Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 16.07.2024)
561400
осіб
361
літаків
326
гелікоптерів
8227
танків
15862
ББМ
15368
артилерія
892
ППО
1119
РСЗВ
20680
машин
28
кораблі і катери
Основні компоненти системи розсувних дверей (купе)
Опубліковано Оновлено: 17.02.2021

Основні компоненти системи розсувних дверей (купе)

 

 

Розсувні двері купе – це стильний і сучасний спосіб додати індивідуальності вашому будинку. Вони не тільки відмінно виглядають, але й здатні підвищити функціональність приміщень. Двері купе (ще їх називають відкотними дверима) вигідно відрізняються від традиційних дверей, ефективно вписуються в сучасний інтер’єр і поєднують в собі чотири складових – універсальність, багатофункціональність, ергономічність та естетичність.

В сьогоднішньому огляді ми розглянемо основні переваги розсувних дверей купе, а також найважливіші компоненти, з яких складається система для розсувних дверей.

 

 

Переваги розсувних дверей (дверей купе)

Двері купе мають ряд переваг перед звичайними, розкривними дверима. Сучасні розсувні двері виглядають не тільки красиво, але й мають безліч переваг:

  • Додатковий вільний простір. При використанні звичайних дверей по периметру просвіту повинен бути вільний простір. В обмежених по вільному простору місцях, таких як маленька кухня або ванна кімната, це обмеження особливо відчутне. При використанні розсувних дверей, даний недолік зводиться до мінімуму. Двері купе звільняють цінний простір і дають більше місця для проходу або меблів.
  • Доступ світла. Якщо вам потрібно максимізувати потік природного сонячного світла в певних кімнатах вашого будинку (або квартири), з цим завданням успішно справляються скляні розсувні двері, які за рахунок більшої площі скління пропускають більше світла. Це також відмінний спосіб створення ілюзії більшого простору і зробити кімнату світлішою.
  • Широкий вибір стильового оформлення. Розсувні двері можна підібрати під будь-який тип будинку і сім’ї. При виборі розсувних дверей у вас є можливість проявити творчий підхід, а потім з їх допомогою висловити свій особистий стиль.
  • Універсальність. Розсувні двері дозволяють створювати різні зони в житловій площі, не закриваючи їх повністю. Це буде додатковою перевагою, якщо ви працюєте вдома і вам потрібне усамітнення, не “відгороджуючись” повністю від своєї сім’ї. Розсувні системи використовуються не тільки для дверей, але і для шаф. Наприклад, розсувні системи дуже ефективні для шаф-купе, гардеробних, або інших меблів для зберігання одягу.
  • Зменшення шуму. Використовуючи в своїх оселях розсувні двері купе, ви зможете мінімізувати ймовірність гучного грюкання дверима. А також противного скрипу. З дверима купе ви уникнете ризику розбудити весь будинок, коли випадково голосно грюкнуть двері. Розсувні двері відкриваються і закриваються плавно, і це може бути особливо корисно в сім’ях з маленькими дітьми. Або наприклад в каркасному будинку.

 

 

Система розсувних дверей купе – основні компоненти

 

Компонент №1: Напрямна для дверей купе

Напрямна – це профіль, який дозволяє дверям переміщатися в потрібному (заданому) напрямі. Основні матеріали для виготовлення направляючої – це сталь, алюміній або пластик. В основному, для дверей розсувного типу використовуються алюмінієві напрямні. Бувають нижні і верхні напрямні. Довжина напрямної, як правило, в два рази більше ширини дверного отвору.

Приклади напрямних в системі розсувних дверей купе
Приклади напрямних в системі розсувних дверей купе

 

 

Компонент №2: Кронштейни

З допомогою кронштейнів напрямна кріпиться до стіни, або стелі. В деяких моделях систем розсувних дверей кронштейни не використовуються, а напрямні кріпляться безпосередньо до стіни, підлоги, стелі, або брусу.

 

 

Компонент №3: Ролики (або роликова каретка)

Ролики кріпляться до дверного полотна, а потім разом з дверима навішуються на направляючу (або профіль). За допомогою роликів двері ковзають уздовж стіни, відкриваючи або закриваючи дверний отвір. Безшумність і плавність ковзання дверей забезпечують ролики, зроблені з нейлону, тефлону, гуми або тармоніда. На одне дверне полотно потрібна мінімум 1 пара роликів. Якщо двері важкі (понад 50 кг), тоді бажано використовувати 2 пари роликів.

Приклади роликової каретки в системі розсувних дверей купе
Приклади роликової каретки в системі розсувних дверей купе

 

 

Компонент №4: Кріпильні пластини

Кріпильні пластини використовуються для фіксації роликової каретки до дверей. Пластини прикручуються до дверей, а роликова каретка надівається болтом підвіски на кріпильну пластину і фіксується гайками. Деякі моделі систем розсувних дверей не потребують кріпильних пластин, оскільки там ролики кріпляться безпосередньо до дверного полотна.

Приклади кріпильних пластин в системі розсувних дверей купе
Приклади кріпильних пластин в системі розсувних дверей купе

 

 

Компонент №5: Стопори (позиціонери)

Стопор, або позиціонер, обмежує рух розсувних дверей з боків отвору. Зазвичай стопори кріпляться всередину направляючої, тоді при стикуванні вони зупиняють рух ролика. В деяких системах використовується настінний стопор, який обмежує хід самого дверного полотна. Стопори є як для верхніх, так і для нижніх напрямних.

Приклади стопорів (позиціонерів) в системі розсувних дверей купе
Приклади стопорів (позиціонерів) в системі розсувних дверей купе

 

 

Допоміжні компоненти

  • Нижній Т-образний направляючий елемент. Він запобігає розгойдуванню дверей. Завдяки тому, що елемент ковзає усередині нижньої напрямної, забезпечується плавний хід дверей.
  • Заглушки для напрямних. Служать для естетичного оформлення, можна обійтися і без них, якщо система розсувних дверей буде закрита декоративною планкою.
  • Доводчик для відкатних дверей. Цей додатковий механізм дозволяє забезпечити плавність при закритті розсувних дверей. Не всі системи комплектуються такими доводчиками.

 

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *