Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 16.07.2024)
561400
осіб
361
літаків
326
гелікоптерів
8227
танків
15862
ББМ
15368
артилерія
892
ППО
1119
РСЗВ
20680
машин
28
кораблі і катери
Корисні поради по SEO-просуванню сайту посиланнями в 2018 році
Опубліковано

Корисні поради по SEO-просуванню сайту посиланнями в 2018 році

 

 

З кожним роком стає все складніше просувати в пошуковій видачі веб-ресурси. Конкуренція стає жорсткішою, пошукові системи вдосконалюють свої алгоритми, користувачі стають все більш вимогливим до контенту. Якщо на зорі SEO для хорошого ранжування було достатньо заповнити текст ключовими словами, то зараз, щоб потрапити в ТОП слід докласти багато зусиль. У цій статті зацікавлені читачі зможуть відшукати корисні поради про те, як допомогти розкручуванні свого сайту в 2018 році.

 

 

Правильно аналізуйте статистику посилань

Є безліч власників сайтів, які намагаються аналізувати ефективність посилань, спираючись на статистику різноманітних сервісів, наприклад, таких як Majestic і аналогічні.

 

Але – це не ті показники, які враховує при ранжуванні Google або інші пошукові системи. Відповідно при оцінці результативності для SEO посилальної маси не варто на ці значення орієнтуватися, хоча вони можуть бути в певній мірі корисними. Наприклад, деякі сервіси, такі як Domain Authority від Moz, дозволяють приблизно оцінювати те, наскільки добре сайт ранжуватиметься. Але все ж не варто повністю довіряти таким показникам, є маса ресурсів, які бажають заробити на розміщенні посилань, і начебто з непоганим вагою, але їх складно знайти в результатах пошуку.

 

 

Не знімайте поспіль всі зовнішні посилання

Не слід відмовлятися від посилань кожного веб-майданчика, який посилається на ваші сторінки, тільки тому, що він не має необхідних показників ваги і ТІЦ. Важливо вручну оцінити ступінь корисності посилання перед її видаленням. Для моніторингу існує велика кількість спеціалізованих сервісів, що дозволяють оцінити позиції і показники певного майданчика.

 

Не слід відмовлятися від посилання тільки тому, що воно йде з нової сторінки новоствореного сайту, якщо це тематичний ресурс він може принести певну користь. Не потрібно сильно хвилюватися, якщо з сотні посилань 20 виявиться з «не старих» доменів. Але як би ретельно не відбувався відбір донорів, настане момент, коли знадобиться прибрати із загальної маси погані або спамні посилання. Існує безліч стратегій чистки поганих посилань, яким скористатися, обирати вам.

 

 

Не ігноруйте 404 помилку

Жоден веб-ресурс не застрахований від помилки 404 при переході на нього з зовнішніх посилань і в інших випадках.

Причин її виникнення кілька, якщо ситуації поодинокі, це не критично, але що робити, якщо їх сотні? Надмірна кількість 404 помилок може негативно позначитися на значенні поведінкового фактора, який все більше враховується пошуковими системами при ранжуванні. Побачити їх список можна за допомогою спеціалізованих сервісів, одним з яких є Search Console. Неважливо яким способом і якими інструментами будуть виправлятися ці помилки, головне, ними займатися, інакше можна втратити багато якісного трафіку.

 

 

Не використовуйте один і той же шаблон електронної розсилки для всіх

Більшість оптимізаторів використовують загальний шаблон електронних листів для просування, складений для певної категорії клієнтів. Наприклад, існує загальний шаблон для фінансових клієнтів, але він не підходить для залучення власників сайтів про моду. Щоб отримати посилання на сторінці величезного інформаційного порталу, необхідний один шаблон, а для отримання посилання в місцевому блозі зовсім інший. E-mail-розсилка шаблонів дозволяє без вкладень поліпшити ранжування веб-ресурсу, залучити нових клієнтів, поліпшити трафік. Але щоб ці дії приносили ефект, шаблони необхідно персоналізувати, інакше навіть ідеально складений лист залишиться непрочитаним.

