Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 16.07.2024)
561400
осіб
361
літаків
326
гелікоптерів
8227
танків
15862
ББМ
15368
артилерія
892
ППО
1119
РСЗВ
20680
машин
28
кораблі і катери
Який термін служби бітумної черепиці?
Опубліковано Оновлено: 14.01.2024

Який термін служби бітумної черепиці?

 

 

Популярним покрівельним матеріалом для скатних дахів є бітумна черепиця. Вона представлена в широкому асортименті, буває різних кольорів, розмірів та геометричних форм.

Естетично привабливо виглядає дах з бітумної черепиці, що підкреслить смак і статус власників будинку. Вона виготовляється на основі модифікованого бітуму та зверху покрита гідрофобним базальтовим гранулятом.

Головні переваги – водонепроникність, тривалий термін служби м’якої черепиці, простота укладання, надійність та міцність, ремонтопридатність, хороші звукоізоляційні властивості, економічність та ін.

 

Фактори, що впливають на термін служби бітумної черепиці

Термін служби бітумної черепиці залежить від різних факторів, а саме:

  • колекція;
  • компонентний склад;
  • експлуатаційні характеристики;
  • кліматичні умови;
  • термічне розщеплення;
  • незначний нахил покрівлі;
  • обсяг опадів;
  • марка;
  • виробник та ін.

 

Так, розлом черепиці відбувається через термічне розщеплення. Цей дефект з’являється при порушенні технології виготовлення та використання неякісної вихідної сировини.

Тому важливо купувати м’яку черепицю у перевіреному магазині, де є сертифікати та гарантія від офіційних виробників.

 

Порівняння терміну служби бітумної та інших видів покрівельних матеріалів

Черепиця буває різних марок та колекцій – Стандарт, Еталон, Престиж. Наприклад, термін експлуатації бітумної черепиці марки «Стандарт» складає 25 років і виготовляється на основі склополотна (СП) та АПП-модифікованої бітумної маси.

«Еталон» м’яка черепиця термін служби якої не менше 35 років, виготовлена з армованого склополотна та модифікованого бітуму з атактичним поліпропіленом.

Колекція «Престиж» має гарантійний термін 50 років, але коштує вона дорожче за попередні. Для виготовлення використано міцне склополотно та СБС-модифікований бітум.

Окрім м’якої черепиці, є й інші покрівельні матеріали – руберойд, євроруберойд, толь та ін.

Так, термін експлуатації руберойду марки «Руберіт» складає 15 років, а у євроруберойду «Акваізол» не менше 20 років. Є вдосконалений євроруберойд із терміном експлуатації до 25 років. Він виготовлений з АПП-модифікованої бітумної маси та сланцевого посипання за новітньою технологією.

 

Як продовжити термін служби м’якої черепиці?

Для того, щоб продовжити термін служби покрівельних матеріалів, необхідно уважно оглядати дах, жолоби, водостічні системи після кожного дощу на наявність пошкоджень.

При їх виявленні слід негайно усувати дефекти. Правильний догляд, регулярне техобслуговування, професійний монтаж сприяють продовженню терміну експлуатації гнучкої черепиці.

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *