Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 20.02.2024)
404950
осіб
337
літаків
325
гелікоптерів
6503
танків
12268
ББМ
9773
артилерія
675
ППО
988
РСЗВ
12805
машин
25
кораблі і катери
Кращі електропроводи для проводини в будинку: марки, перерізи та особливості вибору
Опубліковано Оновлено: 24.11.2023

Кращі електропроводи для проводини в будинку: марки, перерізи та особливості вибору

Кабельна продукція представлена великим вибором. Вона відрізняється експлуатаційними характеристиками, тому обираючи провід для проведення у приватному будинку, слід вивчити класифікацію.

Купувати електропроводи для дому необхідно у перевіреному інтернет-магазині, де є гарантія від офіційних виробників. При прокладці потрібно знати, як визначити фазу і нуль, і для цього електропроводи мають певний колір.

 

Який провід потрібен для проведення в квартирі?

Перед тим, як вибрати дроти для проводини в будинку, слід звернути увагу на матеріал провідника. Він може бути мідним або алюмінієвим, в окремих випадках сталевим.

Для створення електропроводини слід купувати якісну кабельну продукцію. Це гарантія надійної, безпечної та довговічної роботи всієї системи. Неякісна проводина – одна з головних причин короткого замикання та пожежі.

Зараз у будинках алюмінієвий кабель практично не використовують через зростання кількості споживачів, а отже й потужності. На відміну від мідного дроту алюмінієвий має менший показник струмопровідності, він схильний до окислення і швидко перегрівається.

Єдиний плюс у алюмінію – низька вартість. Незважаючи на вищу ціну, у квартирі краще використовувати мідний провід для створення електропроводини.

 

Який перетин дроту потрібен для дому?

Важливим фактором є правильний вибір перерізу кабельної продукції. Для розрахунку потрібно знати загальне струмове навантаження. Для цього підсумовують потужність всіх електроприладів, що підключаються до мережі, і ділять на напругу.

Так, якщо це освітлення, то переріз має бути не менше ніж 1,5 кв. мм, а для розеткової групи – не менше ніж 2,5 кв. мм. При підключенні приладів з високою потужністю знадобиться прокладання окремої лінії з перетином від 4 кв. мм.

Підібрати перетин дроту можна за спеціальними таблицями в інтернеті. Від правильного вибору залежить безпека експлуатації всієї електросистеми. Якщо використовується кручена пара, слід знати способи обтиску проводів.

Це може бути простий або перехресний (крос). Докладніше про те, як обтиснути кручена пара, можна дізнатися в інтернеті.  Наприклад, при прямій схемі провід обтискають однаково з двох кінців. Підходить для з’єднання ПК із різними пристроями.

Для роботи потрібні спеціальні кліщі та конектор. При перехресній схемі дроти міняють місцями, але сьогодні такий спосіб використовується рідко.

 

Які дроти краще використовувати для проведення в квартирі: особливості вибору

При виборі кабельної продукції слід звертати увагу не лише на матеріал провідника і перетин, а й на інші експлуатаційні характеристики. До них відносять:

  • кількість струмопровідних жил;
  • якість;
  • марка;
  • призначення;
  • колір ізоляційної оболонки для правильного монтажу та ін.

 

Для прокладання в будинку оптимально підходить силовий кабель марки ВВГ із мідним провідником. Монтаж краще довірити спеціалістам, вони виконають роботи оперативно та професійно з видачею гарантії.

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *