Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 16.07.2024)
561400
осіб
361
літаків
326
гелікоптерів
8227
танків
15862
ББМ
15368
артилерія
892
ППО
1119
РСЗВ
20680
машин
28
кораблі і катери
Що таке wp_enqueue (черга скриптів) в WordPress
Опубліковано Оновлено: 12.04.2019

Що таке wp_enqueue (черга скриптів) в WordPress

 

 

Для додавання інтерактивності на сайт в основному використовуються скрипти JavaScript. Вони ж використовуються і на сайтах WordPress. Якщо у вас невеликий сайт, таких скриптів може бути дуже мало, але в міру зростання сайту їх може бути дуже велика кількість. Коли ви починаєте додавати все більше і більше JavaScript, ваш сайт стає все повільнішим і повільнішим. Плюс їх оновлення займає все більше часу. Цей «клубок» стає складно розплутати.

На щастя, в WordPress ви можете використовувати функцію постановки в чергу скриптів (wp_enqueue), щоб правильно додавати CSS-стилі і JavaScript скрипти. Після цього CMS WordPress наведе порядок в цьому хаосі. У сьогоднішній статті ми розглянемо даний функціонал і подивимося на практичне застосування функції wp_enqueue_script.

 

 

Основні моменти функції wp_enqueue_script

Основною причиною, по якій важливо використовувати функціонал черги скриптів (wp_enqueue) в WordPress – це забезпечення безперебійної та швидкої роботи вашого сайту, а також правильне підключення скрипта (JavaScript файлу) на сторінці. Все що потрібно, це написати невеликий фрагмент коду, а потім використовувати wp_enqueue для виклику потрібного скрипта.

Використання методу черги змушує WordPress автоматично вставляти теги <script> в потрібному місці. Це також дозволяє правильно об’єднувати JavaScript файли в один файл скриптів, а також допомагає позбавлятися конфлікту скриптів (коли порушується їх порядок підключення).

 

 

Синтаксис і параметри методу wp_enqueue_script

Для статичних сайтів використовується пряме підключення коду скриптів в тілі сторінки або за допомогою зовнішнього .js файлу. Система WordPress використовує схожий метод, але більш ефективним способом.

Для цього вам достатньо використовувати функцію wp_enqueue_script, знати її синтаксис, а також правильно використовувати основні її параметри.

Синтаксис функції черги скриптів виглядає так:

wp_enqueue_script( $handle, $src, $deps, $ver, $in_footer );

 

Тут використовуються такі параметри:

  • wp_enqueue_script() – це функція, яка поміщає скрипт на потрібну сторінку.
  • $handle – це унікальне ім’я (системна назва) для самого JavaScript скрипта.
  • $src – це посилання на файл .js, який ви ставите в чергу.
  • $deps – це масив системних імен скриптів, від яких залежить підключаємий скрипт. Тобто, тут вказуються скрипти, які повинні бути завантажені до підключаємого скрипта.
  • $ver – це номер версії скрипта. Якщо ви нічого не вкажете для цього параметра, буде автоматично використана поточна версія WordPress.
  • $in_footer – цей параметр повідомляє WordPress, куди помістити ваш скрипт: якщо вказати true, тоді скрипт підключиться у футері (підвалі) сайту, якщо false, тоді скрипт підключиться в шапці (хедері) сайту.

 

 

На додаток до wp_enqueue, в WordPress використовується метод, який називається wp_register. Обидва методи використовують одні і ті ж параметри та синтаксис. За допомогою другої функції ви реєструєте скрипт в системі, а за допомогою wp_enqueue ставите цей скрипт в чергу підключення. Правильне підключення скриптів має на увазі спочатку реєстрацію їх в системі, а потім виклик. Як тільки скрипт зареєстрований за допомогою wp_register_script, ви можете поставити його в чергу за допомогою функції wp_enqueue_script по його параметру $handle, як ви побачите в прикладі нижче.

 

Етап №1: реєстрація скрипта в системі:

wp_register_script( 'jquery', 'https://code.jquery.com/jquery-3.0.0.min.js', false, null, true);

 

Етап №2: виклик скрипта по його системному імені з використанням функції черги скриптів:

wp_enqueue_script( 'jquery' );

 

 

Практичний приклад підключення jQuery в WordPress

Реалізація коду проста. Просто вставте фрагмент коду, який представлений нижче, в файл functions.php активної теми, і WordPress обробить все інше.

Правильне підключення jQuery через CDN репозиторій виглядає так:

add_action('wp_enqueue_scripts', 'add_jquery_script');
function add_jquery_script(){
 // реєструємо скрипт в системі
 wp_register_script( 'jquery', 'https://code.jquery.com/jquery-3.0.0.min.js', false, null, true);
 // ставимо скрипт в чергу на підключення
 wp_enqueue_script( 'jquery' );
}

 

Подібним чином підключаються і CSS стилі, тільки тут використовуються методи wp_register_style() та wp_enqueue_style().

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *