Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 13.09.2024)
631420
осіб
369
літаків
328
гелікоптерів
8671
танків
17003
ББМ
18061
артилерія
945
ППО
1185
РСЗВ
24560
машин
28
кораблі і катери
У чому різниця між веб-дизайнером та веб-розробником?
Опубліковано

У чому різниця між веб-дизайнером та веб-розробником?

 

 

Дуже часто не розуміють різницю між веб-дизайнерами та веб-розробниками, та й взагалі її наявність. А така різниця існує, і в сьогоднішній статті ми її покажемо і опишемо. Це допоможе вам зрозуміти специфіку основних відмінностей між ними.

Почнемо з того, що між веб-дизайнером і веб-розробником є не лише відмінності, але й багато спільного: вони часто працюють разом, вони обидва заробляють на життя, займаючись одним видом бізнесу (IT), вони роблять внесок у створення веб-сайтів, проте їхні спеціалізації та навички різняться. Вони не конкуренти, а доповнюють один одного. Тож, давайте далі поглянемо на визначення обох професій та як вони працюють.

 

Теоретичне визначення різниці між веб-дизайнерами та веб-розробниками

Веб-дизайнер.

Веб-дизайнери займаються всім, що стосується естетики сайту, зручності у використанні (юзабіліті) та користувацького досвіду (UX — user experience). Веб-дизайнери не просто «дизайнять» сайти, — окрім вищенаведеного, вони повинні враховувати ще й багато інших речей. Наприклад, поточні тенденції в Інтернеті, норми дизайну та вплив всього цього на поведінку цільової аудиторії. Дизайн не лише повинен приваблювати око, але й викликати правильні дії відвідувачів. І все це не повинно конфліктувати із загальним брендом компанії-клієнта. Зазвичай веб-дизайнер повинен знати принципи дизайну користувацького інтерфейсу, поведінку цільової аудиторії (маркетинг) і графічне програмне забезпечення (наприклад, Photoshop та Illustrator). Отже, бути веб-дизайнером — це вміти і в дизайн, і мати психологічне розуміння того, що ви розробляєте, і бути впевненим, що воно буде виконувати те, що від нього очікують. Тож, першим етапом створення сайту зазвичай займається веб-дизайнер. Він повинен подумати про те, що потрібно бути у сайта та як його потрібно налаштувати. Далі ця надважлива інформація передається веб-розробнику (кодеру).

 

Веб-розробник.

Веб-розробник бере участь у наступному, другому етапі, створення веб-сайту. Коли вся структура та візуальна частина визначені, веб-розробник починає втілювати ці всі речі в життя. Тут вступає в гру один із трьох можливих варіантів спеціаліста. Коли ви наймаєте веб-розробника, вам потрібно обрати правильний варіант поміж цих трьох:

  1. Інтерфейсний (фронтенд) розробник — якщо ви наймете Front-end розробника, він візьме на себе відповідальність за зовнішній вигляд вашого веб-сайту. Основними мовами, якими користуються розробники інтерфейсу, є HTML, CSS і JavaScript. Деякі розробники також можуть працювати із CMS платформами, які налаштовують зовнішній вигляд веб-сайту за допомогою тем і конструкторів. У цьому випадку значна частина роботи з кодування буде проходити повз цього розробника (окрім CSS програмування).
  2. Бекенд-розробник (Back-end) — на відміну від попереднього варіанту, бекенд-розробник буде піклуватися про бекенд сайту (все те, що залишається за лаштунками клієнтської візуальної частини). Від розробників бекенду вимагається, щоб усе працювало функціонально і в гармонії з інтерфейсом сайту.
  3. Full Stack Developer — розробник повного циклу є «універсальним солдатом». Це Front-end + Back-end. Він повинен опікуватись і бекендом, і інтерфейсом (фронтендом) сайту. У нього повинні бути достатні знання і щодо клієнтської частини сайту, і щодо серверної частини.

Розробники більш науково орієнтовані, ніж дизайнери. Бути веб-розробником означає бути професіоналом у вирішенні технічних проблем, створенні алгоритмів, кодуванні кількома мовами програмування тощо.

 

Як співпрацюють дизайнери та розробники?

Веб-дизайнери та веб-розробники тісно співпрацюють (принаймні, теоретично повинні). Ці обидві спеціалізації працюють на загальну картину, яка полягає у створенні працюючого сайту, що буде повністю відповідати потребам клієнта. Якщо дизайнер і розробник (кодер) співпрацюють, вони повинні почати із першою важливою частиною всього процесу — брифінгу.  Без нього весь майбутній процес може дати збій, адже велика вірогідність неправильного тлумачення учасниками загальних концепцій. Тому, завданням веб-дизайнера буде поділитися наступною інформацією з Front-end-розробником:

  • Промальовані макети сторінок та/або файли дизайну
  • Опис вимог до функціональності
  • Своє бачення сприйняття дизайну цільовою аудиторією

 

Якщо ж в процесі розробки не виходить залучати кодера до обговорення кожного кроку, мінімальна участь розробника повинна включати: початковий мозковий штурм і загальний огляд дизайну.

Чому важливо розуміти, як веб-дизайн і веб-розробка перетинаються? Важливо знати, чому ви наймаєте дизайнера чи розробника, та чого ви від них очікуєте. Чи готові ви найняти обох, щоб отримати найбільш бажаний результат? Або ви готові вибрати когось, хто робить і те, і інше?

 

Якщо немає змоги найняти обох

Залежно від типу майбутнього сайту і вашого бюджету, цілком ймовірна ситуація, коли ви не зможете собі дозволити найняти обох спеціалістів. Якщо це так, ви можете звернутися до так званого «гібридного» дизайнера чи розробника. Ці спеціалісти приймають активну участь як у проектуванні, так і в розробці, та можуть допомогти вам налаштувати сайт з нуля і в найкоротші терміни. Найвірогідніше, що такі спеціалісти в основному працюють з CMS платформами (наприклад, такими як Magento, WordPress, Drupal тощо). Така специфіка роботи дозволяє «гібридному» розробнику швидше завершити створення сайту, і, ймовірно, допоможе клієнту заощадити його бюджет.

 

Скільки коштує найняти веб-дизайнера чи розробника?

Якщо ви наймаєте фрілансерів для створення свого сайту, вам краще зробити це на самому початку процесу. Помилившись із вибором спеціалістів, ваш веб-проект згодом обійдеться вам набагато дорожче.

Вартість роботи веб-спеціалістів сильно різниться і має величезний розрив між мінімальною та максимальною ставкою. Наприклад, для України можливі наступні варіанти (станом на дату публікації цієї статті):

  • При 40-годинному робочому тижні (8 годин в день) веб-дизайнер може в середньому отримувати 27500,00грн. за місяць. Виходить, що вартість однієї години його праці становить приблизно 172,50грн. (орієнтовно за 160 годин в місяць). Це десь 4,15$. Це якщо повна зайнятість і не надто високий рівень спеціаліста. Але деякі спеціалісти можуть брати за свою роботу набагато більше за середню ціну. Раз так в 10 більше. Тобто, для веб-дизайнера нормальна вартість роботи може бути і 5$/годину, і 50$/годину.
  • При 40-годинному робочому тижні (8 годин в день) веб-розробник може в середньому отримувати 37500,00грн. за місяць. Молодий веб-розробник може взяти за свою роботу 10$/година, а пристойний кодер може взяти і 100 доларів за годину.

 

Як ви бачите, різниця в ціні розробників та дизайнерів велика, і багато в чому пов’язана зі знаннями та досвідом. Розробники беруть за свою роботу більше дизайнерів, оскільки почати кар’єру веб-дизайнера легше, ніж стати веб-розробником, і вимоги у них дуже різняться.

 

 

Підводячи підсумки

Коли ви вирішите передати створення веб-сайту аутсорсингу та захочете найняти фрілансерів, технічно вам знадобиться і веб-дизайнер, і веб-розробник. Хоча ці дві професії часто сприймають як одну, вони повинні мати абсолютно різні навички і вміння. Але варто зазначити, що сьогодні на ринку є багато кваліфікованих фрілансерів, які можуть запропонувати лише свої послуги: і як дизайнера, і як розробника одночасно.

У великих компаніях поділ на дизайнерів і кодерів все ще залишається. Це має свої переваги. Маючи команду спеціалістів в окремих галузях, кожен може бути в курсі останніх тенденцій і розробок, що призводить до більш якісного кінцевого продукту. Але «прірва» між розробниками та дизайнерами стає все меншою. Все частіше можна помітити, як веб-дизайнери занурюються в код, а веб-розробники — у дизайн. Не обов’язково для того, щоб стати «гібридом», а радше для того, щоб стати кращими в тій спеціалізації, яку вони вже мають.

Отже, в сьогоднішній статті ми розглянули деякі основні відмінності між веб-дизайнерами та веб-розробниками та побачили, як вони можуть працювати (співіснувати) разом. Якщо у вас є запитання чи зауваження по даній темі, не соромтеся повідомити про це у розділі коментарів нижче. Дякую за увагу!

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *