Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 02.12.2024)
743920
осіб
369
літаків
329
гелікоптерів
9478
танків
19397
ББМ
20953
артилерія
1019
ППО
1253
РСЗВ
30606
машин
28
кораблі і катери
Клейова і замкова вінілова плитка – яку вибрати?
Опубліковано Оновлено: 22.10.2023

Клейова і замкова вінілова плитка – яку вибрати?

 

 

Сьогодні на ринку покриттів для підлоги можна вибрати матеріал для різних потреб і під будь-який бюджет. Останнім часом в число найбільш популярних настилів увійшла вінілова плитка, що представлена ​​двома типами – клейовим і замковим. Порівняльні характеристики обох видів допоможуть вам правильно визначитися з вибором.

 

Опис ПВХ-плитки

Плитка називається вініловою (або кварц-вініловою), оскільки її структура включає кілька ПВХ-прошарків, скріплених між собою кварцом. Вироби також складаються з опто- та скловолокна, що забезпечує додаткову міцність. Ламелі покриваються декоративним шаром, що створює малюнок. Захистом служить поліуретанова обробка, яка відображає ультрафіолетові промені. Клейова плитка встановлюється за допомогою контактного клею, а замкова – “плаваючим” методом, в замки. Другий різновид товще на 1-4 мм, через що коштує дорожче. Естетичність та показники міцності ідентичні.

Серед великого різноманіття підлогових покриттів важко вибрати підходящий матеріал для облаштування підлоги. В асортименті спеціалізованого інтернет-магазину ви завжди можете підібрати собі якісну вінілову плитку. Добротні онлайн-магазини володіють цілою колекцією вінілового ламінату товщиною від 0.2 до 0.7 мм – для різних цілей. Ви здивуєтеся різноманіттю дизайнерських рішень: для будь-якого інтер’єру знайдеться відповідний матеріал світлих і темних відтінків. Вироби виконані з абстрактним візерунком, під натуральну деревину, плитку, камінь або палацовий паркет.

Клейова і замкова вінілова плитка – яку вибрати?

 

Плюси і мінуси клейової ПВХ-плитки

Переваги:

  • При незначній різниці в експлуатації, клейова плитка коштує на порядок менше замкової.
  • Універсальність. Вироби використовують для обробки підлоги, а також по непрямому призначенню – для оформлення стін. Наприклад, нею обробляються стіни у ванній кімнаті. Вода не проникає під матеріал, кромки не відстають, тож грибок в таких місцях не з’являється.
  • Придатність до ремонту. Під час експлуатації іноді фрагменти зачіпляються. Але міняти їх повністю не знадобиться: досить замінити пошкоджену плитку новою. Стара ламель знімається, і замість неї приклеюється нова.
  • Простота в прибиранні. Завдяки гладкості поверхні її дуже легко мити – чи то жирні плями, чи то сліди від маркера.

 

Труднощі виникають, якщо ви вперше працюєте з клейовими покриттями. Тут необхідні певні навички монтажу.

 

Плюси і мінуси замкової ПВХ-плитки

Переваги:

  • Легкий монтаж: для кріплення виробів майже не потрібні додаткові комплектуючі (наприклад, підкладка). Весь процес обробки набагато спрощується і проходить швидше. Укладання можна виконати своїми силами.
  • Якщо труднощі все-таки виникли, плитка легко знімається і перекладається заново.
  • Плиткові підлоги миються чистою водою, бруд очищається будь-якими миючими засобами (в тому числі лужними і спиртовими).

 

Замковий кварцвініл коштує дорожче, оскільки виготовлений з дорогих вихідних матеріалів, а сам технологічний процес складніший.

Рекомендуємо також почитати: Як перетворити свій будинок в енергоефективний?

 

Стаття розміщена на правах реклами

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Швидкий доступ по сайту SebWeo
Пригости мене кавою