Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 13.04.2024)
452760
осіб
347
літаків
325
гелікоптерів
7169
танків
13745
ББМ
11518
артилерія
756
ППО
1045
РСЗВ
15396
машин
26
кораблі і катери
Як заробляти на фрілансі більше
Опубліковано

Як заробляти на фрілансі більше

Запитувати більше грошей – одне з найскладніших завдань, які стоять перед фрілансером. Але цю перешкоду обов’язково потрібно долати. Зрештою, ваш заробіток, як фрілансера, безпосередньо залежить від вашої тарифної сітки.

Причини занепокоєння з приводу вирішення цього завдання можуть бути різними: страх втратити клієнта, або, можливо, невпевненість в завтрашньому дні. Хоч би якою була ваша причина, сьогодні ми спробуємо вирішити цю загадку: в даній статті ми розглянемо діючі стратегії для збільшення вашого заробітку на фрілансі. Врахуйте, що за замовчуванням якісна робота, солідна репутація та вражаючий портфель є передумовами для заробляння великих грошей.

 

Є дві можливості, щоб збільшити дохід:

 • Запросити підвищення ставок у існуючих клієнтів.
 • Підвищити ставки для потенційних клієнтів.

У цій статті ми розглянемо обидві можливості.

 

 

 1. Спеціалізація

Припустимо, ви запустили блог про самовдосконалення і шукаєте контентщиків. Кого з наступних авторів ви б найняли?

 • Того, хто вказує в своєму резюме, що може писати про садівництво, спорт, риболовлю і взагалі на будь-яку тему, за яку ви будете готові заплатити.
 • Того, хто позиціонує себе як фахівця з самовдосконалення, який проводить більшу частину свого часу, створюючи контент, пов’язаний з самовдосконаленням.

Іншими словами, ви візьмете на роботу людину, яка знає всі професії, але потроху, або ж фахівця з конкретною спеціалізацією? Звичайно, відповідь проста – ви віддасте перевагу фахівцю.

На жаль, багато фрілансерів використовують «універсальний» підхід, принаймні на початку кар’єри, помилково вважаючи, що це кращий спосіб знаходити клієнтів. Правда ж полягає в іншому: якщо ви вузькоспеціалізований професіонал, вас клієнти самі будуть шукати, і, що більш важливо, ви будете більше заробляти.

 

 

 1. Збільшуйте тарифи поступово

На початку кар’єри фрілансера важко зрозуміти, скільки потрібно брати за свою роботу, або скільки ринок готовий буде платити. Підказка: ринок готовий платити, ймовірно, більше, ніж ви собі думаєте.

З першими клієнтами можна домовитися про досить ліберальну ціну. Якщо їх все влаштовує, і вони не ставлять запитань, для наступних клієнтів ви сміливо можете підвищувати ціни мінімум на 10%. Користуючись цією методикою, ви швидко зможете досягти тієї шкали оплати, при якій ви будете почувати себе комфортно. Якщо один-два клієнти не готові платити вашу ціну, це не означає, що і весь ринок не готовий це робити.

 

 

 1. Ідеальний час для підвищення

Якщо бізнес несе додаткові фінансові витрати, він буде підвищувати вартість свого продукту, щоб захиститися. Це означає, що поступово зростаючі витрати – всього лише частина бізнесу, яка також відома як інфляція з точки зору витрат.

Ваші клієнти знають про це та, ймовірно, щорічно підвищують свої ціни, щоб покрити свої зростаючі витрати. В результаті вони повинні розуміти, що їх підрядники, ймовірно, будуть робити те ж саме.

Якщо ви, як фрілансер, підвищуєте свої тарифи в період сезонного зростання цін, наприклад, ви не будете схожі на простого грабіжника, який намагається зірвати куш. Додаткова порада: завжди давайте своїм клієнтам принаймні один місяць перед підвищенням цін, і вони це оцінять.

 

 

 1. Скорочення годин

Багато недосвідчених фрілансерів намагаються збільшити свій заробіток, працюючи майже всю добу. Після декількох місяців цього, більшість розуміє, що це дуже виснажує і намагається скоротити графік роботи.

Той, хто розбирається в економіці, знає, що при скороченні пропозиції ростуть ціни. Коли ви скорочуєте свій робочий час – знижуєте пропозицію – це повинно супроводжуватися збільшенням ваших цінових ставок. Звісно, це необхідно правильно збалансувати, щоб знайти ідеальне поєднання між роботою та особистим життям.

 

 

 1. Уникайте проблемних клієнтів

Як розповідають досвідчені фрілансери, більшість «поганих» клієнтів надто переймаються грошима. У цьому начебто немає нічого поганого, але коли клієнт намагається вичавити кожну останню гривню з вас, це повинно вас стривожити.

Коли ви працюєте тільки з «хорошими» клієнтами – клієнтами, які цінують вас та розуміють цінність, яку ви надаєте, у вас є велика гнучкість за тарифними ставками.

Якщо ви виконуєте основну роботу послідовно, такі клієнти не будуть піддавати сумніву необхідність підвищення ваших цін. Вони зрозуміють, що цінність вашого часу збільшується з досвідом, плюс вони захочуть винагородити вас за хорошу роботу, щоб ви працювали з ними довше.

Отримати ж навіть невелику надбавку у проблемних клієнтів практично нереально.

 

 

 1. Експериментуйте

Експериментуйте з тарифами, які ви встановлюєте для своїх клієнтів. Ця стратегія особливо життєздатна, якщо у вас вже є солідний досвід на фрілансі.

Запитайте себе: скільки мені доведеться заробляти, щоб я був задоволений проектом? Потім трохи підвищуйте планку. Якщо клієнта влаштовує ваша тарифна сітка, значить у вас буде хороша високооплачувана робота, і ви зрозумієте, що деякі клієнти можуть дозволити собі – і будуть – платити такі гроші.

Іноді, правда, клієнт не може платити більше грошей, але не через щось, що ви зробили не так, а тому, що йому це не дозволяє його бюджет.

 

 

 1. Збільште діапазон своїх послуг

Ця стратегія трохи суперечить 1-му пункту. Однак, як тільки ви зрозумієте, що у вас є бажання і можливість розширити спектр пропонованих вами послуг, спробуйте поступово це реалізувати.

Запитайте себе, чому клієнти платять хороші гроші за ваші послуги. Звичайно, важлива якісна робота, але вони також платять вам за зручність. Вони хочуть, щоб ви впоралися зі своєю роботою, не дошкуляючи їм зайвими труднощами – багато хто готовий платити фрілансеру значно більше, якщо він робить свою роботу якісно, ​​швидко та ефективно.

Якщо ви зможете допомогти масштабувати бізнес клієнта самі (або своєю командою), повірте мені: вони будуть більш ніж щасливі оплатити ваші вищі цінові ставки.

 

 

 1. Припиніть дарувати великі знижки!

Це одна з найбільш частих помилок фрілансера: тільки тому, що клієнт просить знижку, це не означає, що ви повинні її обов’язково давати!

Ваша цінова політика – це те, що у вас є. Якщо клієнт не готовий платити вашу ціну, ви повинні ввічливо відмовити йому – він, ймовірно, буде «проблемним» клієнтом.

Деякі клієнти можуть попросити вас дати знижку, якщо вони будуть гарантувати великий обсяг роботи. З їх точки зору, це здається цілком розумним. Однак, з вашої точки зору, вони просять вас працювати більше, але за нижчою ціною – це ніколи не буде гарною ідеєю.

 

 

 

Короткий підсумок

Для фрілансера є три способи заробляти більше грошей: взяти на себе більше клієнтів, працювати більше годин або збільшити свої тарифні плани. На мій погляд, збільшення тарифів є, безумовно, найбільш бажаним з трьох.

Збільшення і перегляд ваших цін – це той навичок, який повинні засвоїти всі фрілансери. З невеликою кількістю проб і помилок ви з’ясуєте, що працює, а що ні.

Чи є у вас які-небудь стратегії, які ви використовуєте, щоб підвищити свій заробіток на фрілансі? Що працює, а що ні у вашому випадку? Поділіться своїми думками в коментарях нижче!

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *