Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 29.05.2024)
505100
осіб
357
літаків
326
гелікоптерів
7700
танків
14891
ББМ
13066
артилерія
815
ППО
1087
РСЗВ
17796
машин
27
кораблі і катери
Уразливість в CMS Magento – як встановити патч
Опубліковано Оновлено: 28.08.2020

Уразливість в CMS Magento – як встановити патч

Magento вважається найпопулярнішою CMS для інтернет-магазинів, чим і привертає увагу зловмисників. Як і в будь-який інший CMS, рідко, але в Мадженто іноді знаходяться дірки в безпеці, що відразу привертає до себе увагу недобросовісних хакерів. А розробники Magento випускають патчі, коли знаходять будь-яку вразливість у системі, щоб підвищити її безпеку.
Так, нещодавно виявився експлойт, який провертає єдину функцію: створює фальшивий акаунт адміна в базі даних Magento.

Команда Magento вже випускала недавно патчі, які борються з такими загрозами, але, як виявилося, не всі власники інтернет-магазинів на Мадженто встановили їх собі. Хоча 2 останніх патчи були випущені ще кілька місяців тому (26 листопада 2014 і 9 лютого 2015), велика маса магазинів не поставила їх собі. З різних причин: чи то не знали, чи то не вміли. З першою причиною розробники борються відправкою «страшних» нагадувань в адмінпанелі сайтів (як на малюнку).

Нагадування Мадженто про оновлення
Нагадування Мадженто про оновлення

 

А з другою причиною ми спробуємо впоратися в цьому уроці. У кожному випадку, настійно рекомендується встановлювати такі патчі якомога швидше, щоб убезпечити свій інтернет-магазин.

У подібних випадках розробники або випускають новий реліз двигуна із вже вшитим патчем, або викладають патч окремо. І в тому, і в іншому випадку, шукайте їх на офіційній сторінці оновлень: https://www.magentocommerce.com/products/downloads/magento/
Встановлення релізу Magento ми вже розглядали, а в цьому уроці окремо розберемо процедуру встановлення тільки патча.

Є 3 способи встановлення патчів, або за допомогою SSH, через FTP (або адмінку на хостингу) або ж замовити послуги фахівця. Деякі хостинг-провайдери не надають доступ по SSH, але у нас є й інший варіант, щоб провернути процедуру встановлення патча.

 

Рекомендуємо перед подібними процедурами робити резервну копію всієї системи та бази даних. Також, після оновлень – змінюйте паролі на сайті.

 

 

 

Спосіб 1. Встановлення через SSH

Завантажте патч за цим посиланням і скопіюйте його в кореневу директорію свого сайту на Magento та запустіть відповідну команду через консоль SSH:

Для патчів з розширенням файлу .sh:
sh ім’я_файлу.sh

Приклад: sh PATCH_SUPEE-1868_CE_1.7.0.2_v1.sh

Для патчів з розширенням файлу .patch:
patch -p0 < ім’я_файлу.patch

Після цього оновіть кеш в адмінці в розділі Система > Керування кешем, щоб задіяти зміни.
Якщо у вас виникають труднощі або питання при роботі з SSH, сміливо звертайтеся в службу підтримки свого хостингу, вона зможе вам у цьому допомогти.

 

 

Спосіб 2. Встановити патч через FTP

Патчі – це набір файлів та інструкцій, заархівованих певними програмами. У нашому випадку патч містить якісь файли, які повинні змінити/або дописати певні файли в двигуні Мадженто і запакованих у форматі .sh/або .patch. Оскільки звичайними (офісними) інструментами такі архіви не можна відкрити, ми спробуємо знайти вже розархівовані файли. Ми знайшли такі архіви, підготовлені командою MageComp, які вона виклала у вільний доступ тут. Вони підготували файли для патча PATCH_SUPEE-1533.sh і патча PATCH_SUPEE-5344.sh у форматі .zip. Ви зможете завантажити у них файли патчів для версій Magento (1.6.xx), Magento (1.7.xx), Magento (1.8.xx – 1.9.1.0) і потім встановити у себе.

Патч SUPEE-1533 змінює наступні файли в системі:

  • app/code/core/Mage/Adminhtml/Block/Dashboard/Graph.php
  • app/code/core/Mage/Adminhtml/controllers/DashboardController.php

А патч SUPEE-5344 змінює такі файли:

  • app/code/core/Mage/Admin/Model/Observer.php
  • app/code/core/Mage/Core/Controller/Request/Http.php
  • app/code/core/Mage/Oauth/controllers/Adminhtml/Oauth/AuthorizeController.php
  • app/code/core/Mage/XmlConnect/Model/Observer.php
  • lib/Varien/Db/Adapter/Pdo/Mysql.php

Все, що вам потрібно – це завантажити дані патчі у фоматі .zip, розархівувати у себе на комп’ютері, а потім скопіювати з заміною по FTP на хостинг. Після цього оновити кеш в адмінці у розділі Система > Керування кешем, щоб задіяти зміни.

 

 

Спосіб 3. Замовити таку послугу у фахівця

У мережі Інтернет можна знайти фахівців з Мадженто, які погодяться допомогти вам у цьому за певну плату.

 

Ми вважаємо, що оптимальний варіант установки – через SSH, але якщо у вас це викликає труднощі, ви зможете використовувати 2 інших методи.
Обов’язково убезпечте свій магазин на Мадженто!

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *