Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 02.12.2024)
743920
осіб
369
літаків
329
гелікоптерів
9478
танків
19397
ББМ
20953
артилерія
1019
ППО
1253
РСЗВ
30606
машин
28
кораблі і катери
Плагіни кешування для WordPress – W3 Total Cache чи WP Super Cache?
Опубліковано Оновлено: 13.04.2020

Плагіни кешування для WordPress – W3 Total Cache чи WP Super Cache?

 

 

Швидкість роботи сайту завжди була важливою. А сьогодні особливо, — «розпещені» споживачі хочуть, щоб сайти завантажувалися дуже швидко, і не менше двох секунд. Якщо сайт вантажиться довше, вони, ймовірно, перейдуть на інший сайт або натиснуть кнопку “Назад” у своєму браузері.

Для збільшення швидкості завантаження сайту можна впроваджувати різні методи, а одним з найбільш ефективних способів є використання кешування. Якщо ваш сайт зроблений на WordPress, тоді у вас є вибір серед багатьох готових плагінів, коли ви захочете реалізувати дану фічу.

Серед усього розмаїття плагінів можна особливо виділити два: W3 Total Cache і WP Super Cache. Кожен з них встановлено більше мільйона разів і регулярно входить до списку найбільш популярних плагінів для WordPress.

 

Хоча ці плагіни переслідують одну і ту ж мету, вони розрізняються за своїм функціоналом і орієнтовані на різні групи користувачів. Щоб допомогти вам визначитися в тому, який з плагінів підходить вам найбільше, в сьогоднішньому огляді ми проведемо детальне порівняння W3 Total Cache і WP Super Cache. Крім усього іншого ми розглянемо важливість використання плагіну для кешування, порівняємо можливості та зручність використання цих двох найпопулярніших плагінів.

 

 

Навіщо потрібно використовувати плагін для кешування?

Давайте для початку відповімо на запитання: «чому слід використовувати плагіни кешування?».

Тому що, як згадувалося вище, швидкість завантаження сайту дуже важлива. Повільний сайт має високий показник відмов, у нього знижений рейтинг в результатах пошукових систем, і у нього невисокий рівень конверсій та ефективності. А використання плагіну кешування може реально вплинути на успіх вашого сайту, кількість його відвідувань, позитивну динаміку конверсій та/або доходу.

 

 

Що таке кешування?

Термін «кешування» означає тимчасове (короткострокове) зберігання даних. Браузери постійно зберігають на вашому жорсткому диску дані відвідуваних сайтів. В основному, до таких даних належать картинки, JavaScript скрипти, PDF-файли та інші медіа. Тому, коли ви відвідуєте якийсь сайт пізніше, браузеру не потрібно завантажувати все по новій з сервера. У підсумку, такі сайти завантажуються для вас швидше.

Уявіть собі, що більшість сайтів в мережі Інтернет – це HTML-документи (ну і плюс, звичайно, CSS/JavaScript). А двигуни, типу WordPress, складаються в основному з PHP. Коли хтось відкриває сторінку вашого сайту на WordPress, HTML-версія сторінки створюється динамічно з PHP-коду, який знаходиться в файлах на вашому сервері. Природно, така динамічна операція вимагає часу і обчислювальних потужностей. Щоб максимально прискорити цей процес, плагіни для кешування заздалегідь створюють і зберігають HTML-версії ваших сторінок і безпосередньо надають їх браузерам. Таким чином, серверу не потрібно кожного разу створювати сторінки з нуля.

 

 

В чому різниця між W3 Total Cache і WP Super Cache?

Тепер давайте перейдемо до порівняльного аналізу цих двох мега популярних плагінів для кешування.

 

Вартість (ціна)

Вартість плагінів є важливим фактором прийняття рішення для багатьох користувачів. Обидва наших плагіни знаходяться у вільному доступі (безкоштовні), тому тут особливо нічого порівнювати. Однак, у плагіна W3 Total Cache є додаткові функції преміум-класу, які пов’язані з певними витратами.

 

 

Популярність

Тепер поговоримо про популярність. Як згадувалося на початку, плагіни мають величезну кількість завантажень: у W3 Total Cache (W3TC) їх більше 1-го мільйона, а у WP Super Cache (WPSC) їх понад два мільйони! На додаток до цього, у них дуже високий рейтинг (виходячи з кількості оцінок в 4 і 5 зірок).

Однак W3 Total Cache тут трохи попереду, оскільки у нього в три рази більше оцінок користувачів. Ймовірно, саме тому він з’являється вище в списку популярних плагінів для WordPress.

Загалом, з точки зору популярності наші два суперника, схоже, знаходяться на рівних.

 

 

Встановлення і налаштування плагіну

Обидва плагіни можуть бути встановлені так, як і будь-який інший плагін для WordPress. Вам просто потрібно зайти в Майстерні в меню Плагіни > Додати новий, встановити (через пошук, або попередньо завантаживши архів) і активувати.

Після активації плагін W3TC додає новий пункт меню Продуктивність (Performance) в Майстерні WordPress. Тут немає швидких налаштувань, вам потрібно обрати з багатьох опцій, щоб пройти весь шлях налаштування. Серйозно, налаштувань дуже багато, більше 15 сторінок!

Якщо вам потрібна допомога на даному етапі, ви можете скористатися великим розділом довідки вгорі (посилання Help в правому верхньому куті). На додаток до цього, є також меню найпопулярнішим запитань (FAQ), яке ви можете використовувати для навчання.

