Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 11.07.2024)
555620
осіб
361
літаків
326
гелікоптерів
8182
танків
15732
ББМ
15110
артилерія
886
ППО
1119
РСЗВ
20325
машин
28
кораблі і катери
Як зменшити розмір відео-файлу – показники відео та його якість
Опубліковано

Як зменшити розмір відео-файлу – показники відео та його якість

 

 

З кожним днем ​​Інтернет-технології розвиваються та удосконалюються, але також зростає і потреба користувачів в обміні інформацією. Швидкість Інтернету постійно збільшується, але також збільшуються і розміри файлів, що завантажуються в мережу. Якщо раніше при низькій швидкості Інтернету завантажувалися файли низької якості, то тепер в мережу завантажуються файли більш високої якості та більш «важкі». Картинок це стосується в меншій мірі, ніж, наприклад, відео або аудіо-файлів. Сьогодні ми звикли дивитися відео в якості не нижче Full HD, а це безпосередньо позначається на розмірах таких відео-файлів. Якщо, наприклад, для вашого сайту дуже важливо підтримувати і прийнятну якість відео-файлів, і відносно невелику їх вагу, тоді вам буде корисно дізнатися про способи стиснення ваших відео. Сьогоднішня стаття присвячена розгляду показників якості відео, а також способам зменшення розміру відео для прискорення швидкості їх завантаження.

 

 

Показники якості та стиснення відео

Більшість людей не знайомі з термінами, які пов’язані зі стисненням відео. Але для цього не потрібно вчитися в спеціальному університеті, нижче ми коротко розглянемо кілька загальних і важливих термінів.

 

Компресія (Compression)

Стиснення робить файл менше. Менші файли впливають на більш швидку швидкість їх завантаження. Існує дві категорії стиснення:

 • Без втрат – це стиснення має на увазі, що отриманий файл не втратить в якості в порівнянні з оригінальним файлом. Навіть якщо буде незначна втрата інформації, для глядача не буде ніякої помітної різниці в якості.
 • З втратою якості – тут буде втрата якості з метою досягнення меншого розміру файлу. Буде велика втрата інформації, щоб зменшити розмір відеофайлу.

 

Кодування (Encoding)

Кодування відео – це процес форматування файлу для виведення. Все стиснення відбувається під час кодування. За допомогою кодування також можуть бути додані фільтри, субтитри, глави та інша мета-інформація в файл.

 

Транскодування або конвертація (Transcoding)

Це процес зміни однієї форми цифрового кодування на іншу. Зазвичай це включає стиснення із втратами. Наприклад, коли вихідний файл має кодування H.264, а на виході повинен вийти файл MPEG4. Це дуже частий процес при роботі з відео.

 

Кодек (Codec)

Кодек відповідає за стиснення/декомпресію. Кодек – це програмний інструмент, який використовується для стиснення або декомпресії відео. Кодеки використовують різні алгоритми стиснення для кодування файлів. Кодеки, які використовуються для стиснення відео-файлу, налаштовуються по співвідношенню якості і розміру файлу. Існують тисячі різних кодеків, багато з яких захищені патентами.

 

Роздільна здатність (Resolution)

Роздільна здатність – це кількість горизонтальних ліній, яку відео-файл має в кожному кадрі. Визначається по ширині і висоті. Чим менше роздільна здатність, тим менше розмір файлу. Таким чином, роздільна здатність 1280×720 означає, що в кадрі є 720 горизонтальних ліній, кожна з яких має ширину 1280 пікселів. Роздільна здатність кадру також співвідноситься і з роздільною здатністю екрану цифрових пристроїв. Тут теж, чим нижче роздільна здатність екрана, тим меншого розміру підійде файл.

Стандарти роздільної здатності екрану: 1920×1080, 1366×768, 1280×1024, 1024×768.

 

Частота кадрів (Frame Rate, FPS)

Частота кадрів – це частота (швидкість зміни), з якої відображаються окремі зображення (кадри). Показник виражається в кадрах в секунду (frames per second – FPS). Основними стандартами для телебачення і відео є такі частоти кадрів: 24, 25, 30, 50, 59.94 і 60.

 

Бітрейт (Bitrate)

Також відомий як «швидкість передачі даних», бітрейт контролює розмір файлу. Файли більш високої якості мають більш високий бітрейт. Виражена в кілобайтах в секунду (кбіт/с), більш низька швидкість передачі означає менший розмір файлу. Нижче представлені загальні бітрейти для стандартного динамічного діапазону (Standard Dynamic Range – SDR), високого динамічного діапазону (High Dynamic Range – HDR), а також деякі бітрейти аудіо.

 

Стандартний динамічний діапазон (SDR)

Тип Бітрейт, стандартна частота кадрів (24, 25, 30) Бітрейт, висока частота кадрів (48, 50, 60)
2160p (4k) 35-45 Mbps 53-68 Mbps
1440p (2k) 16 Mbps 24 Mbps
1080p 8 Mbps 12 Mbps
720p 5 Mbps 7.5 Mbps
480p 2.5 Mbps 4 Mbps
360p 1 Mbps 1.5 Mbps

 

 

Високий динамічний діапазон (HDR)

Тип Бітрейт, стандартна частота кадрів (24, 25, 30) Бітрейт, висока частота кадрів (48, 50, 60)
2160p (4k) 44-56 Mbps 66-85 Mbps
1440p (2k) 20 Mbps 30 Mbps
1080p 10 Mbps 15 Mbps
720p 6.5 Mbps 9.5 Mbps
480p Не підтримується Не підтримується
360p Не підтримується Не підтримується

 

 

Аудио бітрейт (Audio Bitrate)

Тип Аудіо Битрейт
Mono 128 kbps
Stereo 384 kbps
5.1 512 kbps

 

 

 

Як зменшити розмір відео

Наступні методи допоможуть вам зменшити розмір відео, не сильно зменшуючи його якість.

 

 1. Зменшіть довжину (тривалість) відео

Те, як цього досягти, буде залежати від обставин. Якщо у вас дуже довге відео, ви можете поділити його на більш дрібні епізоди. Більшість сайтів онлайн-навчання розбивають навчальний матеріал на частину 1, частину 2 і т.д. Постарайтеся зберегти основну ідею відео та виріжте непотрібні частини.

 

 1. Більш низька роздільна здатність відео

Чим нижче роздільна здатність, тим менше буде ваш файл. Багато медіа-хостингів, таких як YouTube, автоматично конвертують відео у файли з різною роздільною здатністю, які потім вибираються автоматично в залежності від поточної швидкості інтернет-з’єднання. На YouTube, до речі, більшість відеороликів мають вихідну роздільну здатність 360p, хоча останнім часом все більше з’являються не тільки Full HD, але навіть і 4K.

 

 1. Заміна відео кодека

Є багато кодеків на вибір. Найпопулярніший кодек без втрат – H.264, який зберігає HD якість. Іншими поширеними кодеками є AVI, WMA, XviD, Real Audio і Apple Video.

 

 1. Понизьте бітрейт аудіо

Аудіо треки додаються в відео файли. Різні кодеки по-різному обробляють стиснення аудіо. Якщо звуки високої якості або музика не є пріоритетом, ви можете трохи зменшити розмір відео-файлу, зменшивши бітрейт аудіо.

 

 1. Сторонній відеохостинг

Ви можете розмістити свої відео на сайтах для обміну відео, щоб заощадити місце на вашому сервері і щоб зберегти високу якість відео. Сайти для обміну відео, такі як YouTube і Vimeo, дозволяють легко завантажувати відео в мережу Інтернет.

 

 

Інструменти для зменшення розміру відеофайлу

Існує безліч інструментів для стиснення (або кодування) відео-файлів. Результат кодування залежить від вихідної якості відео-файлу, необхідної смуги пропускання, бажаної якості, використовуваних кодеків, платформи відтворення та безлічі інших речей. Ключовий момент тут полягає в тому, щоб знайти гарне співвідношення між якістю і розміром файлу.

Існує безліч програм, які можна використовувати для зменшення розміру відео, ось деякі з них:

 • Adobe Encoder
 • Apple Motion
 • FFmpeg
 • Firefogg
 • Handbrake
 • VLC Media Player

 

 

 

Короткий підсумок

Легко зменшити розмір відео за допомогою стиснення, але цим можна дуже сильно нашкодити його якості. Підбирайте тип стиснення, виходячи з вмісту вихідного файлу і передбачуваної якості отриманого файлу. Тут головне знайти хороше співвідношення між розміром файлу та його якістю.

Чи є у вас які-небудь поради щодо зменшення розміру відео? Не соромтеся поділитися своїм досвідом в розділі коментарів нижче.

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *