Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 29.04.2024)
467470
осіб
348
літаків
325
гелікоптерів
7285
танків
14007
ББМ
11985
артилерія
778
ППО
1051
РСЗВ
16109
машин
26
кораблі і катери
Як обмежити доступ до Майстерні WordPress за IP-адресою
Опубліковано

Як обмежити доступ до Майстерні WordPress за IP-адресою

Безпека є важливою частиною роботи будь-якого типу веб-сайту. На жаль, цілком ймовірно, що хтось в кінцевому підсумку захоче спробувати увійти в вашу панель керування сайтом без вашої згоди. Щоб це припинити, вам потрібно подбати про достатній захист.

Є багато різних способів захистити сайт, який побудований на двигуні WordPress. У більшості випадків основну увагу потрібно приділяти захисту сторінки входу в панель інструментів і саму Майстерню, оскільки вони є найбільш ймовірними об’єктами атаки. У сьогоднішній статті ми розглянемо на практиці обмеження доступу до Майстерні сайту на WordPress за допомогою визначення “білого списку” дозволених IP-адрес. Отже, давайте приступимо!

 

 

Ефективність використання “білого списку” дозволених IP-адрес

Коли ви додаєте в “білий список” IP-адресу для доступу до певної сторінці, це означає, що ніхто, крім машини з цією адресою, не зможе отримати до неї доступ. Наприклад, якщо на вашому сайті тільки один адміністратор, ви можете сказати системі WordPress, щоб вона заблокувала доступ для всіх IP-адрес, крім дозволеного, тому ніхто, крім вас, не зможе потрапити в Майстерню.

“Чорний список”, з іншого боку, включає блокування доступу певним IP-адресам до певних сторінок. Це теж ефективно, але не так, як у випадку з білим списком. Зрештою, легше вказати в білому списку декілька адрес, ніж занести в чорний список сотні потенційних зловмисників.

Інші переваги білого списку:

  • Ви повністю контролюєте, хто має доступ до ваших сторінок. Поки ми говорили тільки про вашу Майстерню, але ви можете реалізувати цю функцію для будь-якої частини вашого сайту.
  • Зловмисники не можуть отримати доступ до вашої Майстерні, навіть якщо у них є діючі облікові дані. Якщо комусь вдасться з’ясувати ваше ім’я користувача та пароль, він все одно не зможе увійти в вашу панель керування через блокування доступу.
  • Ви можете внести в білий список стільки IP-адрес, скільки хочете. WordPress дозволяє додавати стільки адрес, скільки ви хочете в свій основний список.

 

Якщо ви є учасником великої команди, білий список IP-адрес складніше буде налаштувати. Іноді вам або вашим колегам по команді може знадобитися виконати роботу з іншого комп’ютера, що означає, що вам потрібно буде додати в білий список більше адрес. З точки зору безпеки це фантастичний варіант, але вам потрібно проаналізувати, чи є він ефективним саме для вашого сайту, перш ніж впроваджувати його.

 

 

Як внести IP-адресу в білий список для доступу до Майстерні WordPress

Перш ніж йти далі, ви повинні створити резервну копію свого сайту. Ми збираємося налаштувати один з основних файлів WordPress, тому вам необхідно переконатися, що у вас є запасний варіант у вигляді повної резервної копії.

 

Крок №1: Переконайтеся, що у вас (і ваших колег) є статична IP-адреса

Не у всіх є статична IP-адреса, що може перетворити процес створення білого списку на головний біль. Перед тим, як реалізувати цю функцію, вам потрібно буде тричі перевірити, що у всіх у вашій команді є статична IP-адреса.

Якщо комусь не вдається призначити собі статичну IP-адресу, не впадайте у відчай. В особливих випадках ви можете постійно змінювати налаштування, коли ваша IP-адреса змінюється.