 

Після активації WPSC плагін запропонує вам перейти на сторінку налаштувань і включити його. Вибір параметрів значно відрізняється в порівнянні з конкурентом.

Одна проста кнопка для включення кешування (Caching On) – і все готово! Звичайно, є додаткові вкладки з опціями, але здебільшого це так само просто, як встановити і забути.

 

 

Характеристики та особливості

Тепер давайте поговоримо про те, що у плагінів є під капотом.

У плагіну W3 Total Cache є такі основні переваги:

  • Різні види кешування (сторінка, об’єкт, база даних, браузер, фрагмент)
  • Мініфікація (стиснення) для файлів (HTML, CSS, JS), а аткже бази даних
  • Підтримка CDN
  • Налаштування імпорту/експорту
  • Моніторинг

 

У кожного з цих переваг є власна підсторінка (вкладка) з елементами управління. Але цих елементів дуже багато, щоб їх всі тут перераховувати (пам’ятаєте про 15 сторінок?).

Крім того, W3TC обіцяє підтримувати Прискорені мобільні сторінки (AMP), SSL і багато іншого. Є також кілька варіантів преміум опцій.

 

 

Кажуть, що WP Super Cache особливо добре працює з малопотужними серверами або під час інтенсивного трафіку. Він поставляється з практично аналогічним набором функцій, що і перший плагін:

  • Різні способи кешування сторінок (mod_rewrite, PHP, legacy)
  • Стиснення для сторінок
  • Підтримка CDN
  • Підтримка мобільних пристроїв
  • Планувальник (CRON), який очищає закешовані сторінки з заданими інтервалами, щоб підтримувати їх актуальність
  • Попереднє кешування для швидкої доставки сторінок за першим запитом
  • Можливість експорту налаштувань для використання на іншому сайті

 

Він також містить ряд додаткових (суміжних) плагінів, проте в цілому має набагато менше опцій для конфігурації.

 

 

Зручність використання

При такій кількості функцій важливо, щоб ними було легко користуватися. Чим тут ці плагіни можуть похвалитися?

 

У випадку з W3 Total Cache, сильна сторона плагінe є і його слабкістю. Така кількість опцій для налаштування дуже швидко може заплутати, особливо користувачів початківців.

Звичайно, вам не потрібно точно налаштовувати кожну з 15 сторінок. Плагін також пропонує опцію налаштування одним кліком (для найбільш важливих функцій), що має спрацювати для більшості користувачів.

З іншого боку, виробники плагіну W3 Total Cache заявляють про десятикратне збільшення швидкості при правильному налаштуванні. Щоправда, щоб реалізувати це завдання, потрібна окрема, більш детальна інструкція.

 

На відміну від цього, плагін WP Super Cache практично не вимагає налаштування. Користувачі, яким не дуже цікава технічна сторона кешування, можуть просто включити плагін і залишити все як є. Це дуже зручно для новачків, хоча більш просунуті користувачі можуть нарікати на відсутність тонкого налаштування.

 

 

Служба технічної підтримки

Складні плагіни повинні пропонувати хорошу технічну підтримку. Плагін W3TC пропонує величезну кількість доступної інформації. Крім великого розділу довідки та найпоширенішим запитань всередині плагіну, є також зовнішні форуми підтримки, де ви також зможете найняти фахівця для розширеної підтримки.

 

WPSC також має безліч варіантів підтримки. Перш за все, є розділ налагодження та інформаційних повідомлень плагіну, які повідомляють вас, якщо щось працює не так. На сторінці плагіна також є посилання на інструкцію зі встановлення, актуальні питання, форуми підтримки і версію для розробників. Крім того, в репозиторії WordPress плагіну ви можете знайти рекомендовані варіанти налаштування.

 

 

 

Результат оцінки порівняння плагінів W3 Total Cache і WP Super Cache

Розглянуті в сьогоднішньому огляді плагіни, безумовно, найпопулярніші в каталозі плагінів для WordPress. З поважної причини. Вони обидва пропонують широкі можливості, які дозволяють збільшити швидкість завантаження вашого сайту і, очевидно, добре справляються з цією роботою. В іншому випадку їм би не довіряли мільйони сайтів.

Отже, чи буде у нас сьогодні переможець? Щоб відповісти на це питання, ви повинні взяти до уваги те, що ці плагіни розраховані на різні цільові групи:

  • W3 Total Cache – це ваш вибір, якщо ви хочете отримати повний контроль над кожною деталлю при налаштуванні кешування. Ви можете налаштувати десятки опцій і, якщо гарантія виробників плагінів вірна, добитися відмінних результатів. Тільки вам потрібно бути готовим витратити на це масу часу.
  • WP Super Cache, з іншого боку, більше підходить для звичайних користувачів, які не хочуть занурюватися надто глибоко в технічні деталі. Плагін містить мінімум налаштувань. Якщо вам просто потрібно налаштувати кешування на своєму сайті і не сильно заморочуватися з налаштуваннями, тоді цей плагін – ваш вибір.

 

Отже, щоб обрати переможця та визначити, який плагін є найкращим для вас, вам потрібно визначитися з групою користувачів, до якої ви належите.

Проте, нам дуже важлива ваша оцінка і ми хочемо почути вашу думку. Якщо ви використовували один (або обидва) з розглянутих сьогодні плагінів для кешування, будь ласка, повідомте нам про свій користувацький досвід, і про те, які поради ви б дали іншим користувачам. Дякуємо!

 

Посилання на офіційні сторінки плагінів в репозиторії WordPress:

 

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Швидкий доступ по сайту SebWeo
Пригости мене кавою