 

 

Аналізуйте свої шаблони

Можливо, один шаблон ефективний для певної групи клієнтів, але для залучення інших він не підходить. Тому необхідно періодично перевіряти клікабельність відправлених e-mail-розсилок і на основі цього вносити зміни в текст шаблону. Адже навіть бездоганно написаний текст може залишитися невідкритим. Успіх може принести включення необхідної інформації в URL-адресу, заміна фраз в одному і тому ж базовому запиті, написання тексту, що викликає емоції, зацікавленість та інше. Необхідно експериментувати, це не лише творчий процес, а й можливість зробити email-розсилку успішнішою. Для цього можна використовувати спеціалізовані сервіси.

 

 

Перевіряйте свої електронні листи

Завжди перед відправкою перевіряйте текст листів, які розсилаються. Попросіть кого-небудь ще раз перечитати, відкоригувати написане. Регулярна перевірка вмісту e-mail-розсилки дозволяє знайти пропущені букви, граматичні помилки, помилки пунктуації. Адже лист з поганим текстом виглядає дуже непрофесійно і навряд чи на нього дадуть відповідь. А матеріал, написаний без помилок, навпаки, викличе інтерес у одержувача і стане ще одним доказом на користь співпраці з його автором.

 

 

Не набридайте людям

Буває так, що людина забуває відповісти на електронний лист, і вона з вдячністю сприйме повторну розсилку, яка нагадає їй про цікаву пропозицію. Але варто не перестаратися, якщо таких листів прийде п’ять або десять, це викличе тільки роздратування і наступного разу їх віднесуть до спаму. Розсилайте свої маркетингові пропозиції один раз, максимум двічі – не більше.

 

 

Ставтеся з розумінням до веб-майстрів

Всі знають, що підтримувати успішний сайт дуже важко, це потрібно робити постійно, чим і займаються вебмайстри, але вони теж люди.

Не варто сильно переживати і стежити за перевіреним виконавцем, у якого ви замовили новий дизайн або перелінковку, якщо затримуються обумовлені терміни. Людина може захворіти, потрапити в аварію, а після одужання доробити роботу. Бувають моменти, коли веб-майстер пообіцяв вам певну кількість посилань, що дозволяють розкрутити сайт, але проходить час, а вони не з’являються.

Причин цього може бути кілька: немає хороших майданчиків, що відповідають необхідним вимогам, пропав Інтернет та інше. У будь-якому випадку не варто поспішати і тиснути на веб-майстра, з цього нічого доброго не вийде.

 

 

Прислухайтеся до думки вебмайстрів

Ви можете звернутися до веб-майстра з конкретною пропозицією, де на вашу думку, необхідно розмістити посилання на сайт і куди вона повинна вести, але важливо бути відкритим для альтернатив. Може, фахівець запропонує кращу сторінку для розміщення посилання, можливо, він побачить на вашому ресурсі більш відповідний для цього посилання розділ. Звичайно, не прийнято заперечувати замовнику, але не варто твердо наполягати на своєму, вебмастер краще, ніж ви, знає свою аудиторію і їх сайти.

 

 

Не наполягайте на використанні якірного тексту

Анкор в просуванні дуже важливий, але не варто обов’язково зациклюватися на його використанні. Є клієнти, які відмовляються від хороших посилань лише на тій підставі, що веб-майстер вважав невідповідним обраний ними якірний текст, хоча це відбувається нечасто. Не варто робити аналогічно, ви не можете краще вебмайстра знати, яке посилання більш придатне для просування і що необхідно для нарощування якісних посилань.

 

 

 

Анкор повинен виглядати природно і бути універсальним

Згідно з вимогами Google, будь-яка частина контенту, включаючи анкор, повинна нести певну користь для людини, що зайшла на сайт. Посилання слід розташовувати тільки в тих місцях, де хочуть їх побачити користувачі, і нести інформацію, що дозволяє оцінити вміст ресурсу, на який вони ведуть.

 

 

Слід вчасно зупинитися

Припустимо, ви створили п’ять анкорних текстів, які почали збільшувати трафік. Це вам сподобалося, і ви почали роботу над іншими якірними текстами, що ведуть на ту ж сторінку ресурсу. Навіть з урахуванням того, що вже більшість користувачів почали природно посилатися на ваш сайт. В результаті у вас вже існує багато посилань, що вказують на одну сторінку, але чи не час зупинитися і зосередитися на інших розділах ресурсу. Адже прямі посилання на кілька сторінок сайту, принесуть більше користі при ранжуванні.

 

 

Не думайте, що донор, який успішно працює на ваших конкурентів, буде корисний і вам

У конкурента може бути невеликий, але успішний блог, на який ведуть багато посилань, і він отримує пристойний трафік і добре ранжується. Але можливо, він вузькоспрямований і ви лише частково з ним конкуруєте. Навіть якщо у цього сайту сто зовнішніх посилань з одного майданчика, а у вас на чверть менше, але від різних донорів, то розміщення ще кількох на тому ж ресурсі, який посилається на конкурента вам погоди не зробить.

 

 

Самостійно вивчайте рекомендації пошукових систем

Не вірте всьому, що говорять і про що пишуть в мережі. Нещодавно один вебмайстер розбурхав інтернет-спільноту повідомленням про те, що Google буде карати будь-який сайт з використанням фірмового якірного тексту. Але це виявилося вигадкою. Google регулярно оновлює свої рекомендації, стежте за виходом нових і постійно їх вивчайте.

Seo-просування сайту посиланнями в 2018 році

 

Орієнтуйтеся на звук

Технологія використання голосового пошуку сильно спростила можливість відшукати необхідні відомості в Інтернеті. За статистикою, наведеною Google, кожен п’ятий запит є голосовим. Це означає, що вже зараз при просуванні сайту слід враховувати запити, складені на підставі живої розмовної мови.

 

 

Перестаньте хвилюватися і відстежувати рейтинг 10 раз в день

Іноді ранжування схильне великій волатильності, позиція вашого веб-ресурсу постійно змінюється. Тоді ви можете знайти свій сайт на другій сторінці, потім на десятій, через якийсь час він може опинитися на третій. Якщо позиції так сильно стрибають, не варто хвилюватися і шукати причину. Найчастіше це є наслідком проблем в алгоритмі самого пошукача. Звернення в техпідтримку виправить становище.

 

 

Зверніть пильну увагу на Google Analytics і Search Console

Ви постійно отримуєте клієнтів, вони виробляють якісь дії на сайті, а ви про це не знаєте, тоді скористайтеся сервісами Google. Якщо пошуковик надає можливість аналізувати дії користувачів і отримувати іншу інформацію безкоштовно, то гріх цим не скористатися. Завдяки сервісам Google Analytics і Search Console можна отримати безліч необхідних відомостей, які допоможуть зрозуміти, що заважає просуванню веб-ресурсу і як це виправити.

Seo-просування сайту посиланнями в 2018 році

 

Використовуйте різноманітні шляхи отримання трафіку

Існують ресурси, які відмінно ранжуються в Bing і основне відвідування їх сторінок відбувається тільки з цього пошуковика, але чи варто зупинятися на цьому? Є безліч можливостей збільшити свій трафік і залучити нових цільових користувачів. Для цього можна використовувати акції в соціальних спільнотах Facebook, ВКонтакті та інших. Крім цього, добре працює просування ресурсу одночасно в декількох пошукових системах Google, Яндекс. Ну і звичайно, не варто забувати про просування посиланнями.

 

Не забувайте про інші методи SEO

Посилання можуть добре впливати на трафік і просування, але вони не завжди є панацеєю. Навіть при хорошому посилальному трафіку сайту складно опинитися на перших позиціях видачі. Лише використовуючи всі методи SEO-просування, можна досягти успіху. Не варто забувати про дизайн, ключові слова, використання метатегів та інші способи розкрутки.

 

 

Резюме

Узагальнюючи все написане, можна сказати, що розкрутка посиланнями, як і в минулому році, залишається таким же ефективним способом просування веб-ресурсів.

Я раніше висвітлював стратегію лінкбілдінгу в моєму блозі (посилання тут), де розкривав всі етапи просування сайту посиланнями.

Якщо не нарощувати якісну кількість посилань, то про хороше ранжування в основних пошукових системах можна забути.

Ну і звичайно, про інші методи SEO необхідно пам’ятати і використовувати їх.

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *