчики, які встановлюються для виявлення рухів за допомогою інфрачервоних променів. При виявленні руху, датчики включають сигнал тривоги. Іншим видом вважається датчик присутності, — це той же датчик руху, але який має більш чутливі реєстратори (наприклад, які виявляють рух грудної клітини при диханні, моргання очей тощо). Датчики працюють за принципом уловлювання теплового, інфрачервоного випромінювання людини або тварини.

 

 

Система охоронного відеоспостереження

Також називається CCTV (Сlosed Circuit Television), системою телебачення замкнутого контуру. Включає в себе спостереження за об’єктом через зовнішні відеокамери. Інтелектуальний аналіз відео виконується на моніторах, і паралельно все зображення безперервно записується на записуючий пристрій.

Окремим підвидом можна вважати тепловізійні камери відеоспостереження, які вловлюють теплове випромінювання об’єктів. Такі камери можуть працювати в повній темряві і є відмінним засобом спостереження за периметром.

 

 

Мікрохвильові бар’єри

Зазвичай мікрохвильовий детектор складається з двох пристроїв – передавача і приймача, які встановлені один навпроти одного і утворюють зону спостереження за периметром за допомогою мікрохвильового випромінювання. Система здатна виявляти присутність і рух.

 

 

Системи контролю доступу

Системи контролю доступу призначені для обмеження доступу тільки авторизованому персоналу. Доступ до периметру дозволяється з використанням системи ідентифікації за допомогою пін-коду, відбитка пальця або біометричного малюнка.

 

 

Волоконно-оптичні системи виявлення

Система використовується для виявлення присутності по оптоволоконному кабелю. Вона підходить для захисту огорожі та стін, а також для покриття великих периметрів. Волоконно-оптичний кабель чутливий до мінімальних коливань, а також руху. Він здатний виявляти вплив, який передається через паркан, грунт або поверхню.

 

 

Електрифіковані паркани

У цій системі захисту на паркан, що оточує периметр, подається електрика, і якщо хтось спробує порізати паркан або піднятися на нього, система активує сигнал тривоги. Ця система забезпечує поразку зловмисників електричним струмом, тому вона дозволена не у всіх країнах, може бути використана тільки для критично важливих об’єктів і з певними дозволами.

 

 

Наземні радарні системи

Це дуже корисна система охорони периметра. Це радари, які виявляють присутність людей або транспортних засобів як на середній відстані (до 1500 метрів), так і на короткій відстані (до 500 метрів). Вони підходять для використання на відкритих просторах, які важко контролювати за допомогою іншої системи.

 

 

Точкові датчики вібрації

Використовуваний датчик, також відомий як акселерометр, є одним з найбільш ефективних типів бездротової охорони периметра. Датчики розміщуються на дверях, вікнах та інших можливих місцях доступу. Бездротовий датчик активується, коли він виявляє вібрації в дверях або вікнах і викликає сигнал тривоги.

 

 

Вібраційні мікрофонні кабельні загородження

Система реєструє спроби зловмисника зруйнувати або подолати інженерне загородження. Для цього використовується електромагнітний мікрофонний кабель, який перетворює механічні вібрації в електричний сигнал. Коли хтось намагаєтеся піднятися на загородження або обрізати провід, система видає сигнал тривоги.

 

 

Датчики збурення електростатичного поля

Технологія визначення найменших збурень електричного поля дозволяє відстежувати рух, а також розпізнавати інші зміни електричного поля, які утворюються зоною дії датчиків.

 

 

Сейсмічні датчики

Ці пристрої виявляють вібрації в межах їх поля дії та активують сигнал тривоги. Вони не служать для виявлення землетрусів, а тих вібрацій, які мають інші сейсмічні причини. Датчики генерують сигнали, коли здійснюються спроби ходити, бігати, їздити або копати на території, що охороняється. Ці сигнали передаються на аналізуючий блок, який визначає ймовірність генерації сигналу тривоги. Використовуються, наприклад, для запобігання спроби пограбування за допомогою отвору в стіні для доступу до сховища.

периметральні системи безпеки

 

 

Хто займається проектуванням та монтажем таких охоронних систем?

Щоб створити ефективну периметральну систему охорони безпеки, потрібно бути фахівцем в даній сфері. Людині, яка не розбирається у всіх тонкощах цієї специфіки, дуже важко буде самостійно створити таку складну систему. Даним питанням повинні займатися професіонали.

На ринку представлено багато компаній, які надають послуги зі створення периметральних систем охорони. Правда, не всі з них здійснюють весь комплекс необхідних послуг.

 

 

Основні вимоги до периметральної системі безпеки

Будь-яка система охорони периметра повинна відповідати таким основним критеріям:

  • Можливість раннього виявлення зловмисників (ще до проникнення на об’єкт)
  • Забезпечення прихованого монтажу датчиків системи безпеки
  • Параметри системи безпеки повинні бути незалежні від сезонних та екологічних умов
  • Системи безпеки повинні бути нечутливі до зовнішніх чинників (наприклад, промислових перешкод, шуму від транспортних засобів, дрібних тварин і птахів)
  • Стійкість систем до електромагнітних перешкод (грозових розрядів і джерел сильного електромагнітного випромінювання)
  • Чітко побудований контур периметра, відсутність «сліпих зон»

 

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *