Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 02.12.2024)
743920
осіб
369
літаків
329
гелікоптерів
9478
танків
19397
ББМ
20953
артилерія
1019
ППО
1253
РСЗВ
30606
машин
28
кораблі і катери
Критерії добірного SEO-тексту на сайті
Опубліковано

Критерії добірного SEO-тексту на сайті

 

 

Що мається на увазі під поняттям «добірний SEO-текст»? Це текст (текстовий контент на сайті), який написаний з урахуванням комплексу правил і вимог для подальшого його просування в Інтернеті по одному певному запиту (або ж за кількома запитами). Основні критерії гарного SEO-тексту такі: унікальність, стильове оформлення, обсяг тексту, терміни та синоніми в тексті, заспамленість і щільність ключових слів.

 

Якщо ви власник сайту і плануєте наповнювати його текстовим контентом, дана стаття трохи скоординує вас. Ви, звичайно ж, можете замовляти тексти на біржах статей, у копірайтерів або фрілансерів, але краще все ж знати, що до чого. Ви можете і самостійно писати тексти, але такі речі краще довіряти професіоналам. А дана стаття допоможе вам, наприклад, написати ТЗ (технічне завдання) для виконавця (копірайтера), і хоча б поверхово перевірити якість виконання завдання.

 

 

Критерій №1: Унікальність тексту

Головне завдання: написати текстовий контент з високим відсотком його унікальності.

Унікальний текст, з точки зору пошукових систем – це текст, який має мінімальний відсоток збігів з вже наявними в мережі Інтернет текстами. Тобто такий, який не схожий на інші. Теоретично процес оцінки пошуковою системою унікальності тексту виглядає так: текст розбивається на окремі складові (шингли – певна кількість слів, що йдуть підряд), потім ці шингли порівнюються із вже наявними в Інтернеті. Якщо зі 100 текстових шинглів один буде унікальний, – унікальність такого тексту становитиме всього 1% (тобто, зовсім не унікальний, оскільки він має дуже багато збігів). Завдання написати такий текст, щоб його унікальність була в межах 95-100%.

Для перевірки свого тексту на унікальність можете використовувати програми або онлайн-сервіси, які служать для цієї мети. Наприклад, за допомогою безкоштовної програми Advego Plagiatus. Якщо ж ви замовляєте тексти на біржах статей, то перевірка на унікальність вже вбудована в функціонал цих бірж.

 

Критерій №2: Стильове оформлення тексту

Навіть самий унікальний текст повинен мати хороше стильове оформлення, бути структурованим, не містити граматичних помилок. Спробуйте «впихнути» на сторінку свого сайту 100% унікальний, але ніяк не оформлений текст, з граматичними помилками і представлений одним суцільним шматком. Цілком ймовірно, що на перших порах пошуковики вам повірять і будуть показувати вашу сторінку в Топ-10. Потім, зазначивши, що відвідувачі сайту «плюються» на цю сторінку і буквально через кілька секунд закривають ваш сайт, пошукові системи швидко переглянуть своє рішення і в кращому випадку «покарають» тільки цю сторінку, а в гіршому – і весь ваш сайт.

Тому, пишіть текст в першу чергу для своїх відвідувачів, а потім вже для пошукових систем. Не порушуйте правила граматики, стилістики й логіки, пишіть з розумом. Готовий текст оформлюйте в зручному для користувачів сайту стилі: структура тексту (абзаци, заголовки, нумеровані і марковані списки і т.д.), зручність читання (відступи, розмір шрифту, природні кольори), візуальна складова (супроводжуйте свій текстовий матеріал достатньою кількістю картинок, таблиць, відео). Все це впливає на фактори поведінки і здатне вивести ваш сайт в ТОП-10, тому поставтеся до цього серйозно.

 

Критерій №3: Обсяг тексту

Жорстких вимог до обсягу тексту немає, і вони періодично змінюються. Якщо ще 5 років тому можна було написати текст обсягом в 2500 знаків, включити в нього 3-4 повторення ключового слова, і вже можна було розраховувати на перші місця у видачі, то сьогодні ця ситуація трохи змінилася. Сьогодні головне, щоб обсяг тексту відповідав своїй темі і в достатній мірі її розкривав. Наприклад, якщо ви пишете про комп’ютерні гаджети, то ваш огляд може містити і 10000 знаків і навіть більше, головне – розкрити тему. Якщо ви пишете текст для товару в інтернет-магазині, то тут трохи інші вимоги, і головне тут – продати товар. Обсяг тексту для опису товару може бути і менше 2500 знаків, але обов’язковою умовою виступають інші моменти: включити мінімум 3-4 картинки товару, відео-огляд товару, відгуки користувачів і т.д.

 

Критерій №4: Терміни та синоніми в тексті

Завдання: активно використовувати синоніми і спеціальні терміни відповідно до інформації, що розкривається тематикою.

Якщо ви будете грамотно використовувати терміни та синоніми, які мають пряме відношення до питання теми, це дозволить підвищити її цінність і авторитетність для пошукових систем. Тому, намагайтеся збагатити текст потрібними термінами і лексично близькими за змістом до ключового слова фразами (синонімами).

Наприклад, ви пишете текст для просування сторінки про шприц Жане (медичний інструмент, який використовується в ЛОР-кабінеті отоларингологом для промивання вух від сірчаних пробок). Тоді пишіть тільки про це, а не, наприклад, про супутні моменти, – намагайтеся розширювати повноту відповіді. Спробуйте поставити себе на місце користувача, задавайте собі питання і самі ж відповідайте. Оформіть це у вигляді текстової відповіді на поставлене запитання, яка буде зрозуміла не тільки вам, але і користувачам.

Якщо ви спробуєте більш уважно вивчити близькі по темі терміни, це допоможе вам краще зрозуміти питання, які цікавлять користувачів, а також те, яких відповідей вони шукають. Спробуйте, наприклад, в пошуку Google написати запит «сірчані пробки», потім прокрутіть вниз сторінку пошуку до блоку «Пошуки, пов’язані із запитом сірчані пробки». Відповівши на всі питання, зазначені в цьому блоці, ви значно підвищите шанси своєї сторінки потрапити в ТОП-10 пошуку і для будь-якого іншого ключового слова.

 

Критерій №5: Переспам і щільність ключових слів

Завдання: не перестаратися із вживанням ключових слів і фраз.

Намагайтеся використовувати в тексті оптимальну кількість ключових слів, спираючись на загальний обсяг тексту, кількість термінів і синонімів, своє особисте відчуття від прочитаного. Не повинно бути відчуття простого «напихання» ключовими словами, вони повинні органічно вписуватися в текст.

Оптимальною кількістю ключових слів можна вважати до 5% їх від загальної кількості слів на сторінці. Більше – переспам, а менше – тема не розкрита. Але, знову ж таки, враховуйте всі складові, що описані вище.

 

І, головне, – пишіть по-людськи і для людей, а не для пошукових роботів.

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Швидкий доступ по сайту SebWeo
Пригости мене кавою