Порівняння пластикових та бетонних лотків лінійного водовідведення
Для благоустрою територій широко використовуються різні малі архітектурні форми, серед яких вуличні лавки та ослони. Вони представлені в широкому асортименті, а для виготовлення застосовують такі матеріали, як пластик, бетон, метал, чавунне лиття.
Вибрати та замовити лавки можна на спеціалізованих сайтах, за доступною ціною та з гарантією від перевіреного виробника. Задля кращого відведення дощових вод створюють сучасні системи лінійного водовідведення.
Вони встановлюються вздовж тротуарів та доріг, у парках та скверах, на прибудинковій території багатоповерхових та заміських будинків. На спецсайтах можна замовити лотки – основний елемент дренажної системи. Вони можуть бути пластиковими та бетонними, і перед покупкою слід детально ознайомитись з особливостями кожного варіанту.
Особливості та характеристики пластикових лотків
Пластикові дренажні лотки – один із основних елементів системи лінійного водовідведення. Вони виготовляються з поліпропілену та/або поліетилену низького тиску.
До основних їх переваг відносять:
- незначна вага;
- простий спосіб монтажу;
- морозостійкість;
- водовідштовхувальні властивості;
- простота обробки;
- висока якість та стійкість до хімічно агресивних середовищ;
- доступна вартість.
При виборі пластикових лотків слід звернути увагу на такі характеристики – довжина та ширина, висота перерізу, пропускна спроможність, клас навантаження, вага та ін.
Переваги та недоліки бетонних лотків
Крім лотків із пластику, широко використовують вироби з важких марок бетону.
Бетонні водовідведення мають свої плюси та мінуси. До переваг відносять:
- підвищена міцність;
- тривалий термін експлуатації;
- стійкість до механічних пошкоджень;
- надійність та ін.
Незважаючи на переваги, є й мінуси. Це важка вага та висока вартість у порівнянні з пластиковими.
Порівняння продуктивності та стійкості матеріалів
Стійкість бетонних водовідводів вища за пластикові, тому вони витримують значні експлуатаційні навантаження та складні погодні умови.
При цьому у пластикових гладка поверхня на відміну від бетону, а це, у свою чергу, забезпечує хорошу пропускну здатність та мінімізує ризик забруднень та жирових відкладень.
У порівнянні з бетоном пластик не вбирає воду, а це виключає можливість зледеніння при дотриманні правильності монтажу та ухилу. Вартість пластикових виробів нижча за бетонні.
Рекомендації щодо вибору між пластиковими та бетонними лотками
При виборі жолобів із пластику та бетону варто врахувати ряд факторів – обсяг опадів, рівень залягання ґрунтових вод, цільове призначення, кліматичні умови місцевості, особливості рельєфу та ґрунту, площу території для водозбору, ефективність дренажних лотків та ін.