 

 

Крок №2: Відкрийте і відредагуйте кореневий файл .htaccess

На даному етапі ми налаштуємо білий список дозволених IP-адрес, додавши кілька рядків коду в файл конфігурації сервера .htaccess. Для цього вам знадобиться FTP клієнт (наприклад, FileZilla). Більше інформації про використання ФТП ви знайдете в даній статті.

Спочатку увійдіть на сервер свого сайту, використовуючи свої облікові дані FTP, і перейдіть в кореневу папку WordPress, яка також може називатися public_html, www або ім’ям вашого сайту.

Коли ви ввійдете, знайдіть файл .htaccess і клацніть по ньому правою кнопкою миші. Тепер виберіть опцію Перегляд/Редагування (View/Edit), яка відкриє файл, використовуючи ваш локальний текстовий редактор за замовчуванням.

ВАЖЛИВО! Не вносьте жодних змін в код цього файлу, якщо ви не впевнені, що робить цей код!

 

Знайдіть рядок з написом # END WordPress і вставте наступний фрагмент коду прямо над ним:

<IfModule mod_rewrite.c>
 RewriteEngine on
 RewriteCond %{REQUEST_URI} ^(.*)?wp-admin$
 RewriteCond %{REMOTE_ADDR} !^ДОЗВОЛЕНА_IP_АДРЕСА$
 RewriteRule ^(.*)$ - [R=403,L]
</IfModule>

 

 

Як ви помітили, в коді є заповнювач для IP-адреси, яку ви хочете додати в білий список. Просто замініть значення ДОЗВОЛЕНА_IP_АДРЕСА IP-адресою, яку ви хочете додати, і на цьому все.

 

Якщо ви хочете додати більше IP-адрес, просто скопіюйте рядок

RewriteCond %{REMOTE_ADDR} !^ДОЗВОЛЕНА_IP_АДРЕСА$

і вставте її нижче в код, перед рядком [R=403,L].

Не забудьте замінити заповнювач для IP-адреси.

Рядок коду [R=403,L] говорить WordPress, що робити з IP адресами, яких немає в білому списку. В даному випадку повертається помилка 403 Forbidden. З іншими кодами помилок ви можете ознайомитися в цій статті.

 

Щоб ще більше убезпечити свій сайт, ви можете вказати WordPress заблокувати доступ як до Майстерні, так і до сторінки входу в систему. Ось код, який вам знадобиться:

<IfModule mod_rewrite.c>
 RewriteEngine on
 RewriteCond %{REQUEST_URI} ^(.*)?wp-login\.php(.*)$ [OR]
 RewriteCond %{REQUEST_URI} ^(.*)?wp-admin$
 RewriteCond %{REMOTE_ADDR} !^ДОЗВОЛЕНА_IP_АДРЕСА$
 RewriteRule ^(.*)$ - [R=403,L]
</IfModule>

 

 

Завершивши додавання IP-адрес в білий список, ви можете зберегти зміни в своєму файлі .htaccess і закрити його. Після цього ваш FTP-клієнт запитає, чи хочете ви замінити файл на вашому сервері новою версією файлу. Скажіть Так, і все – ви щойно зробили величезний крок для захисту свого сайту WordPress від зловмисників!

 

 

 

Короткий підсумок

Коли ви вносите в білий список IP-адресу, ви говорите системі сайту на WordPress, щоб вона надала тільки цьому комп’ютеру доступ до вашої Майстерні. Це означає, що будь-які адреси, що не входять в ваш білий список, взагалі не зможуть завантажити сторінку входу в Майстерню. Іншими словами, навіть якщо комусь вдасться вкрасти ваші облікові дані, цього буде недостатньо, щоб потрапити на ваш сайт.

Найприємніше те, що реалізація цієї функції досить проста і складається з двох етапів:

  • Переконатися, що у вас і ваших колег є статичні IP-адреси.
  • Відкрити і відредагувати кореневий файл .htaccess сайту.

 

Чи є у вас які-небудь питання про те, як обмежити доступ до сайту на WordPress за IP-адресою? Напишіть їх у розділі коментарів нижче. Дякуємо, що читаєте нас!

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *