Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 28.04.2024)
466150
осіб
348
літаків
325
гелікоптерів
7279
танків
13991
ББМ
11948
артилерія
776
ППО
1050
РСЗВ
16065
машин
26
кораблі і катери
Гортензія мітловидна (хуртовина): особливості вирощування
Опубліковано Оновлено: 18.10.2023

Гортензія мітловидна (хуртовина): особливості вирощування

Гортензія – рід квіткових рослин, завезений до Європи у XIV столітті. В основному такий кущ вирощували в Англії та Франції, і це було доступно лише заможним верствам населення. Назву куща дав Філібер Коммерсон, і вона є похідною від латинського hortus – сад. Рослина є декоративною і особливо цінується за свої великі суцвіття. Купити саджанець гортензії – відмінне рішення, якщо прагнете прикрасити свою ділянку.

 

Гортензія мітловидна

 

Чому варто купити гортензію просто зараз

Чагарник цвіте з липня до вересня і стає справжньою окрасою саду. Важлива особливість, яку мають саджанці мітловидної (волотистої) гортензії, – це те, що вони не страждають навіть від заморозків. Загалом цей чагарник невибагливий. Серед ключових характеристик:

  • комфортне зростання в півтіні або на сонці;
  • стійкість до зниження температури;
  • зимівля без приховування.

 

Вирощується абсолютно безпроблемно. Може використовуватися як самостійно, так і в шпалерних посадках або групі з іншими декоративними чагарниками. Також здатний рости в горщику та радувати своєю красою у різних місцях – просто перенесіть рослину.

 

Посадка та підживлення волотистої гортензії

Продаються саджанці кущів з весни та до пізньої осені, і весь цей період їх можна висаджувати. Хоча все ж таки оптимальним буде березень-квітень або вже після опадання листя – жовтень. Але навіть якщо придбали кущ під час цвітіння – це не проблема. Для того, щоб він взявся на новому місці, його потрібно часто і рясно поливати.

Дуже «радіє» гортензія при посадці в легкий, проникний, родючий і багатий на гумус грунт. Оптимальний рівень кислотності – 45-65. Якщо не купуєте спеціальну, можна використовувати компост і змішати його з кислим торфом.

Гортензія мітловидна

 

Що стосується підживлення, то воно має бути систематичним, адже чагарник росте досить швидко. Це означає, що йому потрібний великий запас мінеральних речовин. Відмінним варіантом буде внесення добрив щомісяця, і оптимально для цього підійдуть готові суміші або багатокомпонентні грунти з макро-і мікроелементами.

 

Гортензія та ландшафтний дизайн

Гортензія – одна з рослин, яка чудово виглядає в будь-якому місці, де б її не посадили. Добре комбінується із високими хвойними деревами. Оцініть сусідство гортензії з багаторічними травами чи чагарниками. Такий кущ стане справжньою родзинкою саду.

Зрізані суцвіття активно використовують для створення флористичних композицій. Одна з причин – чудове збереження первинного кольору.

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *