Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 28.05.2024)
503800
осіб
357
літаків
326
гелікоптерів
7692
танків
14858
ББМ
13029
артилерія
815
ППО
1085
РСЗВ
17740
машин
27
кораблі і катери
Кросбраузерна сумісність сайту – що це, і як її перевірити
Опубліковано

Кросбраузерна сумісність сайту – що це, і як її перевірити

За допомогою красивого дизайну і професійної верстки можна створювати дійсно красиві і багатофункціональні сайти. Природа любить різноманітність, і це також відноситься і до сучасних веб-сайтів. Якщо ви розробляєте веб-сайти, ви, швидше за все, знаєте, що процес розробки сучасного сайту не закінчується після його проектування і верстки. Крім усього іншого є ще й саме різне тестування: валідність коду, юзабіліті, підтримка різних девайсів, кросбраузерна сумісність і т.д.

У цій статті ми приділимо більше уваги саме кросбраузерній сумісності (сумісності веб-сайту з різними сучасними браузерами). Навіщо це потрібно? Коротка відповідь така: якщо ви не приділите уваги цьому питанню, ви можете втратити тисячі потенційних відвідувачів свого сайту. Тестування кросбраузерної сумісності – це важлива складова частина розробки сайту.

 

Що таке тестування кросбраузерної сумісності?

Тестування кросбраузерної сумісності – це, коротко кажучи, перевірка того, як виглядають всі ваші веб-сторінки при перегляді в різних браузерах (наприклад, в таких веб-переглядачах як Chrome, Firefox або Internet Explorer). Навіть якщо ви не знали, що практично всі браузери надають вашому сайту різний зовнішній вигляд, на жаль, але так і є, і тільки шляхом тестування це можна виявити і виправити. Зрозуміло, що під абсолютно всі браузери адаптувати сайт не вийде, але можна почати з тих, якими користуються більшість відвідувачів вашого (дізнатися це можна, наприклад, зі статистики Google Analytics).

 

Чому важливо тестувати кросбраузерну сумісність?

Сучасні користувачі мережі Інтернет мають широкий вибір веб-переглядачів (браузерів). Якщо ви не проведете тестування та/або не проведете зміну верстки і стилів під найпопулярніші браузери, ви просто втратите багатьох потенційних відвідувачів, оскільки для них ваш сайт буде недоступним або важким для перегляду. Це ж стосується і мобільної верстки (оптимізації сайту під мобільні пристрої).

 

Що впливає на труднощі при перегляді мого сайту?

Існує ряд труднощів, які можуть бути у користувачів при відвідуванні вашого сайту. Зважаючи на велику кількість змінних – в тому числі і тих, що не залежать від вас, — кожен відвідувач, можливо, буде бачити ваш сайт трохи інакше, ніж ви того б хотіли.

Ось основні елементи, які можуть викликати проблеми із відображенням сайту:

  • Апаратне забезпечення користувача: встановлена ​​в комп’ютері графічна карта, налаштування кольору і роздільна здатність екрану, які використовуються відвідувачем
  • Програмне забезпечення: використовувана операційна система і встановлені шрифти
  • Більш ранні версії браузерів. Деякі відвідувачі можуть не оновлювати свої браузери протягом дуже довгого часу, і це може викликати конфлікти сумісності при перегляді вашого сайту (особливо, якщо він виконаний з використанням найсучасніших технологій)

 

 

Основні інструменти для тестування кросбраузерної сумісності

Якщо ви не експерт з тестування у веб-розробці, не хвилюйтеся: в мережі Інтернет досить і платних, і безкоштовних ресурсів для цього, і вам не потрібно буде створювати свою власну систему тестування. Нижче представлено перелік найпопулярніших інструментів для тестування вашого сайту на браузерну сумісність, який підійде практично для будь-яких рівнів знань і досвіду. Основне «але»: україномовних ресурсів немає, всі вони на англійській мові.

 

Browserling

Browserling

Browserling досить простий у використанні. Цей застосунок не потрібно встановлювати, досить ввести адресу свого сайту і вибрати браузер для тесту. Іноді потрібно почекати кілька хвилин в черзі, а іноді результат тесту одразу виводиться на екран. Інструмент безкоштовний, через що можливі деякі обмеження, але для простої перевірки свого сайту він підійде. У безкоштовної версії час життя сесії обмежений 3 хвилинами.

 

Browsershots

Browsershots

Це досить простий онлайн-додаток для тесту кросбраузерності сайту. На відміну від попереднього ресурсу, цей не дає доступ до перегляду сайту, а робить знімки екрану (скріншоти) для кожного з обраних браузерів. Безкоштовний.

 

turbo.net Browser Sandbox

turbo-net_browser-sandbox

Цей сайт пропонує випробувати запуск сайту для тесту в браузерах Chrome, Firefox, Internet Explorer, Opera і Safari із пісочниці. Потрібна реєстрація.

 

Дешево й сердито

Ви також можете завантажити і встановити на своєму комп’ютері всі необхідні версії браузерів, але це рішення не для людей зі слабкими нервами. Врахуйте також, що деякі браузери оновлюються у фоновому режимі і без вашого дозволу.

 

Платні ресурси

Для професійних цілей підійдуть тільки платні рішення. Практично всі вони вимагають наявності підписки, але надають невеликий безкоштовний тестовий період. До таких ресурсів можна віднести: BrowserStack, Cross Browser Testing, Sauce Labs.

 

Налагодження (зневадження)

  • Для визначення підтримки елементів HTML5 та CSS3 в різних версіях браузерів скористайтеся сайтом Can I use.
  • Якщо для вашого сайту критично важлива підтримка в старих браузерах, можете скористатися наступними плагінами і JavaScript-бібліотеками: HTML5 Shiv, Modernizr, Respond.
  • При підключених вищевказаних плагінах вам потрібно буде писати окремі стилі CSS, додавати потрібні медіа-запити, а в деяких випадках і браузерні префікси css-стилів. Це дозволить вам значно розширити кросбраузерну підтримку для вашого сайту.

 

 

Хоча тестування браузерної сумісності – не найприємніший або надихаючий аспект створення нового веб-сайту, але це один із наріжних каменів успішного сайту, на якому відвідувачі стають клієнтами завдяки простоті використання і професійному оформленню.

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *